وزارت علوم -
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت 13:33

1
1
فهرست اخبار
1398/07/02 - 1398/07/03
اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
10450599 روزنامه آفرينش
اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
روساي واحدهاي دانشگاهي
روساي آموزش عالي
اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
10450596 روزنامه آفرينش
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/07/02 - 1398/07/03
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
فرصت امروز
1398/07/03
> منصور غلامی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : امروزه در ایران یک درهم تنیدگی بین فرهنگ غنی ایرانی و فرهنگ اسلامی داریم؛ یعنی ایرانیان با آن سابقه دانش و فرهنگ وقتی با ایدئو‌لوژی اسلام روبه‌رو شدند ، آن را با علم و دانش پذیرفتند؛ دینی که پیامبر با توجه به علم آن را شروع کرد .
> دکتر غلامی در آیین افتتاحیه اجلاس جهانی راه ابریشم که امروز (دوشنبه) با حضور وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی ، معاون آسیا و اقیانوسیه سازمان یونسکو ، مدیران استان و نمایندگانی از 14 کشور جهان در سالن همایش‌های استانداری برگزار شد ، گفت : در روز‌های اخیر در ایران به پاس جانفشانی‌های جوانان دلیر ایران و تلاش ما برای حفظ خاک این مرز و بوم مراسم‌های خاصی انجام می‌شود که بخشی از فرهنگ غنی و پربار این مرز و بوم را به نمایش می‌گذارد .
; وزیر علوم تصریح کرد : ملت ایران هیچ‌گاه به هیچ ملتی تهاجم نداشته و همواره میزبان علما از کشورهای مختلف جهان بوده است و قدیمی‌ترین دانشگاه جهان را در خود دارد؛ قطعاً شکل‌گیری دانشگاه مقدماتی دارد که بخش مهمی در توسعه علم و دانش بوده است .
; دکتر غلامی گفت : تاریخ و فرهنگ علم دوستی کشور منجر به شکوفایی علم و دانش شد که پایه رشد و ترقی علم و دانش جهانی گشت .
; وزیر علوم خاطر نشان کرد : راه ابریشم راهی برای تبادل علم و فرهنگ بوده است .
; وی بیان کرد : ما دانشمندان زیاد و به‌نامی را می‌شناسیم که راه‌های طولانی را طی می‌کردند تا از توانمندی‌های علمی مناطق بهره ببرند ، به منطقه خود برگردند و نقش خود را ایفا کنند .
; وزیر علوم تشریح کرد : راه ابریشم راه مبادله علم ، فرهنگ و مبادلات تجاری بوده است؛ امروز ما در یکی از شهر‌های مهم مسیر این راه تاریخی مهم به اهمیت دستاورد‌های شکل‌گیری این راه و آثار ارتباطاتی که در این بستر رخ داده است می‌پردازیم .
; وی اظهار کرد : حضور نمایندگان کشور‌ها از سراسر جهان نشان از توجه تاریخ و فرهنگ گذشتگانمان دارد؛ همدان عمری به تاریخ و تمدن ایرانیان دارد و دانشمندان به نامی از این خاک برخواستند .
; دکتر غلامی خاطر نشان کرد : هم‌زیستی مسالمت‌آمیز بین اقوام یکی از موارد مهم در همدان است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/07/02 - 1398/07/03
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
رئیس دانشگاه تربیت مدرس
شرق
1398/07/03
> ایلنا : وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در واکنش به حکم الزام استخدام تعدادی از بورسیه‌ها گفت : این افراد باید بکوشند نظر هیئت جذب را جلب کنند ، نه اینکه علیه رئیس دانشگاه شکایت کنند .
> ایلنا : وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در واکنش به حکم الزام استخدام تعدادی از بورسیه‌ها گفت : این افراد باید بکوشند نظر هیئت جذب را جلب کنند ، نه اینکه علیه رئیس دانشگاه شکایت کنند .
منصور غلامی ، درباره اظهارات رئیس دانشگاه تربیت مدرس ، مبنی بر اینکه این دانشگاه حدود 18 پرونده بورسیه در دیوان عدالت اداری داشت که 11 مورد آن منجر به حکم الزام شد؛ آیا شما اطلاعی دارید چند نفر از پرونده بورسیه‌ها پس از طی‌کردن مراحل حقوقی در دیوان و بر مبنای احکام صادرشده جذب دانشگاه‌ها شدند ، گفت : درباره جذب پرونده بورسیه‌ها دو مطلب وجود دارد .
ابتدا اینکه استخدام این افراد در اختیار رئیس دانشگاه نیست و این اشتباهی است که الان وجود دارد .
او ادامه داد : نکته دیگر این است که رئیس دانشگاه اجازه ندارد بدون نظر هیئت جذب عضوی را در هیئت علمی دانشگاه استخدام کند .
البته رئیس دانشگاه در هیئت جذب یک نفر است و یک رأی دارد؛ بنابراین چون استخدام هیئت علمی بدون نظر هیئت جذب میسر نیست ، پس این امر به‌راحتی امکان‌پذیر نخواهد بود .
غلامی بیان کرد : بعضی از آن افراد مشکلشان در همین قسمت است ، وگرنه تعداد زیادی آمدند و استخدام شدند .
اصلا مسئله بورسیه‌ها نیست ، بلکه مسئله افرادی است که ممکن است هیئت جذب به هر دلیلی آنها را تأیید نکرده باشند؛ ازاین‌رو باید بکوشند نظر هیئت جذب را جلب کنند ، نه اینکه خدایی ناکرده از رئیس دانشگاه شکایت کنند ، زیرا رئیس دانشگاه هم اجازه ندارد سرخود کسی را استخدام کند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/07/02 - 1398/07/03
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
روزنامه فرهیختگان
1398/07/03
> وزیر علوم از ورود 700 تا 800 هزار دانشجوی جدید به دانشگاه های دولتی و غیردولتی خبر داد.
> وزیر علوم از ورود 700 تا 800 هزار دانشجوی جدید به دانشگاه های دولتی و غیردولتی خبر داد .
منصور غلامی گفته است : «یک میلیون و 475 هزار دانش آموز و چهار میلیون دانشجو در سال تحصیلی جدید تحصیل می کنند .
» او با اشاره به آمار دانشجویان جدیدالورود گفت : «امسال بین 700 تا 800 هزار نفر دانشجوی جدیدالورود که شامل زیرنظام های دولتی و غیردولتی هستند ، مشغول تحصیل می شوند .
» غلامی تاکید کرد : «این ظرفیت بزرگی است و امیدوار هستیم مجموعه دانشگاهی بتواند با قوت و تلاش در سال جاری شرایط را برای این دانشجویان فراهم سازد .
» وزیر علوم درخصوص اولویت های وزارت علوم در سال تحصیلی جدید گفت : «حمایت از آموزش های کیفی و شرکت های دانش بنیان ، پارک های علمی فناوری و .
ازجمله برنامه های حمایتی ما در سال جدید به شمار می رود . »
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/07/02 - 1398/07/03
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
روزنامه آفرینش
1398/07/02
> وزیر علوم : ورود 800 هزار دانشجوی جدید به دانشگاه ها وزیر علوم گفت : حمایت از آموزش های کیفی و شرکت های دانش بنیان ، پارک های علمی فناوری و .
> وزیر علوم : ورود 800 هزار دانشجوی جدید به دانشگاه ها وزیر علوم گفت : حمایت از آموزش های کیفی و شرکت های دانش بنیان ، پارک های علمی فناوری و .
از جمله سال جدید وزارت علوم است .
به گزارش دانشجو ، منصور غلامی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در حاشیه افتتاح دفاتر صندوق های پژوهش و فناوری در مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان در جمع خبرنگاران گفت : یک میلیون و475 هزار دانش آموز و 4 میلیون دانشجو در سال تحصیلی جدید تحصیل می کنند .
وی با اشاره به آمار دانشجویان جدید الورود گفت : امسال بین 700 تا 800 هزار نفر دانشجوی جدیدالورود که شامل زیر نظام های دولتی و غیردولتی می شوند ، مشغول تحصیل می شوند .
این ظرفیت بزرگی است و امیدوار هستیم مجموعه دانشگاهی بتواند با قوت و تلاش در سال جاری شرایط را برای این دانشجویان فراهم سازد .
وزیر علوم در خصوص اولویت های وزارت علوم در سال تحصیلی جدید گفت : حمایت از آموزش های کیفی و شرکت های دانش بنیان ، پارک های علمی فناوری و .
از جمله برنامه های حمایتی ما در سال جدید به شمار می رود .
وی با اشاره به دیگر برنامه ها گفت : ساماندهی مراکز آموزش عالی از دیگر برنامه های ما هستند برنامه های قطعی جدید را امسال اعلام خواهیم کرد .
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای : بیش از 70 درصد دانشجویان فنی و حرفه ای جذب بازار کار می شوند رییس دانشگاه فنی و حرفه ای بر نقش آموزش های مهارتی در بازار کار فارغ التحصیلان در کشور تاکید کرد و گفت : بطور میانگین بیش از70 درصد دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای جذب بازار کار می شوند .
به گزارش ایسنا ، دکتر صالحی عمران در جلسه توجیهی و مراسم معارفه و استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشکده فنی و حرفه ای انقلاب اسلامی تهران با اشاره بر اینکه آغاز سال تحصیلی جدید با هفته دفاع مقدس همراه شده است ، اظهار کرد : یاد و خاطره امام راحل و سلحشوری های رزمندگان اسلام بالاخص شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی میداریم و هیچگاه رشادت ها و ایثارگری این عزیزان را از خاطر نخواهیم برد چرا که امنیت امروز کشور مرهون خونفشانی و جانبازی شهدا است .
وی در ادامه گفت : پیش از حضور در این مراسم در جلسه ای که با مقام عالی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری داشتیم سلام ویژه ای خدمت یکایک دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای ابراز داشته و تأکید کردند حتماً به دانشجویان اعلام کنید بحمدالله دانشگاه هدفمندی را انتخاب کرده اند و توصیه فرمودند تمام توان خود را برای ارتقای علمی و عملی آموزش های عالی فنی و حرفه ای و مهارتی به کار ببندیم .
وی افزود : انگیزه های تحصیلی برای ورود به دانشگاه به دو دسته تقسیم می شود دسته اول انگیزه های فرهنگی و اجتماعی است که منجر به ارتقای منزلت تربیتی ، فرهنگی و اعتبار اجتماعی شخص می شود و آثار بسیار خوبی هم دارد اما دسته دوم انگیزه های تحصیلی در دانشگاه جنبه های اقتصادی ، دستیابی به اشتغال و کسب درآمد است که در بین تمامی دانشجویان وجود دارد و مبنای انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی بر این نگرش استوار است که در آینده در چه شغلی فعالیت خواهد داشت و چه مهارتی فرد را به بازار کار نزدیک خواهد کرد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/07/02 - 1398/07/03
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
روزنامه آفرینش
1398/07/02

صالحی عمران با اشاره بر اینکه امروز اشتغال دانش آموختگان به دغدغه تمامی خانواده ها و مسوولین کشور تبدیل شده تصریح کرد : در گذشته داشتن مدارک دانشگاهی کفایت می کرد و عمدتاً در بخش های دولتی جذب به کار می شدند و ورود به دانشگاه با استخدام در بخش های دولتی همراه بود اما امروزه آنچه افراد را به اشتغال و بازار کار نزدیک می کند علاوه بر داشتن مدرک ، توجه به ارزش ها و نگرش ها و بهره جستن ازمهارت های مورد نیاز هر شغل است .
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای خطاب به دانشجویان جدیدالورود با بیان اینکه در مسیر تحصیل دانشگاهی که انتخاب کرده اید شک نکنید ، تصریح کرد : آخرین یافته های تحقیقات و خروجی دانش آموختگان دانشگاه فنی و حرفه ای در سال های اخیر مشخص می کند به طور میانگین بیش از70 درصد دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای جذب بازار کار می شوند و این آمار قابل قبولی است و نشانگر آن است دانشگاه فنی و حرفه ای توان ایجاد اشتغال و کارآفرینی را دارد .
وی گفت : خوشبختانه حضور و تحصیل شما دانشجویان جدیدالورود با تغییر و بروز رسانی برنامه ریزی درسی همراه شده و امسال دانشجویان جدید با برنامه ریزی درسی جدید وارد کلاس ها و کارگاه ها خواهند شد .
ارائه اختراعات و نوآوری ها در نمایشگاه ایپاس 2019 تهران رضا اصغریان ، دبیر نمایشگاه ایپاس 2019 گفت : در این نمایشگاه از کلیه اختراعات و نوآوری های بخش های مختلف ناجا ، فنی و حرفه ای و دانشگاه ها ، 62 اثر و اختراع از استان های آذربایجان غربی و شرقی ، فارس ، مازندران ، اردبیل ، تهران ، گیلان ، مرکزی و کردستان ارائه خواهد شد .
به گزارش ایسنا ، وی ادامه داد : از اهداف حضور شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه می توان به ترغیب هیات های علمی دانشگاه ها و واحدهای پژوهشی برای فعالیت بیشتر ، امکان افزایش درآمد اعضای هیات علمی ، تجاری سازی یافته های پژوهشی و افزایش درآمدهای اختصاصی دانشگاه ها و واحدهای پژوهشی اشاره کرد .
اصغریان ادامه داد : بیش از 15 گروه کالایی از قبیل فناوری ، اطلاعات و ارتباطات ، سیستم های آموزشی و مشاوره ای ، حمل و نقل ، اشعه ایکس ، نشریات تخصصی مرتبط و .
در نمایشگاه ارائه می کنند .
هجدهمین دوره نمایشگاه ایپاس با شعار "پلیس امنیت ، ایمنی ، پشتیبانی روند تولید" از 8 الی 11 مهر ماه سال جاری در محل مصلی امام خمینی (ره) برگزار می شود .
مدیر عامل شرکت ناجی پاس بنیاد تعاون ناجا افزود : ایجاد فرصت مناسب برای تبادل نظرات و اطلاعات نوآورانه تولیدکنندگان و مصرف کنندگان این نوع تجهیزات نیز از دیگر اهداف این نمایشگاه است .
وی بیان اینکه این نمایشگاه در یک فضای 15600 متری برگزار خواهد شد ، گفت : 320 غرفه در این نمایشگاه فعال خواهند بود و 21 کشور خارجی نیز در این نمایشگاه نمایندگانی دارند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
1398/07/02 - 1398/07/03
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
مجتبی صدیقی+رییس سازمان امور دانشجویان
تعادل
1398/07/03
> رییس سازمان امور دانشجویان از اعزام 300 دانشجوی دکتری به فرصت های تحقیقاتی خارج از کشور خبر داد .
> رییس سازمان امور دانشجویان از اعزام 300 دانشجوی دکتری به فرصت های تحقیقاتی خارج از کشور خبر داد .
مجتبی صدیقی درباره آخرین وضعیت اعزام دانشجویان به فرصت های تحقیقاتی خارج از کشور گفت : سهمیه ای که امسال برای اعزام دانشجویان دکتری به فرصت های تحقیقاتی اعلام شد در حال اعزام هستند .
وی در توضیح بیشتر اظهار داشت : 600 سهمیه برای اعزام به فرصت های تحقیقاتی توزیع شد و 200 سهمیه هم از گذشته باقی مانده بود که این 800 نفر صرفاً فرصت اقدام دارند به این معنا که باید از دانشگاه های خارج پذیرش و ویزا دریافت کنند .
به طور طبیعی تعدادی از این دانشجویان هم موفق به اعزام نمی شوند .
صدیقی در مورد اعزام دانشجویان به فرصت های تحقیقاتی در شش ماهه دوم سال جاری تاکید کرد : گشایش جدید اعتباری برای اعزام تعداد بیشتری از دانشجویان صورت نگرفته است و همین تعداد سهمیه ذکر شده برای اعزام اقدام می کنند .
رییس سازمان امور دانشجویان اعلام کرد : در صورت دریافت اعتبار ، دانشجویان بیشتری به این فرصت ها اعزام خواهند شد .
وی در مورد فرصت های تحقیقاتی خارج از کشور گفت : تعدادی از دانشجویان متقاضی دریافت فرصت های مطالعاتی خارج از کشور به دلیل مشکلات ارزی ، درخواست شرکت در فرصت های داخل کشور داشتند که با این تقاضاها موافقت می شود .
به گزارش ایرنا ، معاون وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری پیش از این اعلام کرده بود که سال گذشته هزار و 200 دانشجوی دکتری به فرصت های مطالعاتی اعزام شدند و حدود 600 دانشجوی دیگر هم از فرصت تحقیقاتی داخل کشور استفاده کردند .
به گفته معاون وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ، در کشورهای اروپایی تعرفه فرصت های مطالعاتی بین 1200 تا 1300 یورو و در کشورهای آسیایی این رقم کمتر است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
1398/07/02 - 1398/07/03
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
مجتبی صدیقی
روزنامه فرهیختگان
1398/07/03
> مجتبی صدیقی در گفت وگو با مهر درباره وضعیت خوابگاه ها در سال تحصیلی جدید و رفع محدودیت های خوابگاهی گفت : «در دانشگاه های بزرگ با توجه به اینکه ظرفیت خوابگاهی تکمیل است ، زمانی که ورودی های جدید به دانشگاه ها اضافه می شوند با مقداری کمبود ظرفیت خوابگاهی مواجه می شوند.
> مجتبی صدیقی در گفت وگو با مهر درباره وضعیت خوابگاه ها در سال تحصیلی جدید و رفع محدودیت های خوابگاهی گفت : «در دانشگاه های بزرگ با توجه به اینکه ظرفیت خوابگاهی تکمیل است ، زمانی که ورودی های جدید به دانشگاه ها اضافه می شوند با مقداری کمبود ظرفیت خوابگاهی مواجه می شوند .
با فارغ التحصیل شدن دانشجویان به ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها دانشجویان را جابه جا کرده و تا پایان ترم اول بیشتر دانشجویان را اسکان می دهند .
» رئیس سازمان امور دانشجویان افزود : «دانشگاه ها معمولا مشکلات کمبود ظرفیت خوابگاهی را با اجاره کردن ساختمان و استفاده از خوابگاه های خودگردان تحت نظارت دانشگاه های مادر رفع کرده و به دانشجویان سرویس لازم را ارائه می کنند ، بنابراین مشابه سال های گذشته ما امیدواریم ظرفیت خوابگاهی مساله جدی نباشد ، ولی معمولا در ابتدای سال با 10درصد کمبود اولیه خوابگاه مواجه هستیم که دانشگاه ها با ساماندهی و مدیریت می توانند دانشجویان را اسکان دهند .
از ابتدای سال جدید نیز تعدادی خوابگاه افتتاح خواهد شد . »
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
1398/07/02 - 1398/07/03
روسای واحدهای دانشگاهی
وزیر + وزارت علوم
پیام سمنان
1398/07/03
> سرویس خبر تفاهم نامه همکاری های علمی ، پژوهشی و فناوری بین دانشگاه سمنان ، مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ، در نشست مشترک مسؤولین دو طرف به امضاء رسید.
> سرویس خبر تفاهم نامه همکاری های علمی ، پژوهشی و فناوری بین دانشگاه سمنان ، مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ، در نشست مشترک مسؤولین دو طرف به امضاء رسید .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان در این نشست که امروز در شیراز برگزار شد و رؤسای دو مجموعه ، اعضای هیئت رئیسه دانشگاه سمنان و برخی مدیران دو مجموعه حضور داشتند ، تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه سمنان و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) به امضاء رسید که بر اساس این تفاهم نامه دو طرف در زمینه نمایه سازی اطلاعات و آمار تولیدات پژوهشگران دانشگاه در پایگاه های مرکز منطقه ای وISC ، تبیین و تحقق شاخص های رتبه بندی دانشگاه و تعیین جایگاه دانشگاه در بین دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی ، معرفی و ورود دانشگاه به نظام های بین المللی رتبه بندی ، چاپ و انتشار نشریات معتبر علمی دانشگاه و درونداد و پردازش این مجلات در (ISC) و ایران ژورنال (نظام نمایه سازی مرکز منطقه ای) باهم همکاری می کنند .
همچنین اجرای فعالیت های پژوهشی در قالب طرح های تحقیقاتی مشترک ، چاپ و انتشار کتاب های علمی دانشگاه و کتاب های همسو با اهداف سازمانی مرکز منطقه ای و ISC ، برگزاری همایش ها ، کارگاه ها ، دوره های دانش افزایی و سمینارهای ملی و بین المللی به صورت مشترک ، استفاده از توانمندی اعضای هیئت علمی برای همکاری های علمی و بین المللی در راستای تعامل با دانشگاه های کشورهای جهان اسلام ، تهیه مجلات و منابع علمی مورد نیاز و برگزاری دوره های فرصت مطالعاتی از دیگر موارد همکاری دو طرف است .
دکتر مسعود نصیری رئیس دانشگاه سمنان در این نشست ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های صورت گرفته توسط رایسست وISC و موفقیت های این دو سازمان ، اظهار کرد : «نقش رایسست در تامین اطلاعات منابع علمی و نیز جایگاه ISC در رصد تولید علم و نیز مبحث رتبه بندی نشریات ، محققان و دانشگاه ها برای ما بسیار ارزشمند است و خدمات مشاوره ای این مجموعه به ارتقاء جایگاه دانشگاه های کشور در سطح بین المللی کمک خواهد کرد .
رئیس دانشگاه سمنان ابراز امیدواری کرد که با سازمان دهی و تمرکزبخشی به رتبه بندی دانشگاه های کشور و محول نمودن این مهم به ISC ، دانشگاه ها و مؤسسات علمی کشور هرچه بهتر ارزیابی شده و عملکرد آنها بهبود خواهد یافت» .
وی در ادامه ابراز علاقه کرد در سایر حوزه ها نظیر انجام پروژه های تحقیقاتی ، همکاری های بین المللی ، برگزاری همایش ها ، کارگاه ها و نشست های علمی ملی و بین المللی و نیز چاپ نشریه و کتاب و موضوعات مورد علاقه دیگر تعاملات گسترده ای با رایسست و ISC شکل گیرد .
در ادامه دکتر سیف الله سعدالدین معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان به معرفی خدمات ، زیرساخت ها ، دستاوردها و فعالیت ها و چشم اندازهای ملی و بین المللی دانشگاه سمنان پرداختند و خواستار همکاری هر چه بیشتر رایسست و ISC به منظور ارتقاء عملکرد علمی دانشگاه سمنان شدند .
در این نشست همچنین دکتر محمدجواد دهقانی رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ضمن بیان خیرمقدم به حاضران در جلسه ، از حضور دکتر مسعود نصیری رییس دانشگاه سمنان و هیئت همراه در مرکز منطقه ای و ISC تشکر نمود و به معرفی خدمات ، زیرساخت ها ، فعالیت ها ، و دستاوردهای مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در عرصه های ملی و بین المللی پرداخت .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
1398/07/02 - 1398/07/03
روسای واحدهای دانشگاهی
وزیر + وزارت علوم
پیام سمنان
1398/07/03

دکتر دهقانی با برشمردن اهداف و ماموریت های کلان دو سازمان ، بر اهمیت تبدیل مرکز منطقه ای به پایگاه تامین منابع اطلاعاتی مورد نیاز کشور به منظور نظام مند کردن هزینه های کشور در رابطه با تامین و خرید پایگاه های اطلاعاتی بین المللی تاکید نموده و آن یکی از اهداف مهم این سازمان دانست .
وی از طرف مرکز منطقه ای و ISC ، درخصوص همکاری با دانشگاه سمنان در حوزه های مختلف از جمله برگزاری کارگاه های آموزشی علم سنجی برای واحدهای آن دانشگاه ، همکاری در جهت معرفی و ورود دانشگاه در نظام های رتبه بندی بین المللی ، نمایه سازی مجلات منتشره توسط واحدهای دانشگاه سمنان در فهرست نشریات ISC اعلام آمادگی نمود .
دهقانی ادامه داد : «هدف نهایی ما این است که رایسست و ISC را به مراکزی برای ثبت نشریات علمی و ارزش گذاری نشریات ، دانشگاه ها و دانشمندان در سطح منطقه و جهان اسلام تبدیل نمائیم» .
دکتر دهقانی در ادامه به چگونگی تأسیس و فعالیت های ISC پرداخت و اظهار کرد : ISC در سال 1387 و پیرو مصوبه چهارمین نشست وزرای آموزش عالی کشورهای اسلامی و با تایید و همکاری آیسسکو در شیراز تاسیس شد .
این پایگاه دارای یک شورای راهبری است که در آن شخصیت ها و نمایندگان نهادها و وزارتخانه های مختلف مانند وزیر عتف ، معاونان وزارتین و … عضو هستند .
ضمناً یک کمیته اجرایی نیز تعریف شده است که اعضای آن از نمایندگان مناطق جغرافیایی مختلف کشورهای اسلامی انتخاب شده اند و خاطرنشان کرد ISC یکی از معدود سازمان هایی در کشور است که ساختار اجرایی آن نیز بین المللی است و هدف این پایگاه ارزش گذاری علمی نشریات ، دانشمندان و رتبه بندی دانشگاه های کشورهای اسلامی است .
وی گفت : «مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری براساس تفاهم نامه همکاری میان فرهنگستان علوم جهان و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در سال 1370 تأسیس شده و هدف اصلی این مرکز تأمین مدارک علمی مورد نیاز اعضای هیأت علمی ، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی ایران و کشورهای منطقه است .
از جمله فعالیت های مهم مرکز منطقه ای می توان به برقراری نظام مبادله الکترونیکی اطلاعات بین پژوهشگران ایرانی و کشورهای منطقه ، تأسیس انواع پایگاه های اطلاعاتی ، انتشار گزارش های پژوهشی ، نشریات علمی و کتاب های فارسی و غیر فارسی ، حمایت از پژوهش های داخلی و منطقه ای در حوزه های علوم و فناوری ، برقراری ارتباط و همکاری علمی با بخش های صنعتی ، خدماتی و آموزشی برای شناسایی نیازها و تأمین اطلاعات مورد نیاز آنها اشاره کرد» .
رئیس رایسست تصریح نمود : «این مرکز در حال حاضر بیش از 8 میلیون مدرک علمی در پایگاه های اطلاعاتی مختلف خود از جمله مقالات نشریات و همایش ها ، کتاب ها ، گزارش های طرح های تحقیقاتی کاربردی و پایان نامه ها در کلیه حوزه های موضوعی از جمله علوم انسانی ، فنی و مهندسی ، پزشکی ، کشاورزی و … و به زبان های فارسی ، عربی و انگلیسی بوده که به صورت الکترونیکی به صورت IP Based در اختیار اعضای هیأت علمی و دانشجویان این دانشگاه قرار می گیرد» .
وی افزود : «بر اساس تفاهم نامه همکاری میان مرکز منطقه ای و دانشگاه سمنان ، ضمن ایجاد امکانات مناسب جهت استقرار شاخه مرکز منطقه ای ، امکان ارائه خدمات اطلاع رسانی علمی به اعضای هیأت علمی ، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه بدون محدودیت فراهم شده و دسترسی مستقیم به منابع علمی پایگاه های اطلاعاتی مرکز منطقه ای ایجاد خواهد شد» .
دهقانی خاطرنشان کرد : «ایجاد شاخه مرکز منطقه ای در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور یکی از موثرترین راهکارها برای تحقق اقتصاد مقاومتی به خصوص در شرایط تحریم است زیرا در این صورت امکان تبادل مدارک علمی فی مابین و اشتراک گذاری منابع علمی مختلف از قبیل کتاب های تخصصی ، مقالات مختلف علمی منتشر شده در مجلات معتبر و یا همایش های علمی ، گزارش های فنی و پژوهشی ، پایان نامه ها و غیره ، فراهم آمده و باعث صرفه جویی در تأمین بودجه و اعتبار منابع علمی مورد نیاز دانشگاه ها خواهد شد» .
دکتر دهقانی بیان کرد : «مجموعه رایسست و ISC همواره به دانشگاه سمنان به عنوان یک دانشگاه تاثیر گذار و مهم در سطح ملی نگریسته و خوشحال خواهیم شد بتوانیم خدمات خود به این مجموعه را بیش از پیش ارتقا دهیم» .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
1398/07/02 - 1398/07/03
روسای واحدهای دانشگاهی
وزیر + وزارت علوم
پیام سمنان
1398/07/03

سپس دکتر محمدرضا صالحی و دکتر منصور حقیقت به ترتیب معاونان پژوهش و فناوری مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) به معرفی شرایط استفاده از خدمات رایسست و ISC پرداخت و همکاری در چاپ ، انتشار و توزیع نشریات معتبر علمی دانشگاه ، حمایت مالی و معنوی از برگزاری همایش های ملی و بین المللی ، برگزاری کارگاه های علمی در دانشگاه ها یا به صورت ویدیوکنفرانس به منظور آموزش اعضای هیات علمی ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه ، انجام طرح های مشترک تحقیقاتی و فراهم آوردن امکان دسترسی به پایگاه های مختلف اطلاعاتی رایسست از طریق شاخه مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در دانشگاه سمنان را از عمده ترین زمینه های همکاری رایسست با دانشگاه سمنان دانست .
در ادامه رئیس اداره همکاری های علمی بین المللی رایسست و ISC با اشاره به فعالیت مرکز منطقه ای در سه حوزه کلان ، تهیه منابع اطلاعاتی ، پردازش منابع اطلاعاتی ، تولید پایگاه های اطلاعاتی جامع و در نهایت توزیع اطلاعات در سطح کشور و همچنین کشورهای منطقه ، پایگاه های اطلاعاتی این سازمان و شاخه های ملی و بین المللی آن را پاسخگوی بخش اعظم نیازهای پژوهشی محققان کشور و منطقه دانست .
دکتر فلاحتی فومنی با اشاره به نمایه سازی بیش از 8 میلیون مدرک در حوزه های گوناگون موضوعی و به زبان های مختلف ، به تشریح همکاری های گسترده مرکز منطقه ای با کرسی های زبان و ادب فارسی در سراسر جهان و با کشورهای منطقه در زمینه های علمی ، پژوهشی و فناوری پرداخت و از امکان هرگونه همکاری دانشگاه سمنان در این زمینه استقبال کرد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
1398/07/02 - 1398/07/03
روسای واحدهای دانشگاهی
رییس دانشگاه خوارزمی
جوان
1398/07/02
> مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام در دیدار با رییس دانشگاه خوارزمی و هیات همراه ضمن تاکید بر استفاده از الگوهای مفید و موفق دانشگاهی در توسعه بخش اقتصادی کشور گفت : باید برای رفع چالشهای ملی افزایش توان اقتصادی و رونق تولید و اشتغالزایی در کشور از الگوها و برنامه های پژوهش محور و موفق دانشگاهی بهره برد که مجموعه پیام ، حمایت خود را در این زمینه رسما اعلام می کند .
> نادر ثناگو مطلق اعتماد سازی بین دو بخش دانشگاهی و اقتصادی و تشویق شرکت های صنعتی و غیر صنعتی برای استفاده الگوهای پژوهش محور دانشگاهی را از وظایف مدیران حوزه اقتصادی کشور دانست و ادامه داد : ارتباط موثر بین دانشگاه و بخش اقتصاد ضمن هدفمند سازی تحقیقات دانشگاهی منجر به شناسایی نقاط ضعف و قوت و آسیب شناسی پروژها و در نهایت منجر به ارائه راهکارهای مناسب برای رونق تولید خواهد شد .
همچنین دکتر حبیبی ریاست دانشگاه خوارزمی در این جلسه خواستار راه اندازه دفتری مشترک برای همکاری بین بخش اقتصاد و دانشگاه شد که مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام با موضوع موافقت کرد .
رییس دانشگاه خوارزمی خاطرنشان کرد : موضوع کارورزی و حضور عملی دانشجویان در مناطق اقتصادی کشور یکی دیگر از راه های ارتباطی و تعاملی بین بخش اقتصاد و دانشگاه است که باید جدی گرفته شود .
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام در پایان با معرفی بخش های مختلف و توانمندی های منطقه از آمادگی و استقبال پیام برای همکاری در تمام زمینه ها لازم را خبر داد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
1398/07/02 - 1398/07/03
روسای آموزش عالی
موسسات آموزش عالی
روزنامه فرهیختگان
1398/07/03
> حسین توکلی ، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از 286 هزار داوطلب در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خبر داد و گفت : «تاریخ و نحوه انتخاب فهرست اسامی کدرشته ها متعاقبا اعلام خواهد شد.
> حسین توکلی ، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از 286 هزار داوطلب در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خبر داد و گفت : «تاریخ و نحوه انتخاب فهرست اسامی کدرشته ها متعاقبا اعلام خواهد شد .
ثبت نام و انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی برمبنای قانون سنجش و پذیرش دانشجو از 20 اسفند 97 آغاز شد و این مهلت تا 28 شهریورماه ادامه داشت .
» براساس آمار نهایی اعلام شده از سوی این سازمان ، تعداد 286 هزار و 217 داوطلب در رشته های فوق ثبت نام کردند و تاریخ و نحوه انتخاب فهرست اسامی کدرشته ها متعاقبا اعلام خواهد شد .
ظرفیت پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهرماه سال1398 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بدون در نظر گرفتن دانشگاه آزاد اسلامی تعداد 596 هزار و 88 نفر است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
1398/07/02 - 1398/07/03
روسای آموزش عالی
پایان نامه ها
پیام سمنان
1398/07/03
> شاهرود خبرنگار روزنامه پیام استان سمنان کمیته پژوهش شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود میزبان اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه های سطح استان بود.
> شاهرود خبرنگار روزنامه پیام استان سمنان کمیته پژوهش شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود میزبان اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه های سطح استان بود .
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود : نشست مشترک کمیته پژوهش شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود با اساتید و اعضا هیئت علمی دانشگاه ها و با رویکرد شناسایی چالش ها و نواقص همراه با بازدید از تاسیسات و انبار نفت منطقه شاهرود صورت پذیرفت .
دکتر علی اکبر عرب عامری مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود ضمن خیر مقدم به اساتید دانشگاه های سطح استان و معرفی زیرساختهای منطقه شاهرود گفت : شرکت ملی پخش با قدمت بیش از صد سال جزو قدیمی ترین شرکتهای وابسته به دولت می باشد که در حال حاضر با 37 منطقه در کشور رسالت خود را در سه بخش تامین ، ذخیره سازی و توزیع به انجام می رساند .
عربعامری افزود : فرآوردهای نفتی با خط 22 اینج از انبار ری به شاهرود و از شاهرود به سبزوار انتقال و در مخازن منطقه ذخیره سازی میگردد ، در حال حاضر با توجه به مصرف بنزین 85 تا 115 میلیون مصرف کل کشور به صورت روزانه به میزان 25 میلیون با افزایش نیاز روبرو هستیم .
وسعت کار منطقه حدود 700 کیلومتر و میزان ذخیره سازی در انبار شاهرود 60 میلیون لیتر ، انبار سمنان با 35 و انبار دامغان با 25 میلیون لیتر می باشد .
جایگاههای عرضه فرآورده در منطقه 73 جایگاه ، 900 نازل و 42 باب جایگاه عرضه CNG که به صورت ماهیانه 10 میلیون مترمکعب مصرف را تحت پوشش قرار میدهد .
در ادامه مهندس احمد نوروزی مسئول پژوهش و فن آوری شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود نیز ضمن خرسندی از حضور اساتید ، تقویت فعالیت های مشترک علمی و پژوهشی واستفاده از توانمندی های علمی دانشگاه را گامی مؤثر در جهت همکاری و تبادل اطلاعات در انجام این رسالت خطیر دانست .
نوروزی نسبت به لزوم رشد و توسعه فضای ارتباطی دانشگاه و صنعت نفت و همکاری های متقابل اعلام آمادگی نمود و گفت : این نشست با رویکرد شناسایی چالشها و نواقص تشکیل شده و از اشتیاق صنعت نفت نسبت به ارتباط بیشتر با دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی خبرداد و سپس به معرفی واحد پژوهش منطقه و ستاد ملی پخش فرآورده های نفتی پرداخت .
وی پس از معرفی تعدادی از دانشگاه های استان سمنان که دارای تفاهم نامه با شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران هستند به فعالیت های پژوهشی صورت پذیرفته فیما بین شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه و دانشگاه ها اشاره کرد .
نوروزی به ارائه چند راهکار توسعه همکاری ازجمله حضور کارآموزان مستعد و علاقمند به صورت 4 تا 6 ماه به صورت پژوهش محور فعال سازی دفتر ارتباط با صنعت و دفتر ارتباط با دانشگاه در منطقه حضور مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه ها در مراکز صنعتی و بلعکس ارائه پایان نامه ها و مقاله هایی در باب رفع چالشها و مشکلات صنعت اشاره نمود و تصریح کرد : با توجه به مهمترین چالش های ارتباط موثر صنعت و دانشگاه لزوم تبدیل پروژه های پژوهشی کلان به پروژه های خرد و پایان نامه های دانشجویی اهمیت زیادی خواهد داشت .
لازم به ذکر است اعضای هیات علمی و کمیته پژوهش به منظور آشنایی هر چه بیشتر دانشگاهیان با فعالیت های شرکت ملی پخش از انبار نفت شهید نصرتی و جایگاه های عرضه سوخت CNG خلیج فارس ، گاز مایع تاکسیرانی و بنزین نعیمی بازدید به عمل آوردند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
1398/07/02 - 1398/07/03
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
روزنامه فرهیختگان
1398/07/03
> مصطفی رستمی ، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها پیامی را همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید خطاب به دانشگاهیان صادر کرد.
> مصطفی رستمی ، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها پیامی را همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید خطاب به دانشگاهیان صادر کرد .
در قسمتی از این پیام آمده است : 1 سال تحصیلی را در شرایطی آغاز می کنیم که کشور عزیزمان در موقعیتی خاص قرار دارد .
فشار حداکثری هیات حاکمه آمریکا آورده ای برایشان نداشته است .
تهدید نظامی عملا کارایی خود را از دست داده است و جمهوری اسلامی ایران در موقعیتی ممتاز در منطقه قرار دارد .
زمینه شکل گیری نظم و هندسه جدید غرب آسیا با هدایت بزرگان نظام و عاملیت جوانان مومن و دلباخته به انقلاب و ایران بیش از هر زمان دیگری فراهم و ابزار مطالبه حق برای ملت بزرگ ایران فراهم تر از همیشه است .
نقطه امید دشمن برای آسیب زدن به کشور همچنان حوزه اقتصاد و معیشت است .
هرچند با گذراندن موج حمله نظام سلطه ، ثبات نسبی اقتصادی در کشور حاکم شده اما محدودیت های اقتصادی به رغم همه سختی ها سبب نوعی رویش هم شده و فرصت بزرگی برای اصلاح روندها در اختیار قرار داده است .
اینجاست که انتظار از دانشگاه بالا و کارکرد دانشگاه جدی می شود .
دانشگاه نقش اصلی و میدان داری درمان زخم کهنه اقتصاد وابسته و شکوفایی اقتصادی درونزا و مقاوم را باید برعهده گیرد .
امید داریم در سال تحصیلی جدید مجموعه آموزش عالی کشور روندی را پی بگیرد که حضورش در این معماری جدید اثر بخش باشد .
2 دانشگاه باید به سرعت از دام هایی چون «علم برای علم» عبور کند و مدیران ارشد آموزش عالی سازوکاری را تبیین کنند تا با تقویت ایده «دانشگاه حل مساله» ظرفیت بزرگ علمی کشور به کمک حل معضلات بیاید و این مساله شدنی است .
ظرفیت بزرگ کیفی و کمی آموزش عالی کشور در کنار استعداد های کم نظیر و امکانات قابل اتکا باید به نحوی سامان یابد که کمترین هدررفت ظرفیت اتفاق بیفتد .
واقعیت این است که به رغم همه تلاش ها هنوز ظرفیت بزرگ علمی و پژوهشی دانشگاه آنچنانکه در خور است به مدد جامعه نیامده و این باید مساله اصلی دانشگاه در سال جدید باشد .
3 مقدمه ضروری این مهم وجود فضای واقع بینانه است .
نگاه واقع بین کاستی ها را می بیند اما تیره گی کمبودها جلوی نگاه و توجه به آرمان و امیدش را نمی گیرد .
دستاوردها و پیشرفت های اعجاب انگیز دانشمندان کشور در نانو ، ژنتیک ، هسته ای ، موشکی و .
نشان داد که می شود علم نافع را به کار گرفت و تا ثریای اقتصاد هم رفت که امروز پاشنه آشیل کشور شده است .
می شود همین نگاه امیدوار و فعال را در حوزه های دانش بنیان ناظر به دیگر مسائل اصلی هم تکثیر کرد .
امید واقعی در دانشگاه هم با همین رویکرد محقق می شود .
«دانشگاه مساله محور» دانشگاهی مولد خواهد بود .
تولید ، رونق ایجاد می کند و رونق ، امید را بازتولید می کند .
باید برای این امیدبخشی واقعی برنامه داشته باشیم .
بزنگاه امید و نشاط واقعی جایگزینی نشئگی کاذب و دستمایه کردن تخدیر و غفلت با زر ورق فرهنگ و تزریق آن به اسم امید و نشاط در دانشگاه و یکی از مهم ترین بازدارنده های دانشگاه از رسالت اصلی ا ست .
4 نکته مهم دیگر این است که در تکانه های مالی معمولا آنچه ذبح می شود سهم پژوهش و فرهنگ است و این اتفاق خطرناکی است که مسئولان ارشد آموزش عالی باید از آن پرهیز کنند .
مبادا سفره پژوهش و فرهنگ در دانشگاه ها کوچک شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
1398/07/02 - 1398/07/03
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
روزنامه فرهیختگان
1398/07/03

البته از دیگرسو باید شفافیت درخصوص مسائل مالی حوزه پژوهش و دفع شبهه بهره مندی خواص از این بودجه محدود جدی گرفته شود .
راه اندازی یا تکمیل سامانه شفافیت درآمدی و هزینه ای دانشگاه در حوزه های مختلف ازجمله پژوهش می تواند برای جامعه دانشگاهی بیش از پیش اطمینان بخش باشد .
5 سالی که پیش رو است از جنبه ای دیگر هم اهمیت دارد .
نخستین انتخابات پس از اعمال فشار اقتصادی حداکثری آمریکا در اسفندماه امسال برگزار می شود .
یکی از راهبرد های اصلی دشمن علیه جامعه مردم سالار ما به ویژه در انتخابات اخیر ، کاهش حضور مردم است .
در درون دانشگاه هر ایده ای که به این خواست دشمن کمک کند ، باطل است .
فضای انتخاباتی دانشگاه ها باید پرنشاط باشد و همه سلیقه ها در چارچوب نظام بتوانند در آن حرف بزنند .
البته هیچ انسان عاقل و دلسوز دانشگاهی نمی گوید که دانشگاه باید به جولانگاه احزاب تبدیل شود .
بار اصلی نشاط سیاسی و بصیرت افزایی بر دوش تشکل های دانشگاه هاست و صیانت از دانشگاه و پرهیز از خانه احزاب شدن دانشگاه با مدیران دانشگاهی است .
سال تحصیلی پیش رو سالی پر از فرصت هایی است که می توان هوشمندانه آنها را به موفقیت های بزرگ تبدیل کرد .
موفقیت هایی که می توانند موتور پیشران حرکت امید بخش دانشگاه و جامعه باشند .
و پایان کلام اینکه سال تحصیلی نو را به عموم دانشگاهیان اعم از دانشجویان خصوصا عزیزان جدیدالورود ، استادان گرانقدر و کارمندان دانشگاه ها تبریک عرض می کنم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
1398/07/02 - 1398/07/03
روسای آموزش عالی
وزارت علوم
عصر رسانه
1398/07/03
> عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان به همراه یک تیم بین المللی ، موفق به شناسایی 18 گونه جدید از حشرات آبزی شدند.
> عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان به همراه یک تیم بین المللی ، موفق به شناسایی 18 گونه جدید از حشرات آبزی شدند .
به نقل از وزارت علوم ، ایمانپور نمین عضو هیئت علمی گروه شیلات دانشگاه گیلان طی تحقیقی دو ساله ، به همراه تیمی بین المللی؛ متشکل از اساتیدی از آکادمی علوم و دانشگاه بوهمیای جنوبی جمهوری چک ، موزه تاریخ طبیعی اشتوتگارت آلمان ، موزه تاریخ طبیعی اوکراین و اصغر عبدلی از دانشگاه شهیدبهشتی ، اولین چک لیست حشرات یک روزه Ephemeroptera را در ایران تهیه کرده و پس از مطالعات سیستماتیک ، مولکولی و اسکن الکترونی موفق به شناسایی تعداد 18 گونه جدید از ایران شد که حاصل آن در مجله معتبر Zookeys 749 : 87 123 2018 به چاپ رسیده است .
این مطالعه در سال های 1396 و 1397 انجام شده و شامل بررسی پارامترهای فیزیکی شیمیایی و نمونه برداری از لارو حشرات راسته یک روزه ها در تعداد 38 رودخانه و جویبار در استان های گیلان و اردبیل بود .
یکی از این گونه های شناسایی شده به نام Procloeon capsicum که فقط در شمال ایران مشاهده شده است نیز در این چک لیست به طور کامل توصیف شده است .
گفتنی است؛ این همکاری بین المللی همچنان ادامه دارد و نمونه برداری در استان های مازندران ، گلستان ، همدان ، کردستان ، کرمانشاه ، لرستان و خوزستان نیز انجام شده است .
بررسی نمونه های تهیه شده همچنان ادامه دارد و با توجه به تنوع زیستی بسیار غنی ایران؛ به ویژه در بخش حشرات آبزی ، احتمال شناسایی گونه های جدیدی که در هیچ نقطه ای از جهان مشاهده نشده اند نیز وجود دارد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
1398/07/02 - 1398/07/03
روسای آموزش عالی
وزارت علوم
روزنامه آفرینش
1398/07/02
> 3 هزار دانشجوی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در سال تحصیلی جدید در دانشگاه الزهرا(س) پذیرش شدند .
> 3 هزار دانشجوی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در سال تحصیلی جدید در دانشگاه الزهرا(س) پذیرش شدند .
لعبت درخشانی مدیر روابط عمومی دانشگاه الزهرا(س) در گفت وگو با فارس با اشاره به شروع سال تحصیلی گفت : دانشگاه الزهرا(س) در مجموع 3 هزار دانشجوی جدید در دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری برای مهر امسال پذیرش کردند .
گام خوب دانشگاه در تأسیس رشته های جدید وی درباره رشته های بین رشته ای افزود : دانشگاه الزهرا از سال گذشته در راستای فعالیت های علمی و آموزشی خود اقدام به راه اندازی رشته های بین رشته ای کرده است که امسال نیز در این زمینه گام های خوبی بر خواهد داشت .
رشته های بین رشته ای باعث رشد علمی می شود درخشانی تصریح کرد : تأسیس رشته های بین رشته ای از فعالیت های دانشگاه الزهرا(س) برای پیشرفت و رشد علمی است که میتواند نتایج مطلوبی را در مدت زمان کوتاهی به بار بیاورد .
دریافت مجوز ایجاد رشته از وزارت علوم وی ادامه داد : مجوز راه اندازی رشته های جدید بین رشته ای را این دانشگاه در سال گذشته از وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری دریافت کرده است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
1398/07/02 - 1398/07/03
روسای آموزش عالی
وزارت علوم
روزنامه آفرینش
1398/07/02
> مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان خارج از پیگیری برای پلمب 10 موسسه غیر مجاز اعزام دانشجو به خارج خبر داد .
> مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان خارج از پیگیری برای پلمب 10 موسسه غیر مجاز اعزام دانشجو به خارج خبر داد .
ابراهیم حاجی زاده در گفتگو با مهر درباره آخرین اقدامات در خصوص ساماندهی موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور گفت : 115 موسسه اعزام دانشجو دارای مجوز در سال های اخیر به دلیل عدم رعایت ضوابط قانونی لغو مجوز شده اند .
وی ادامه داد : در یک ماه گذشته نیز 7 موسسه فاقد مجوز و یکی از مؤسسات دارای مجوز به علت تخلف لغو مجوز و توسط اداره کنترل و نظارت بر صنوف پلیس امنیت پلمب شدند .
مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان خارج از پیگیری برای پلمب 10 موسسه غیرمجاز و فاقد جواز اعزام دانشجو به خارج از کشور خبر داد و افزود : با پلمب این موسسات غیر مجاز ، متقاضیان به سمت موسسات مجوز دار هدایت می شوند .
حاجی زاده با بیان اینکه به تمام مؤسسات اعزام به دانشجو هشدار می دهیم در صورت عدم رعایت قانون لغو مجوز خواهند شد افزود : پیگیر این موضوع هستیم تا قراردادهای متقاضیان با موسسات اعزام دانشجو را آنلاین کنیم .
وی ادامه داد : با آنلاین شدن قراردادها همه موارد ثبت شده در قراردادها با نظارتی که صورت می گیرد دیگر امکان تغییر آن وجود ندارد .
حاجی زاده افزود : یکی از مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد این است که قراردادهایی که نوشته می شوند تغییر داده می شود چرا که متقاضی از ریز قرار داد اطلاع ندارد و ما به دنبال این هستیم شرایطی ایجاد کنیم که متقاضیان بر قراردادها اشراف داشته باشند .
وی درباره اینکه آیا آماری از تعداد موسسات غیرمجاز در دست دارید گفت : خیر آمار نداریم و هر گزارشی که ارائه می شود را رسیدگی می کنیم ، از پلیس امنیت خواسته ایم اگر آماری دراین زمینه دارد ، ارائه دهد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
1398/07/02 - 1398/07/03
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
آفتاب یزد
1398/07/03
> وزارت علوم و سازمان سنجش اجازه ثبت نام دانش آموزان فنی و حرفه ای و کار و دانش را در رشته حسابداری نمی دهند چرا که معتقدند اولویت با رشته های نظری است ! آفتاب یزد می گل هشترودی : هر سال بعد از کنکور حواشی بسیاری در رابطه با انتخاب رشته دانشجویان متقاضی و رتبه آنها به وجود می آید.
> وزارت علوم و سازمان سنجش اجازه ثبت نام دانش آموزان فنی و حرفه ای و کار و دانش را در رشته حسابداری نمی دهند چرا که معتقدند اولویت با رشته های نظری است ! آفتاب یزد می گل هشترودی : هر سال بعد از کنکور حواشی بسیاری در رابطه با انتخاب رشته دانشجویان متقاضی و رتبه آنها به وجود می آید .
با این حال امسال اولین سالی است که دانش آموزان فنی و حرفه ای و کارودانش هم می توانستند مثل دانش آموزان رشته های نظری ، مقطع کارشناسی پیوسته را انتخاب کنند ، چون به مدد نظام جدید آموزشی سال ششم متوسطه نیز به آن ها تعلق گرفته و آن ها نسبت به فارغ التحصیلان هنرستانی سال های قبل ، مجبور بودند یک سال تحصیلی بیشتر در مدارس درس بخوانند .
با همه این اوصاف اما این طور که پیداست سر دانش آموزان فنی حرفه ای و کار و دانش در رقابت با رشته های نظری بی کلاه مانده است ، چرا که اولویت در ثبت نام دانشگاه ها به رشته های نظری تعلق گرفته ! این در شرایطی است که زمان انتخاب رشته دبیرستانی ، مدرسان و مشاوران تاکید بیشتری بر حرفه آموزی دانش آموزان دارند و افراد زیادی را به سمت مدارس فنی سوق می دهند ! با این حال اما وقتی پای دانشگاه به میان می آید جا برای دانش آموزان فنی و حرفه ای و کار و دانش نیست ! این را معترضان به انتخاب رشته می گویند ، پسران و دختران زیادی که این روزها به صورت مداوم به دانشگاه های آزاد سر می زنند و راه بین دانشگاه تا سازمان سنجش را می پیمایند اما هر روز دست از پا درازتر به خانه هایشان برمی گردند چرا که هر روز یک جواب را می شنوند؛ اولویت با بچه های نظری است ! >به جای حسابداری رشته اقتصاد بخوانیداعتراضات زیادی به این نوع تقسیم بندی وجود دارد و این مشکل بیشتر در رشته های حسابداری به چشم می خورد ، اعتراضات به سازمان سنجش هم کشیده شده اما نماینده سازمان سنجش در جمع معترضین به این موضوع گفته است : «دانشگاه آزاد دوست دارد که سایت ها برای ثبت نام باز شود اما وزارت علوم برای هر دانشگاه ظرفیت تعیین کرده است .
این طور نیست که دانشگاه آزاد تهران مرکز بتواند هزار نفر دانشجو بپذیرد چرا که ظرفیت برای او 200 نفر تعیین شده است .
الان ششصد نفر اعلام کرده اند و ما می توانیم دویست نفر را ثبت نام کنیم .
وزارت علوم می گوید اگر همه دانشجوها را به دانشگاه تهران مرکز بفرستم ، تهران شرق یا دانشگاه های غیرانتفاعی چه می شود؟ بنابراین باید صندلی خالی بین این دانشگاه ها تقسیم شود .
برای اینکه مشکلتان حل شود من راهنمایی می کنم که در رشته اقتصاد ثبت نام کنید و برای ترم دوم که متقاضیانی کمتر هستند می توانید به حسابداری تغییر رشته دهید .
تنها چیزی که فرق می کند این است که سازمان علوم هزینه انصراف را دریافت می کند که نزدیک به 500 هزار تومان است .
اما من هیچ تعهدی نمی دهم که باز هم بتوانید تغییر رشته دهید و حسابداری بخوانید .
»>نظری ها با معدل 11 می توانستند ثبت نام کنند اما من با معدل 18 اجازه ثبت نام ندارم ! یکی از پسرهای معترض به این موضوع می گوید : «ما سه سال تلاش کردیم و من در هنرستان حسابداری خواندم و یک سال هم اضافه تر خواندم ، چون طبق نظام جدید تحصیلی باید پایه ششم را هم می خواندیم .
بعد هم کنکور دادیم ، از همان ابتدا برای اعلام قبولی هنرستانی ها امروز و فردا کردند .
الان که آمدیم دانشگاه ثبت نام کنیم به ما می گویند شما نمی توانید رشته حسابداری را انتخاب کنید چون اولویت با رشته های نظری است .
یعنی اول باید بچه های ریاضی ، تجربی و انسانی انتخاب رشته کنند و بعد اگر جا بود ما انتخاب رشته کنیم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
1398/07/02 - 1398/07/03
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
آفتاب یزد
1398/07/03

من بین همین بچه های نظری کسانی را دیدم که حتی نمره قبولی نداشتند و با تک ماده آمده بودند برای ثبت نام ، خیلی ها معدل هایشان پایین بود اما چون نظری بودند نسبت به ما اولویت داشتند ! وقتی اعتراض هم می کنم که چرا آن ها با معدل 11 می توانند ثبت نام کنند اما من با معدل 18 نمی توانم ثبت نام کنم یا دوستم با معدل 19 اجازه ثبت نام ندارد به ما اجازه صحبت کردن نمی دهند .
امروز جلوی چشم من ، خیلی از رشته های انسانی با معدل های پایین رفتند و ثبت نام کردند .
من با مشکل سربازی هم مواجه هستم .
اگر امسال نتوانم دانشگاه بروم باید بروم سربازی ! به من می گویند حسابداری جا نیست بیا اقتصاد بخوان ! من از اقتصاد سردرنمی آورم ! رشته ام حسابداری است و این رشته را دوست داشتم که از دبیرستان آن را انتخاب کردم ! به من می گویند بیا اقتصاد بخوان ، یک درصد امکانش هست که در ترم های آینده جا برای شما باز شود و بتوانید بروید رشته خودتان درس بخوانید ! من چطور می توانم به خاطر یک درصد ریسک کنم؟ سرنوشت و آینده ما را به بازی گرفته اند .
تازه همه اینها در دانشگاه آزاد است ! ما خواسته زیادی نداریم فقط می خواهیم در رشته ی خودمان درس بخوانیم .
تازه پول هم می دهیم تا درس بخوانیم اما باز هم می گویند برای شما جا نیست ! »>به ما می گویند رشته های نظری اولویت دارند ! پسر دیگری که همین مشکل را دارد می گوید : «من دانش آموز رشته حسابداری هستم و 3 سال با این رشته سر و کار داشتم .
امسال اولین سالی است که رشته های فنی و حرفه ای مجاز شده اند که کارشناسی پیوسته بدون آزمون ثبت نام کنند ، من این کار را انجام دادم اما در نتیجه مردودم در همه دانشگاه ها هم مردودم .
این در حالی است که معدل من بالاست ، حالا رشته های نظری با معدل های پائین با اینکه آشناییتی با رشته حسابداری ندارند برای ثبت نام در این رشته اولویت دارند ! من اگر امسال دانشگاه نروم مشمول می شوم و باید بروم سربازی ، سازمان سنجش هیچ مسئولیتی در رابطه با این موضوع نمی پذیرد تا آنجایی هم که من خبر دارم هیچ کس از رشته های فنی حرفه ای قبول نشده است چون همه اولویت ها را به رشته های نظری داده اند .
من الان مجبورم برای اینکه مشمول نشوم یک رشته دیگر که هیچ علاقه ای به آن ندارم و هیچی از آن نمی دانم بخوانم ! »من الان معدلم 19 است اما اجازه ثبت نام ندارم ! یکی دیگر از پسرهایی که همین مشکل را دارد می گوید : «من در مدرسه رشته حسابداری می خواندم ، برای ثبت نام دانشگاه که اقدام کردم با اینکه سایت باز شد و همه کارهای ثبت نام را انجام دادم و حتی کل مبلغ را هم واریز کردم ، اما می گویند به هیچ وجه بچه های فنی حرفه ای و کار و دانش در دانشگاه آزاد قبول نمی شوند ، برای این موضوع فقط به رشته های نظری بها دادند .
من خودم دیدم یکی که معدلش بسیار پایین بود فقط چون رشته اش انسانی بود ، ثبت نام کرد .
من الان معدلم 19 است اما اجازه ثبت نام ندارم ! واقعا نمی دانم باید چه کار کنم ! >چرا باید اولویت ها به رشته های نظری برسد؟مادر یکی از دانش آموزان که دخترش با این مشکل رو به رو است به آفتاب یزد گفت : « یک هفته است که در گیر این موضوع هستیم .
هر روز به سازمان سنجش می رویم .
آخرین بار ما را از سازمان سنجش بیرون کردند و گفتند یک نماینده بفرستید .
نماینده هم که فرستادیم گفتند اولویت با بچه های رشته های نظری است هر کاری می خواهید بروید انجام دهید ! الان قبولی دختر من را هتلداری زده اند در صورتی که دختر من از همان اول حسابداری خوانده است ! دانشگاه هم که رفته است می گویند بیایید اقتصاد بخوانید بعد در ترم های دیگر اگر جا بود تغییر رشته دهید .
چرا باید دختر من یک سال عمر و زندگی اش را تلف کند؟ چرا باید اولویت ها به رشته های نظری برسد؟ پس چرا اجازه دادند آن ها کارشناسی شرکت کنند؟>دانشگاه تهران مرکز : اگر مرکز آزمون به ما اعلام کند ما 2 هزار نفر ظرفیت داریماین در حالی است که یکی از مسئولین دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز که نخواست نام او فاش شود در این باره به خبرنگار آفتاب یزد گفت : «ما در دانشگاه تهران مرکز 2 هزار نفر جا داریم به شرطی که مرکز آزمون به ما این اجازه را بدهد که ثبت نام کنیم .
ما جزو دانشگاه هایی هستیم که همیشه می گوییم دانشجو می خواهیم .
ما نامه زده ایم که برای کارشناسی پیوسته هزار نفر دانشجو جا داریم اگر مرکز آزمون به ما اعلام کند ما همه را ثبت نام می کنیم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
1398/07/02 - 1398/07/03
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
آفتاب یزد
1398/07/03

»این طور که معلوم است مشکلات به وزارت علوم بازمی گردد و با این اهرم فشار تلاش دارد تا دانشجویان را به سمت رشته هایی مثل اقتصاد که بازار کار ندارند سوق دهد و حالا در این بین هم زورشان به دانش آموزان فنی و حرفه ای رسیده است .
سوالی که مطرح می شود این است که اگر دانش آموزان فنی و حرفه ای و کار و دانش اولویت برای ثبت نام نداشتند چرا از ابتدا وعده ثبت نام کارشناسی پیوسته به آن ها داده شد؟ چرا وزارت علوم چاره ای برای این موضوع نمی اندیشد؟ ارسال دیدگاه نام : ایمیل : دیدگاه : آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب ، توهین یا بی احترامی به اشخاص ، قومیت ها ، عقاید دیگران ، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است .
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می گردد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
1398/07/02 - 1398/07/03
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
روزنامه آفرینش
1398/07/02
> اول اسفندماه؛ برگزاری نخستین کنفرانس علوم شناختی و رسانه زمان برگزاری نخستین کنفرانس ملی علوم شناختی و رسانه که قرار بود 11 مهرماه امسال برگزار شود با توجه به درخواست های مکرر مخاطبان ، حامیان رسانه ای ، مالی و معنوی ، دانشجویان و پژوهشگران ، با تصمیم کمیته اجرایی کنفرانس به اول اسفندماه سال جاری تغییر یافت .
> اول اسفندماه؛ برگزاری نخستین کنفرانس علوم شناختی و رسانه زمان برگزاری نخستین کنفرانس ملی علوم شناختی و رسانه که قرار بود 11 مهرماه امسال برگزار شود با توجه به درخواست های مکرر مخاطبان ، حامیان رسانه ای ، مالی و معنوی ، دانشجویان و پژوهشگران ، با تصمیم کمیته اجرایی کنفرانس به اول اسفندماه سال جاری تغییر یافت .
به گزارش فارس ، براساس این گزارش ، نخستین کنفرانس ملی علوم شناختی و رسانه در دوازده محور شامل روش های تحقیق در علوم شناختی و رسانه ، فلسفه ذهن و رسانه ، انسان شناسی و زبان شناسی شناختی و رسانه ، علوم اعصاب و رسانه ، هوش مصنوعی و رسانه ، علوم تصمیم و رسانه ، روان شناسی شناختی و رسانه ، جامعه شناسی شناختی و رسانه ، اقتصاد رفتاری و رسانه ، بازاریابی عصبی و رسانه ، سیاستگذاری عمومی و رسانه ، تربیت فردی و رسانه برگزار می شود .
ارائه مقالات برگزیده به صورت سخنرانی و پوستر ، برگزاری نشست های تخصصی و برپایی کارگاه آموزشی با حضور استادان ایرانی و خارجی از جمله برنامه های جنبی این رویداد علمی است .
علاقه مندان برای ثبت نام ، حضور و ارائه مقاله در کنفرانس و شرکت در کارگاه های برگزار شده می توانند به نشانی وبگاه همایش https : //www .
fnccsm .
com/ مراجعه کنند .
در میان دانشگاه های کشور؛ دانشگاه شریف در طرح «ارتقا به ترازبین الملل» اول شد دانشگاه صنعتی شریف برای دومین بار موفق به کسب مقام اول در میان دانشگاه های طرح ارتقا به تراز بین الملل وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری شد .
به گزارش دانشگاه صنعتی شریف ، بر اساس جدول منتشر شده از امتیازات دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در راستای ارتقا به تراز بین المللی ، دانشگاه صنعتی شریف برای دومین بار موفق به کسب مقام اول در میان دانشگاه های کشور شد .
این دانشگاه توانست با کسب امتیازات مناسب در شاخص های آموزشی ، پژوهشی و پشتیبانی بالاتر از دانشگاه های برتر تهران و شهرستان ها قرار گیرد .
در روش شناسی این طرح شاخص های آموزشی ، پژوهشی و پشتیبانی به ترتیب 30 ، 50 و 20 درصد سهم از امتیاز کل را دارا هستند .
شاخص های آموزشی شامل اطلاعاتی چون تعداد اعضای هیئت علمی داخلی و خارجی ، دانشجویان داخلی و خارجی ، دوره های مشترک بین المللی و جوایز بین المللی می شوند .
در شاخص های پژوهشی اطلاعاتی مانند تعداد مقالات با کیفیت و تعداد ارجاعات آنها ، تعداد پژوهشگران پر استناد ، تعداد اختراعات ، تعداد شرکت های دانش بنیان ، درآمد از صنعت و پژوهش ، مقالات ، قراردادها و پروژه های مشترک خارجی و فرصت های مطالعاتی مورد بررسی قرار می گیرند .
شاخص های پشتیبانی نیز اطلاعات زیرساختی دانشگاه مانند تعداد کارمندان ، امکانات رفاهی و IT ، اسکان دانشجویان و اساتید بین المللی و موقوفات مردمی را شامل می شوند .
پروژه ملی اقتصاد مقاومتی ارتقای 10 دانشگاه و واحد پژوهشی برتر کشور به تراز بین المللی از اردیبهشت 1396 در دستور کار وزارت علوم و دانشگاه ها و پژوهشگاه های برتر ایران قرار گرفته است .
این پروژه به منظور طراحی برنامه راه برای ارتقای جایگاه دانشگاه های ایران در عرصه بین المللی طراحی و اجرا می شود .
نمونه این طرح در کشورهای دیگر نیز در حال اجرا می باشد .
طرح ارتقای 5 دانشگاه روسیه به 100 دانشگاه برتر دنیا و یا پروژه ارتقای 10 دانشگاه ژاپن به فهرست 100 دانشگاه برتر در رتبه بندی های جهانی را می توان از پروژه های مشابه این طرح دانست .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
1398/07/02 - 1398/07/03
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
آفتاب یزد
1398/07/02
> رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت : پاداش بازنشستگان امسال تا پایان هفته جاری به طور کامل پرداخت می شود.
> رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت : پاداش بازنشستگان امسال تا پایان هفته جاری به طور کامل پرداخت می شود .
به گزارش ایسنا ، محمدباقر نوبخت با اشاره به پرداخت نیمی از پاداش بازنشستگان سال 1397 در هفته اول شهریور تاکید کرد : مابقی پاداش بازنشستگان شامل فرهنگیان ، دانشگاهیان و سایر ادارات دولتی تا پایان هفته جاری به طور کامل تسویه و پرداخت خواهد شد .
وی خاطرنشان کرد : پاداش بازنشستگان دانشگاه های علوم پزشکی نیز با تفاهم انجام شده بین سازمان برنامه و وزارت علوم و پس از نهایی شدن در آینده نزدیک پرداخت خواهد شد .
ارسال دیدگاه نام : ایمیل : دیدگاه : آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب ، توهین یا بی احترامی به اشخاص ، قومیت ها ، عقاید دیگران ، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است .
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می گردد .
1
فهرست