وزارت علوم -
دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت 11:31

1
1
فهرست اخبار
1398/08/04 - 1398/08/06
اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
روساي واحدهاي دانشگاهي
روساي آموزش عالي
اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
1398/08/04 - 1398/08/06
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
رئیس سازمان سنجش
افکار
1398/08/04
> رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور اظهار کرد : تاثیر سوابق تحصیلی از مواردی است که شورای سنجش و پذیرش باید درباره آن تصمیم بگیرد .
> به گزارش افکارنیوز ، ابراهیم خدایی ، رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در پاسخ به این سوال که تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99 چه میزان است؟ اظهار کرد : تاثیر سوابق تحصیلی از مواردی است که شورای سنجش و پذیرش باید درباره آن تصمیم بگیرد .
اخبار اجتماعی رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در ادامه بیان کرد : تصمیم شورای سنجش و پذیرش این بود که در کنکور 98 تاثیر سوابق قطعی بشود ، ولی به دلیل درخواست زیاد داوطلبان شورای سنجش بار دیگر مصوب کرد که تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 مثبت باشد و در کنکور 99 مجددا بررسی شود .
پیشنهاد سازمان سنجش تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 99 خدایی افزود : بررسی تاثیر سوابق تحصیلی در دستور کار شورا قرار گرفته است .
ولی پیشنهاد سازمان سنجش و آموزش کشور به لحاظ اینکه آخرین سالی است که نوع سوال مطرح می شود هم نظام قدیم و هم نظام جدید و به لحاظ مباحثی که قرار است توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس در ساماندهی کنکور به آن وارد شوند این خواهد بود که تاثیر سوابق مثبت باشد .
رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در ادامه گفت : لذا هر چه مصوبه شورا باشد ملاک همان خواهد بود و داوطلبان بایستی منتظر جواب شورا باشند تا نتیجه اعلام شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
1398/08/04 - 1398/08/06
روسای واحدهای دانشگاهی
پیام نور
روزنامه ندای هرمزگان
1398/08/04
> رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان گفت : در راستای تفاهم نامه دانشگاه پیام نور و دانشگاه فنی و حرفه ای ، کمبود نیروی انسانی دانشگاه فنی حرفهای را برطرف خواهیم کرد .
> به گزارش مهر ، محمد خیری به همراه مهدی مصلحی ، مدیر نظارت و ارزیابی دانشگاه در دیدار با محمد احمدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب از آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور خبر داد .
خیری با بیان اینکه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور شروع شده و تا 8 آبان فرصت باقی است ، افزود : زمان برگزاری این آزمون روز جمعه 22 آذرماه می باشد .
وی در بخش دیگری از سخنان خود در راستای مصوبات دانشگاه با اشاره به نقل و انتقال کارکنان دانشگاه پیام نور هرمزگان به دانشگاه فنی حرفه ای گفت : با نقل و انتقال داوطلبانه کارمندان و اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور به دانشگاه فنی حرفه ای هرمزگان موافقت می نماییم و در این زمینه نهایت همکاری را خواهیم داشت .
رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان ، تصریح کرد : همکاران علمی و غیر علمی که علاقمند به انتقال هستند می توانند با درخواست کتبی جهت نقل و انتقال به واحد اداری استان اقدام کنند .
خیری با بیان اینکه از توسعه دانشگاه پیام نور مرکز میناب با تمام وجود حمایت خواهم کرد ، تصریح کرد : برای اجرای هر چه بهتر برنامه جامع اصلاح نظام اداری تلاش خواهیم کرد و در راستای اجرای برنامه توسعه ششم در زمینه کیفی سازی و تفاهم نامه که بین دانشگاه پیام نور و دانشگاه فنی حرفه ای منعقد شده است همکاری ویژه خواهیم کرد و کمبود نیروی انسانی دانشگاه فنی حرفه ای هرمزگان را برطرف خواهیم کرد .
در ادامه این دیدار محمد احمدی فرماندار ویژه شهرستان میناب با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی است و خدمات قابل توجهی نیز برای این شهرستان داشته است ، افزود : دانشگاه پیام نور در توسعه فرهنگی و اقتصادی میناب نقش مهمی داشته است .
وی با اشاره به تدوین طرح جامع توسعه سواحل مکران ، ایجاد مناطق گردشگری ، اظهار داشت : جذب سرمایه گذاری خارجی از جمله برنامه های در دست اقدام دولت برای توسعه سواحل مکران است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
1398/08/04 - 1398/08/06
روسای آموزش عالی
پیام نور
دنیای اقتصاد
1398/08/05
> ایسنا : معاون اداری ، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور گفت : پاداش کلیه بازنشستگان سال 97 دانشگاه پیام نور ، اوایل هفته آینده به حساب آنها واریز می شود .
> واریز پاداش بازنشستگان سال 97 تا هفته آینده ایسنا : معاون اداری ، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور گفت : پاداش کلیه بازنشستگان سال 97 دانشگاه پیام نور ، اوایل هفته آینده به حساب آنها واریز می شود .
به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، دکتر حسن علیزاده ضمن اعلام این خبر اظهار کرد : با پیگیری های مستمر صورت گرفته و حمایت ویژه سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری اعتبار مورد نیاز برای پاداش بازنشستگان دانشگاه پیام نور تخصیص داده شد که ان شاءالله تا هفته آینده به حساب آنها واریز خواهد شد .
وی افزود : تکریم و نکوداشت همکاران از بدو خدمت تا پس از بازنشستگی همواره از اولویت های اصلی حوزه معاونت اداری ، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور بوده است .
این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند کلمات کلیدی : بازنشستگی دانشگاه پیام نور روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی علوم تحقیقات و فناوری.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
1398/08/04 - 1398/08/06
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
بهار
1398/08/06
> گروه جامعه : رئیس گروه پژوهشی مدیریت محیط زیست وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : دریای خزر منبع بسیار غنی از منابع آبی است که در آینده و در شرایط بحران کم آبی می تواند برای برون رفت از آن کمک کند بنابراین بیاییم این پهنه آبی ارزشمند را برای آیندگان حفظ کنیم .
> همایون خوشروان به پروژه انتقال آب دریای خزر به سمنان اشاره کرد و افزود : انتقال آب خزر به سمنان علاوه بر تبعات اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی به لحاظ زیست محیطی کار درستی نیست زیرا حین بهره برداری و در زمان احداث تاسیسات ، مشکلات عدیده ای در مناطق ساحلی و حتی در منطقه مقصد می تواند رقم بخورد .
در واقع مهم ترین مشکلات این انتقال بحث نمک های حاصل از فرآیند شیرین سازی است .
این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه انتقال آب دریای خزر ، می تواند نوعی نگاه جزیره ای به منافع یک استان باشد ، گفت : اگر بخواهیم برای آب دریای خزر برنامه ریزی داشته باشیم بهتر است این برنامه ریزی برای استحصال آب مورد نیاز سه استان باشد چرا که سه استان شمالی کشور با گرم شدن کره زمین و کاهش بارندگی خود درگیر مشکلات عدیده منابع آبی هستند ، بنابراین اگر قرار باشد استانی از این آب برخوردار باشد اولویت با استان های ساحلی است که باید از این فرآیند استفاده کنند .
مدیر سابق مرکز ملی مطالعات و تحقیقات دریای خزر اظهار داشت : دریای خزر را باید به عنوان یک ظرفیت مناسب برای رفع بحران کم آبی کشور در سال های آتی تصور کنیم اما نه اینکه الان تصمیم بگیریم که آب این دریا را فقط به یک استان تخصیص دهیم در حالی که استان های دیگر کشور هم با چالش کم آبی مواجه هستند .
وی با تاکید بر ضرورت چاره اندیشی برای رفع کم آبی کشور ، گفت : مهم ترین کار برای مقابله با این بحران این است که در ابتدای امر ، کشاورزی را که بیش از 90 درصد میزان آب های تجدیدپذیر را به خود اختصاص داده ، تحت مدیریت دقیق قرار دهیم .
در این راستا ضرورت دارد الگوی کشت را تغییر و بر اثر آمایش سرزمین انجام دهیم و سعی کنیم از هدر رفت منابع آب در مناطق بسیار خشک جلوگیری کنیم .
رئیس گروه پژوهشی مدیریت محیط زیست ، وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ادامه داد : هیچ دلیلی وجود ندارد که در 17 استان کشور برنج کشت کنیم و جاهایی که مرکز تولید برنج است مانند استان های مازندران ، گیلان و گلستان را به حال خود رها کنیم .
این مدرس دانشگاه ، فرسودگی سامانه های توزیع منابع آب را یکی از اساسی ترین مشکلات کشور ذکر کرد و گفت : هدر رفت زیاد آب از این سامانه ها شرایط آسیب پذیری خشک زایی و خشکسالی را افزایش می دهد اما مهم تر از همه اینها ، بهینه سازی کادر مدیریتی در سطح وزارتخانه های متولی است ، ما به مدیران کارآمد و کارآزموده نیاز داریم که در وزارت نیرو سکان هدایت مدیریت منابع آب کشور را با پرهیز از هرگونه افراط و تفریط بر عهده گیرند و با انسجام کامل ، دانش و تخصص لازم گام های موثری را برای هدایت آب کشور بردارند و تنها در این صورت است که می توانیم حرف های اساسی برای گفتن داشته باشیم .
خوشروان تصریح کرد : متاسفانه امروزه خط بطلانی بر روی پژوهش و منابع آب کشور کشیده شده و پژوهش منابع آب کشور به سستی و با ضعف شدید در حال انجام است ، لازم است بتوانیم با استفاده از معلومات علمی و آگاهی های کاربردی این بخش را غنی کنیم و در این راستا جهت آسیب شناسی چالش های موجود و رفع مشکلات منابع آبی کشور ، فرصت هم اندیشی به نخبگان و متخصصان امر دهیم .
رئیس گروه پژوهشی مدیریت وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری تاکید کرد : دریای خزر راه نجات ما در بحران کم آبی سال های آینده است لذا بهتر است تمام تلاش خود را به این سمت سوق دهیم که خزر را از آلودگی ها پاک کنیم .
قطعا همین دریا می تواند در آینده کمک های زیادی به ما کند تا از بحران کم آبی با موفقیت خارج شویم .
1
فهرست