وزارت علوم -
چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت 14:8

1
1
فهرست اخبار
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1
فهرست اخبار
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
روساي دانشگاه ها
روساي واحدهاي دانشگاهي
10627191 11:42 باشگاه خبرنگاران
1
فهرست اخبار
1398/08/06 - 1398/08/08
روساي آموزش عالي
1
فهرست اخبار
1398/08/06 - 1398/08/08
روساي موسسه يا سازمان وابسته
اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
برنا
1398/08/08
12:55
> وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : بحث قانونی ورود به حریم خصوصی افراد نیاز به مجوز قانونی دارد و این شیوه نامه انضباطی دانشجویان جدید نمی تواند مجوزی برای این بحث باشد .
> وزیر علوم : آیین نامه انضباطی جدید اجازه ورود به حریم خصوصی دانشجو را ندارد وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : بحث قانونی ورود به حریم خصوصی افراد نیاز به مجوز قانونی دارد و این شیوه نامه انضباطی دانشجویان جدید نمی تواند مجوزی برای این بحث باشد .
به گزارش گروه سیاسی برنا ، «منصور غلامی» وزیر علوم در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص شیوه نامه انضباطی دانشجویان بیان کرد : یکی از بحث های آن مربوط به آیین نامه انضباطی است که مصوبه خاص خود را دارد و در حال اجرا است و در قانون لحاظ شده که شیوه نامه ای برای اجرای دقیق این آیین نامه انضباطی توسط دو وزارتخانه تنظیم شود که در سال تحصیلی جدید این شیوه نامه تصویب شده و دو مطلب در آن بیشتر دیده شده است که یکی بحث تخلفات اخلاقی در حوزه دوره بالینی دانشجویان دوره پزشکی است چرا که دانشجویان پزشکی یک دوره آموزشی دارند و یک دوره در بیمارستان که آن اضافه شده و یک مورد هم در خصوص مباحثی است که ممکن است در فضای مجازی اتفاق بیفتد .
او ادامه داد : این قسمت کمی ایجاد نگرانی کرده که دانشجوها نگران این بودند که احیانا به بخش های خصوصی فضای مجازی بچه ها ورود پیدا شود که قاعدتا این منظور نیست .
لذا قبل از اینکه احیانا معاون حقوقی رئیس جمهور ورود پیدا کنند برنامه من این بوده که معاونان دانشجویی که در حال بازنگری آن بخش هستند ، آن را شفاف تر کنند .
اتفاقا من شخصا از برخی دانشجوها خواسته بودم که اگر نظر یا پیشنهادی از بین دانشجویان وجود دارد ، به ما منتقل کنند .
غلامی در خصوص ورود هیات های انضباطی در این آیین نامه گفت : آیین نامه انضباطی این را دارد که در مواقعی که نیاز باشد هیات های بدوی و تجدیدنظر بتوانند دانشجو را دعوت کنند اما اینکه الزاما با حضور خودش باشد شاید در برخی موارد خیلی به نفع دانشجو نباشد .
وزیر علوم در مورد تضمین برای عدم ورود به حریم خصوصی دانشجو گفت : قطعا همین طور است و بحث قانونی ورود به حریم خصوصی افراد نیاز به مجوز قانونی دارد و این شیوه نامه نمی تواند مجوزی برای این بحث باشد .
من خودم در بررسی این موضوع کل تخلفاتی که غیر بخش آموزشی دانشجویان از سال 97 بوده را بررسی کردم که یک دهم درصد دانشجویان را می گرفت که شامل انواع تخلفات ممکن در محیط های آموزشی است لذا خیلی نگرانی در این حوزه وجود ندارد و ابراز نگرانی مربوط به فعالیت های خاص سیاسی و اجتماعی بچه ها است که تعدادشان بسیار اندک است و حل و فصل آن خیلی کار سختی نیست .
او پایین آمدن آمار خروج نخبگان با توجه به شرایط کاری کشور نیز گفت : این آماری بود که آقای دکتر ستاری هم در مصاحبه و جلسه ای که با هم داشتیم مطرح کردند که این مشهود است و کلا دو موضوع را باید در این بحث مورد توجه قرار دهیم؛ یکی اینکه رفت و آمد برای تحصیل و تحقیق معمول بوده و هست و وقتی تعداد فارغ التحصیل هایمان زیاد می شود طبعا میزان رفت و آمد هم افزایش پیدا می کند و همه اینها نباید به عنوان نگرانی تلقی شود .
وی افزود : گاهی فرضمان این است که این ها می روند و دیگر برنمی گردند اما برگشت شان حتما انجام می شود .
یک بحثی هم این است که احیانا اشتغال بهتری پیدا می کنند و وضعیت مادی بهتری پیدا می کنند که این را هم در جلسه گذشته هیات دولت بنده به عنوان یک موضوع مطرح کردم .
ان شاالله بتوانیم بیشتر از نخبگانمان استفاده کنیم که دغدغه مسائل مادی برطرف شود .
اما خروج نخبگان به معنای رفتن دائم نیست و در سال های گذشته آمار بالایی هم از بازگشت نخبگان داشتیم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
برنا
1398/08/08
12:55

وی همچنین در خصوص حذف درس زبان انگلیسی از مدارس گفت : ما در هر موقعیتی که باشیم باید بپذیریم که الان منابع علمی جامعه بیشتر به زبان انگلیسی در حال انتشار است و لذا برای دسترسی به این منابع باید زبان انگلیسی را بدانیم اما آن بحثی که مطرح شد و آنچه در ذهن من است این است که ما زبان های دیگری هم که بخشی از منابع علمی را دارند در تربیت و آموزش فراهم کنیم خوب است .
در برخی رشته ها ممکن است که یک زبان غیرانگلیسی بیشتر به دردشان بخورد .
به نظر من این به معنای محدود کردن زبان انگلیسی نیست بلکه باز کردن فضا برای آموزش سایر زبان ها است .
وزیر علوم در خصوص آمار مربوط به باسوادان بیکار گفت : من نمی دانم چقدر مبنای این آمار درست است و کجا منتشر کرده ولی ما خوشبختانه به عنوان یک نکته مثبت نگاه می کنیم که همه خانواده ها برای تحصیل فرزندانشان ارزش قائل هستند یعنی شما اگر نگاه کنید بچه دهه شصتی بی سواد نداریم و عموما تحصیلات دانشگاهی دارند و دهه های 70 و 80 به شدت این مساله وجود دارد لذا این به نوعی ظرفیت انسانی تحصیلکرده برای کشور ما است .
وی ادامه داد : اینکه حالا بتوانیم در بخش های مختلف نه تنها در بخش دولتی در بخش های مختلف زمینه اشتغال این ها را فراهم کنیم طبیعتا یک کار جدی و واجب است .
طبیعتا آماری هم که در حال انتشار است اشتغال در بخش غیردولتی و بخش های تولیدی و اقتصادی آمار خوبی را می بینیم و شرایط به سمت بهبود می رود و آماری که رئیس سازمان امور استخدامی اعلام کردند نشان می دهد افرادی که می خواهند در بخش دولتی شاغل شوند کمتر شده و استعدادهای ما به سمت بخش خصوصی می رود .
غلامی در پاسخ به سوالی در مورد عدم بورسیه اتباع بیگانه و عدم صدور بورس برای 39 دانشجوی افغانی که همگی جزو رتبه های اول و دوم کنکور بودند ، گفت : دو نوع بورسیه در کشور ما وجود دارد ، نوع اول افرادی از کشورهای دیگر با بورسیه دولت جمهوری اسلامی ایران که در کشور ما تحصیل می کنند و روال قانونی اش این است که ابتدا باید فرآیند قانونی و اداری اش طی شود تا بتوانند ویزای ورود به کشور را بگیرند .
وی ادامه داد : یکسری از اتباع افغانستانی در کشور ما حضور دارند که والدین آنها در ایران زندگی می کنند ، این بچه ها در ایران بزرگ شده و زندگی می کنند و در آزمون کنکور قبول شده اند .
الزاما پذیرفته شدن این افراد در کنکور به معنای بورسیه شدن آنها نیست .
اینها مثل بچه های خودمان هستند با این تفاوت که چون اتباع ایرانی نیستند آموزش رایگان شامل حالشان نمی شود .
اگر اینها متقاضی بورسیه باشند باید به دلیل خاص آیین نامه ای وزارت علوم به آنها بورسیه بدهد که در برخی شرایط امکان پذیر نیست ، به عنوان مثال وزارت علوم در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه داخلی نمی دهد .
وی افزود : یا اینکه دولت افغانستان تقاضا کند این دانشجویان از بورسیه استفاده کنند که به نظر می رسد باید این موضوع شفاف شود .
اتباع افغانی انتظار آموزش رایگان داشتند اما طبق آیین نامه وزارت علوم امکان آموزش رایگان آنها وجود ندارد .
وزیر علوم اظهار داشت : افرادی که فرایند بورسیه جمهوری اسلامی را طی کرده باشند به لحاظ اداری در دانشگاه ها مشکلی ندارند .
آمار دقیقی از دانشجویان خارجی دانشگاه ها ندارم اما تعداد قابل توجهی دانشجویان بورسیه جمهوری اسلامی در کشور ما در حال تحصیل هستند .
بیشتر بخوانید : روایت «چرخ» از مهم ترین نوبل هایی را که به برنده های واقعی اش اهدا نشد ! زنان ورزشگاه علیه براندازان ، کیهان علیه زنان ورزشگاه Print Email Short Link کد خبر : 917749 تاریخ خبر : 1398/08/08 12 : 55 : 18 آیین نامه زمین فضای مجازی نخبگان هیئت دولت.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
تسنیم
1398/08/08
12:44
> وزیر علوم گفت : خروج نخبه ها از کشور به معنای رفتن قطعی آنها نیست ، کما اینکه در سال های اخیر آمار فابل توجهی از بازگشت فارغ التحصیلان داشتیم .
> اخبار سیاسی به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، منصور غلامی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره امار خروج فارغ التحصیلان از کشور گفت : رفت و آمد برای تحصیل و تحقیق و امور علمی معمول بوده و وجود دارد و وقتی تعداد فارغ التحصیلان افزایش می یابد ممکن است این رفت و آمدها هم افزایش یابد .
خصومت دولت آمریکا با نخبگان علمی ایرانی مشهود استواکنش "غلامی" به صندلی فروشی در دانشگاه هاغلامی : جلوگیری از مهاجرت نخبگان در اختیار وزارت علوم نیستواعظی : اگر در مذاکرات به نتیجه نرسیم گام چهارم برداشته می شودوی در ادامه افزود : این مسئله به معنای اینکه بگوییم اینها می روند و به کشور بازنمی گردند ، نباید باشد و درحالی برگشتشان نیز انجام می شود .
نکته دیگر اینکه این افراد احیانا اشتغال و وضعیت مادی بهتری در آنجا پیدا می کنند و من این مسئله را در جلسه قبلی دولت مطرح کردم و امیدواریم بتوانیم در موارد تخصصی که لازم است از فارغ التحصیلان و نخبگان در کشور استفاده کنیم تا نگرانی آنها را از باب مسائل مادی برطرف کنیم .
خروج نخبه ها از کشور به معنای رفتن قطعی آنها نیست ، کما اینکه در سال های اخیر آمار فابل توجهی از بازگشت فارغ التحصیلان داشتیم که این جریانی است که خیلی جای نگرانی نیست ضمن اینکه باید توجه بیشتری به آنها بشود .
این خبر تکمیل می شود .
انتهای پیام/.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
منصور غلامی
واحد مرکزی خبر
1398/08/08
12:40
> به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما ، ​ آقای منصور غلامی امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره خروج نخبگان از کشور افزود : این رفت و آمد ها به طور معمول ، بوده است و دانش آموختگان زیادی چنین رفت و آمد هایی داشته اند و جای نگرانی نیست.
> به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما ، ​ آقای منصور غلامی امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره خروج نخبگان از کشور افزود : این رفت و آمد ها به طور معمول ، بوده است و دانش آموختگان زیادی چنین رفت و آمد هایی داشته اند و جای نگرانی نیست .
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی وی با بیان اینکه برخی از این دانش آموختگان درپی اشتغال بهتر هستند گفت : آن ها درپی وضع مادی بهتری هستند و این مسئله در جلسه هیات دولت گذشته هم مطرح شد بنابراین ما باید بتوانیم نگرانی آن ها را از باب مسایل مادی برطرف کنیم .
غلامی با بیان اینکه خروج نخبگان از کشور به معنای خروج قطعی و دائم نیست اظهار داشت : در همین سال های گذشته تاکنون آمار های درخور توجهی از برگشت افراد تحصیلکرده به کشور داشته ایم بنابراین ، ​ این موضوع جریانی طبیعی است و جای نگرانی نیست هر چند باید بیشتر به این مسئله توجه شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
ایلنا
1398/08/08
12:28
> وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : بحث قانونی ورود به حریم خصوصی افراد نیاز به مجوز قانونی دارد و این شیوه نامه انضباطی دانشجویان جدید نمی تواند مجوزی برای این بحث باشد .
> وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : بحث قانونی ورود به حریم خصوصی افراد نیاز به مجوز قانونی دارد و این شیوه نامه انضباطی دانشجویان جدید نمی تواند مجوزی برای این بحث باشد .
به گزارش خبرنگار ایلنا ، منصور غلامی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به سوالی در خصوص شیوه نامه انضباطی دانشجویان گفت : یک بحث مربوط به آیین نامه انضباطی است که مصوبه خاص خود را داشته و در حال اجرا است و در قانون دیده شده شیوه نامه ای برای اجرای دقیق این آیین نامه انضباطی توسط دو وزارتخانه تنظیم شود که در سال تحصیلی جدید این شیوه نامه تصویب شده و دو مطلب در آن بیشتر دیده شده است که یکی بحث تخلفات اخلاقی در حوزه دوره بالینی دانشجویان دوره پزشکی است چرا که دانشجویان پزشکی یک دوره آموزشی دارند و یک دوره در بیمارستان که آن اضافه شده و یک مورد هم در خصوص مباحثی است که ممکن است در فضای مجازی اتفاق بیفتد .
وی ادامه داد : این قسمت کمی ایجاد نگرانی کرده که دانشجوها نگران این بودند که احیانا به بخش های خصوصی فضای مجازی بچه ها ورود پیدا شود که قاعدتا این منظور نیست .
لذا قبل از اینکه احیانا معاون حقوقی رئیس جمهور ورود پیدا کنند برنامه من این بوده که معاونان دانشجویی که در حال بازنگری آن بخش هستند ، آن را شفاف تر کنند .
اتفاقا من شخصا از برخی دانشجوها خواسته بودم که اگر نظر یا پیشنهادی از بین دانشجویان وجود دارد ، به ما منتقل کنند .
وی همچنین در خصوص ورود هیات های انضباطی در این آیین نامه گفت : آیین نامه انضباطی این را دارد که در مواقعی که نیاز باشد هیات های بدوی و تجدیدنظر بتوانند دانشجو را دعوت کنند اما اینکه الزاما با حضور خودش باشد شاید در برخی موارد خیلی به نفع دانشجو نباشد .
وزیر علوم در خصوص تضمین برای عدم ورود به حریم خصوصی دانشجو گفت : قطعا همین طور است و بحث قانونی ورود به حریم خصوصی افراد نیاز به مجوز قانونی دارد و این شیوه نامه نمی تواند مجوزی برای این بحث باشد .
من خودم در بررسی این موضوع کل تخلفاتی که غیر بخش آموزشی دانشجویان از سال 97 بوده را بررسی کردم که یک دهم درصد دانشجویان را می گرفت که شامل انواع تخلفات ممکن در محیط های آموزشی است لذا خیلی نگرانی در این حوزه وجود ندارد و ابراز نگرانی مربوط به فعالیت های خاص سیاسی و اجتماعی بچه ها است که تعدادشان بسیار اندک است و حل و فصل آن خیلی کار سختی نیست .
غلامی در خصوص پایین آمدن آمار خروج نخبگان با توجه به شرایط کاری کشور نیز گفت : این آماری بود که آقای دکتر ستاری هم در مصاحبه و جلسه ای که با هم داشتیم مطرح کردند که این مشهود است و کلا دو موضوع را باید در این بحث مورد توجه قرار دهیم؛ یکی اینکه رفت و آمد برای تحصیل و تحقیق معمول بوده و هست و وقتی تعداد فارغ التحصیل هایمان زیاد می شود طبعا میزان رفت و آمد هم افزایش پیدا می کند و همه اینها نباید به عنوان نگرانی تلقی شود .
وی افزود : گاهی فرضمان این است که این ها می روند و دیگر برنمی گردند اما برگشت شان حتما انجام می شود .
یک بحثی هم این است که احیانا اشتغال بهتری پیدا می کنند و وضعیت مادی بهتری پیدا می کنند که این را هم در جلسه گذشته هیات دولت بنده به عنوان یک موضوع مطرح کردم .
ان شاالله بتوانیم بیشتر از نخبگانمان استفاده کنیم که دغدغه مسائل مادی برطرف شود .
اما خروج نخبگان به معنای رفتن دائم نیست و در سال های گذشته آمار بالایی هم از بازگشت نخبگان داشتیم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
ایلنا
1398/08/08
12:28

وی همچنین در خصوص حذف درس زبان انگلیسی از مدارس گفت : ما در هر موقعیتی که باشیم باید بپذیریم که الان منابع علمی جامعه بیشتر به زبان انگلیسی در حال انتشار است و لذا برای دسترسی به این منابع باید زبان انگلیسی را بدانیم اما آن بحثی که مطرح شد و آنچه در ذهن من است این است که ما زبان های دیگری هم که بخشی از منابع علمی را دارند در تربیت و آموزش فراهم کنیم خوب است .
در برخی رشته ها ممکن است که یک زبان غیرانگلیسی بیشتر به دردشان بخورد .
به نظر من این به معنای محدود کردن زبان انگلیسی نیست بلکه باز کردن فضا برای آموزش سایر زبان ها است .
وزیر علوم در خصوص آمار مربوط به باسوادان بیکار گفت : من نمی دانم چقدر مبنای این آمار درست است و کجا منتشر کرده ولی ما خوشبختانه به عنوان یک نکته مثبت نگاه می کنیم که همه خانواده ها برای تحصیل فرزندانشان ارزش قائل هستند یعنی شما اگر نگاه کنید بچه دهه شصتی بی سواد نداریم و عموما تحصیلات دانشگاهی دارند و دهه های 70 و 80 به شدت این مساله وجود دارد لذا این به نوعی ظرفیت انسانی تحصیلکرده برای کشور ما است .
وی ادامه داد : اینکه حالا بتوانیم در بخش های مختلف نه تنها در بخش دولتی در بخش های مختلف زمینه اشتغال این ها را فراهم کنیم طبیعتا یک کار جدی و واجب است .
طبیعتا آماری هم که در حال انتشار است اشتغال در بخش غیردولتی و بخش های تولیدی و اقتصادی آمار خوبی را می بینیم و شرایط به سمت بهبود می رود و آماری که رئیس سازمان امور استخدامی اعلام کردند نشان می دهد افرادی که می خواهند در بخش دولتی شاغل شوند کمتر شده و استعدادهای ما به سمت بخش خصوصی می رود .
غلامی در پاسخ به سوالی در مورد عدم بورسیه اتباع بیگانه و عدم صدور بورس برای 39 دانشجوی افغانی که همگی جزو رتبه های اول و دوم کنکور بودند ، گفت : دو نوع بورسیه در کشور ما وجود دارد ، نوع اول افرادی از کشورهای دیگر با بورسیه دولت جمهوری اسلامی ایران که در کشور ما تحصیل می کنند و روال قانونی اش این است که ابتدا باید فرآیند قانونی و اداری اش طی شود تا بتوانند ویزای ورود به کشور را بگیرند .
وی ادامه داد : یکسری از اتباع افغانستانی در کشور ما حضور دارند که والدین آنها در ایران زندگی می کنند ، این بچه ها در ایران بزرگ شده و زندگی می کنند و در آزمون کنکور قبول شده اند .
الزاما پذیرفته شدن این افراد در کنکور به معنای بورسیه شدن آنها نیست .
اینها مثل بچه های خودمان هستند با این تفاوت که چون اتباع ایرانی نیستند آموزش رایگان شامل حالشان نمی شود .
اگر اینها متقاضی بورسیه باشند باید به دلیل خاص آیین نامه ای وزارت علوم به آنها بورسیه بدهد که در برخی شرایط امکان پذیر نیست ، به عنوان مثال وزارت علوم در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه داخلی نمی دهد .
وی افزود : یا اینکه دولت افغانستان تقاضا کند این دانشجویان از بورسیه استفاده کنند که به نظر می رسد باید این موضوع شفاف شود .
اتباع افغانی انتظار آموزش رایگان داشتند اما طبق آیین نامه وزارت علوم امکان آموزش رایگان آنها وجود ندارد .
وزیر علوم اظهار داشت : افرادی که فرایند بورسیه جمهوری اسلامی را طی کرده باشند به لحاظ اداری در دانشگاه ها مشکلی ندارند .
آمار دقیقی از دانشجویان خارجی دانشگاه ها ندارم اما تعداد قابل توجهی دانشجویان بورسیه جمهوری اسلامی در کشور ما در حال تحصیل هستند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
ایسنا
1398/08/08
12:17
> وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری اعلام کرد : برای شفافیت بیشتر و همچنین رفع نگرانی های دانشجویان در خصوص شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویی ، در این شیوه نامه تجدید نظر خواهیم کرد .
> به گزارش ایسنا ، منصور غلامی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران د ر واکنش به انتقادات مطرح شده درباره شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویی اظهار کرد : براساس قانون باید برای اجرای دقیق آیین نامه انضباطی دانشجویان ، یک شیوه نامه توسط وزارت خانه های بهداشت و علوم تدوین می شد که این اقدام انجام گرفت .
وی افزود : در شیوه نامه تدوین شده دو موضوع تخلفات اخلاقی در دوره بالینی دانشجویان پزشکی و همچنین مواردی که احیانا در فضای مجازی ممکن است اتفاق بیفتد بیشتر مورد توجه قرار گرفت که بخش دوم مقداری در میان دانشجویان ایجاد نگرانی کرد .
وزیر علوم خاطر نشان کرد : دانشجویان نگران بودند که احیانا با اجرای شیوه نامه جدید انضباطی به بخش های خصوصی آنها در فضای مجازی ورود شود که قاعدتا این موضوع هدف ما نیست .
غلامی تاکید کرد : قبل از ورود معاونت حقوقی رئیس جمهوری به موضوع شیوه نامه انضباطی دانشجویان ، معاونان دانشجویی در حال بازنگری در جزئیات این شیوه نامه برای افزایش شفافیت در اجرایی آن بودند در همین راستا نیز اتفاقا من از برخی از دانشجویان خواسته بودم که اگر درباره شیوه نامه جدید انضباطی نظری دارند به من اعلام کنند .
وی درباره نگرانی ها در خصوص عدم حضور دانشجویان در جلسات کمیته انضباطی اظهار کرد : براساس آیین نامه انضباطی ، در مواردی که لازم باشد هیات های بدوی و تجدید نظر می تواند از دانشجویان برای حضور در جلسات خود دعوت کنند .
اما این که الزاما حتما دانشجو در جلسات حضور داشته باشند شاید در برخی از موارد خیلی به نفع خود دانشجویان نباشد .
وزیر علوم تصریح کرد : قطعا در اجرای شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویی ، نقض حریم خصوصی دانشجویان انجام نمی شود؛ چرا که ورود به بخش خصوصی افراد نیاز به مجوز دارد و شیوه نامه انضباطی دانشجویی در حقیقت نمی تواند مجوزی برای ورود به بخش خصوصی افراد باشد .
غلامی گفت : برای افزایش شفافیت و همچنین رفع نگرانی های دانشجویان بازنگری در شیوه نامه انضباطی در حال انجام است .
ادامه دارد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
موج نیوز
1398/08/08
12:15
> به گزارش خبرگزاری موج ، منصور غلامی وزیر علوم امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت : رئیس سازمان امور استخدامی کشور آماری را درمورد آزمون استخدامی کشور ارائه کرده اند که نشان می داد تعداد متقاضیان استخدام در بخش دولتی به نسبت دوره قبلی که آزمون برگزار شده بود کاهش یافته است.
> به گزارش خبرگزاری موج ، منصور غلامی وزیر علوم امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت : رئیس سازمان امور استخدامی کشور آماری را درمورد آزمون استخدامی کشور ارائه کرده اند که نشان می داد تعداد متقاضیان استخدام در بخش دولتی به نسبت دوره قبلی که آزمون برگزار شده بود کاهش یافته است .
وزیر علوم اظهار داشت : بر اساس این آمار به نظر می رسد استعدادها و ظرفیت های علمی کشور به سمت بخش خصوصی حرکت کرده ، بخش خصوصی باید با تحصیلکرده های دانشگاهی تقویت شود تا ارتقا یابد .
وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در مورد عدم بورسیه اتباع بیگانه و عدم صدور بورس برای 39 دانشجوی افغانی که همگی جزو رتبه های اول و دوم کنکور بودند ، گفت : دو نوع بورسیه در کشور ما وجود دارد ، نوع اول افرادی از کشورهای دیگر با بورسیه دولت جمهوری اسلامی ایران که در کشور ما تحصیل می کنند و روال قانونی اش این است که ابتدا باید فرآیند قانونی و اداری اش طی شود تا بتوانند ویزای ورود به کشور را بگیرند .
غلامی گفت : یکسری از اتباع افغانستانی در کشور ما حضور دارند که والدین آنها در ایران زندگی می کنند ، این بچه ها در ایران بزرگ شده و زندگی می کنند و در آزمون کنکور قبول شده اند .
الزاما پذیرفته شدن این افراد در کنکور به معنای بورسیه شدن آنها نیست .
اینها مثل بچه های خودمان هستند با این تفاوت که چون اتباع ایرانی نیستند آموزش رایگان شامل حالشان نمی شود .
وی ادامه داد : اگر اینها متقاضی بورسیه باشند باید به دلیل خاص آیین نامه ای وزارت علوم به آنها بورسیه بدهد که در برخی شرایط امکان پذیر نیست ، به عنوان مثال وزارت علوم در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه داخلی نمی دهد .
غلامی ادامه داد : یا اینکه دولت افغانستان تقاضا کند این دانشجویان از بورسیه استفاده کنند که به نظر می رسد باید این موضوع شفاف شود .
اتباع افغانی انتظار آموزش رایگان داشتند اما طبق آیین نامه وزارت علوم امکان آموزش رایگان آنها وجود ندارد .
وزیر علوم اظهار داشت : افرادی که فرایند بورسیه جمهوری اسلامی را طی کرده باشند به لحاظ اداری در دانشگاه ها مشکلی ندارند .
آمار دقیقی از دانشجویان خارجی دانشگاه ها ندارم اما تعداد قابل توجهی دانشجویان بورسیه جمهوری اسلامی در کشور ما در حال تحصیل هستند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
فارس نیوز
1398/08/08
12:10
> وزیر علوم با بیان اینکه کاهش خروج نخبگان از کشور مشهود است ، گفت : در مجموع خروج نخبگان به معنای خروجی قطعی و رفتن دائم نیست و در سالهای اخیر آمار قابل توجهی را از برگشت نخبگان داشتیم .
> به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس ، منصور غلامی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران در خصوص آیین نامه انضباطی جدید دانشگاه ها و اعتراضات صورت گرفته نسبت به آن ، اظهار داشت : آیین نامه انضباطی دانشجویان مصوبه خاص خود را دارد و در حال اجرا است؛ در قانون دیده شده که شیوه نامه برای اجرای دقیق این آیین نامه تدوین شود .
دو مطلب در آن بیشتر دیده شده که یکی تخلفات اخلاقی در دوره بالینی دانشجویان پزشکی است که آنها یک دوره آموزشی در دانشگاه ها دارند و یک دوره آموزش بالینی نیز در بیمارستان ها دارند .
وی افزود : یک مورد هم در خصوص مواردی است که در فضای مجازی اتفاق می افتد که ایجاد نگرانی کرده چراکه دانشجویان نگران بخش خصوصی فضای مجازی آنها ورود پیدا شود که قاعدتا منظور ما نیست .
غلامی تاکید کرد : اتفاقا قبل از اینکه معاونت حقوقی رئیس جمهور به این موضوع ورود پیدا کند ، معاونت دانشجویی در حال بازنگری آن بخش هستند تا شفاف تر شود .
خودم هم از دانشگاه ها خواسته بودم تا اگر نظری و پیشنهادی در بین دانشجویان دارند به ما منتقل کنند .
وزیر علوم با بیان اینکه در این خصوص تضمین می دهیم که نقض حریم خصوصی صورت نگیرد ، عنوان کرد : این یک موضوع قانونی است و ورود به حریم خصوصی افراد نیاز به مجوز قانونی دارد و این شیوه نامه نمی تواند مجوزی برای ورود به حریم خصوصی افراد باشد .
غلامی در پاسخ به سوال دیگری پیرامون ارائه آماری مبنی بر کاهش خروج نخبگان از کشور ، خاطرنشان کرد : این آماری بود که آقای ستاری مطرح کردند و این موضوع مشهود است .
رفت و آمد برای تحقیق و تحصیل و کارهای علمی امری معمول است و وقتی تعداد فارغ التحصیلان ما بیشتر می شود ، این رفت و آمدها نیز بیشتر می شود .
وی گفت : در مجموع خروج نخبگان به معنای خروجی قطعی و رفتن دائم نیست ، در سالهای اخیر آمار قابل توجهی را از برگشت نخبگان داشتیم .
وزیر علوم ادامه داد : موضوع دیگر این است که برخی از نخبگان اشتغال و وضعیت مادی بهتری پیدا می کنند؛ امیدواریم برای موارد تخصصی که باید از نخبگان خودمان استفاده کنیم ، بتوانیم نگرانی آنها را از نظر مسائل مادی برطرف کنیم .
غلامی در خصوص طرح حذف آموزش زبان انگلیسی از مدارس ، گفت : ما در هر موقعیتی که باشیم باید بپذیریم که منابع عملی دنیا بیشتر به زبان انگلیسی منتشر می شود و برای دسترسی به این منابع باید زبان انگلیسی را بدانیم؛ اما ما باید زبان های دیگری را که بخشی دیگر از منابع علمی را دارند یا برای ارتباطات استفاده می شوند اگر بتوانیم زمینه تربیت و آموزش آن را فراهم کنیم بسیار خوب است؛ البته این به معنای محدود کردن زبان انگلیسی نیست بلکه به معنای باز کردن زمینه برای آموزش زبان های دیگر است .
وی همچنین در خصوص زمینه کار برای افراد تحصیل کرده نیز عنوان کرد : خوشبختانه بعنوان یک نکته مثبت همه خانواده ها برای تحصیل فرزندان خود ارزش قائل هستند و متولدین دهه 60 و 70 و اخیرا 80 عموما تحصیلات دانشگاهی دارند و یا در حال تحصیل هستند .
این در حقیقت یک ظرفیت انسانی بزرگ برای کشور است ، اینکه بتوانیم در بخش های مختلف زمینه اشتغال آنها را فراهم کنیم یک کار جدی و مهم است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
فارس نیوز
1398/08/08
12:10

وزیر علوم گفت : شرایط با توجه به شرکت های دانش بنیان در حال حرکت به سمت بهبود است و آماری هم که امروز رئیس سازمان اداری استخدامی در خصوص آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ارائه کردند ، نشان می داد که تعدادی که می خواهند در بخش دولتی استخدام شوند نسبت به دوره قبل کمتر شده و این را به فال نیک می گیریم که میل استعدادها به سمت بخش خصوصی است .
غلامی همچنین در پاسخ به سوالی پیرامون بورسیه افراد بیگانه و مشکلات به وجود آمده برای 39 دانشجوی افغان حائز رتبه های برتر در کنکور ، گفت : بورسیه دو نوع است که یک نوع آن کسانی هستند که از کشورهای دیگر با بورسیه دولت جمهوری اسلامی ایران برای تحصیل به اینجا می آیند و روند و روال قانونی خود برای اخذ ویزا و تحصیل را باید طی کنند .
وی تاکید کرد : یک نوع دیگر آن افرادی هستند مانند اتباع افغانستان که والدین آنها در ایران زندگی می کنند و خود آنها نیز در اینجا تحصیل کرده و بزرگ شده اند و کنکور داده اند؛ اینها الزاما به معنای بورسیه نیستند و مانند بچه های خودمان هستند با این تفاوت که چون اتباع ایران نیستند ، آموزش رایگان شامل حال آنها نمی شود .
وزیر علوم در پایان تاکید کرد : اینکه اینها متقاضی بورسیه باشند و بخواهند استفاده کنند ، یا باید به دلایل خاص آیین نامه ای توسط وزارت علوم بورس شوند که ممکن است مانند مقاطع کارشناسی و ارشد نتوانیم به آنها بورس بدهیم یا اینکه دولت افغانستان تقاضای بورس شدن این افراد را ارائه دهد .
انتهای پیام/.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
ایرنا
1398/08/08
12:02
> تهران ایرنا وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری از بازنگری در شیوه نامه انضباطی توسط دانشگاه ها به منظور شفاف سازی بیشتر خبر داد .
> «منصور غلامی» امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران درپاسخ به سوالی درباره بررسی شیوه نامه انضباطی دانشجویان توسط معاونت حقوقی ریاست جمهوری اظهار داشت : آیین نامه انضباطی دانشجویان مصوبه خاص خود را دارد که در حال اجرا است البته در قانون ، شیوه نامه ای برای اجرای دقیق این آیین نامه توسط دو وزارتخانه علوم ، تحقیقات و فناوری و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی تنظیم و تصویب شده است .
وی به تغییرات جدید در آیین نامه جدید انضباطی دانشجویان که به تازگی تصویب شده است اشاره و خاطرنشان کرد : در آیین نامه جدید دو نکته افزوده شده است ، نخست تخلفات اخلاقی در دوره بالینی دانشجویان پزشکی است چرا که دانشجویان پزشکی یک دوره آموزشی در بیمارستان باید بگذرانند؛ نکته دوم در مورد فضای مجازی است که مقداری نگرانی میان دانشجویان ایجاد کرده است .
وزیر علوم تاکید کرد : دانشجویان نگران ورود به بخش های خصوصی فضای مجازی خود هستند که البته این موضوع مدنظر آیین نامه انضباطی نیست و قبل از اینکه معاونت حقوقی رئیس جمهوری به این مسئله ورود یابد ، معاونان دانشجویی دانشگاه ها در حال بازنگری این قسمت از آیین نامه برای شفاف تر کردن آن هستند .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری این نکته را هم اعلام کرد که از دانشگاه ها خواسته است نظرات و پیشنهادات دانشجویان درباره آیین نامه انضباطی منتقل شود .
غلامی در پاسخ به این سوال که آیا تضمین می دهد با این آیین نامه نقض حریم خصوصی صورت نمی گیرد؟ ، تاکید کرد : قطعاً همینطور است ، بحث قانونی ورود به حریم خصوصی افراد نیاز به مجوز قانونی دارد و این شیوه نامه به منزله ورود به حریم خصوصی دانشجویان نیست .
برای شفاف تر این مسئله بازنگری در شیوه نامه در حال انجام است .
وی با ارائه آماری در مورد تخلفات دانشجویان در دانشگاه ها یادآور شد : بر اساس بررسی های به عمل آمده ، تخلفاتی که در بخش غیرآموزشی دانشجویان در سال 97 گزارش شد ، شامل یک دهم درصد دانشجویان می شود .
غلامی گفت : این تخلفات جمعیت زیادی از دانشجویان را در بر نمی گیرد چون دانشجویان که متخلف نیستد و این نگرانی ها بیشتر در حوزه فعالیت های سیاسی و اجتماعی دانشجویان وجود دارد و البته تعدادشان اندک است .
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه دانشجویان بر اساس آیین نامه انضباطی نمی توانند نماینده ای در کمیته های انضباطی داشته باشند گفت : آیین نامه انضباطی در مواردی که لازم باشد هیأت های بدوی و تجدیدنظر می توانند از نمایندگان دانشجویان دعوت کنند؛ در برخی موارد حضور دانشجویان در این کمیته ها به نفع شان نیست .
به گزارش ایرنا ، معاون حقوقی رئیس جمهوری امروز اعلام کرد شیوه نامه انضباطی جدید در این معاونت بررسی و موارد مغایرت با قانون اساسی ، قوانین عادی مرتبط و منشور حقوق شهروندی ، با همکاری نمایندگان تشکل های دانشجویی و دستگاه های مربوط بررسی و اصلاح می شود .
شیوه نامه انضباطی دانشجویان تابستان امسال توسط وزارت علوم به دانشگاه ها ابلاغ شد .
ادامه دارد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
مهر
1398/08/08
11:45
> وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : امکان تحصیل رایگان اتباع افغانی در دانشگاه ها وجود ندارد .
> به گزارش خبرنگار مهر ، منصور غلامی وزیر علوم در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت : رئیس سازمان امور استخدامی کشور آماری را درمورد آزمون استخدامی کشور ارائه کرده اند که نشان می داد تعداد متقاضیان استخدام در بخش دولتی به نسبت دوره قبلی که آزمون برگزار شده بود کاهش یافته است .
وزیر علوم اظهار داشت : بر اساس این آمار به نظر می رسد استعدادها و ظرفیت های علمی کشور به سمت بخش خصوصی حرکت کرده ، بخش خصوصی باید با تحصیلکرده های دانشگاهی تقویت شود تا ارتقا یابد .
وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در مورد عدم بورسیه اتباع بیگانه و عدم صدور بورس برای 39 دانشجوی افغانی که همگی جزو رتبه های اول و دوم کنکور بودند ، گفت : دو نوع بورسیه در کشور ما وجود دارد ، نوع اول افرادی از کشورهای دیگر با بورسیه دولت جمهوری اسلامی ایران که در کشور ما تحصیل می کنند و روال قانونی اش این است که ابتدا باید فرآیند قانونی و اداری اش طی شود تا بتوانند ویزای ورود به کشور را بگیرند .
غلامی گفت : یکسری از اتباع افغانستانی در کشور ما حضور دارند که والدین آنها در ایران زندگی می کنند ، این بچه ها در ایران بزرگ شده و زندگی می کنند و در آزمون کنکور قبول شده اند .
الزاما پذیرفته شدن این افراد در کنکور به معنای بورسیه شدن آنها نیست .
اینها مثل بچه های خودمان هستند با این تفاوت که چون اتباع ایرانی نیستند آموزش رایگان شامل حالشان نمی شود .
وی ادامه داد : اگر اینها متقاضی بورسیه باشند باید به دلیل خاص آیین نامه ای وزارت علوم به آنها بورسیه بدهد که در برخی شرایط امکان پذیر نیست ، به عنوان مثال وزارت علوم در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه داخلی نمی دهد .
غلامی ادامه داد : یا اینکه دولت افغانستان تقاضا کند این دانشجویان از بورسیه استفاده کنند که به نظر می رسد باید این موضوع شفاف شود .
اتباع افغانی انتظار آموزش رایگان داشتند اما طبق آیین نامه وزارت علوم امکان آموزش رایگان آنها وجود ندارد .
وزیر علوم اظهار داشت : افرادی که فرایند بورسیه جمهوری اسلامی را طی کرده باشند به لحاظ اداری در دانشگاه ها مشکلی ندارند .
آمار دقیقی از دانشجویان خارجی دانشگاه ها ندارم اما تعداد قابل توجهی دانشجویان بورسیه جمهوری اسلامی در کشور ما در حال تحصیل هستند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
ایسکانیوز
1398/08/06
18:37
> وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی سرپرست دانشگاه ولایت ایرانشهر را منصوب کرد .
> به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از وزارت علوم ، منصور غلامی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در حکمی ، محمد قاسمی را به سمت سرپرست دانشگاه ولایت ایرانشهر منصوب کرد .
در بخشی از این حکم آمده است : با عنایت به مراتب تعهد ، تخصص و تجارب ارزشمند جناب عالی ، به موجب این حکم به سمت سرپرست دانشگاه ولایت منصوب می شوید .
انتظار می رود با بهره مندی از تجارب اعضای هیئت علمی دانشگاه و استفاده از تمامی ظرفیت ها و همچنین جامعه نیکوکاران حامی آموزش عالی وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین ، سیاست ها و برنامه های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و مأموریت های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام رسانید .
در بخش دیگری از این حکم آمده است : امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت المال و اعمال سیاست های مؤثر صرفه جویی در هزینه ها ، پرهیز از تجمل گرایی ، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی ، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه نهایت کوشش و اهتمام خویش را به کار برید .
وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه ای از خدمات حامد نجفی آشتیانی سرپرست سابق دانشگاه ولایت در زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد .
انتهای پیام/ 300 / 320.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
دانشجو
1398/08/06
16:51
> غلامی ، وزیر علوم در حکمی ، دکتر محمد قاسمی را به سمت سرپرست دانشگاه ولایت ایرانشهر منصوب کرد .
> به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو ، غلامی ، وزیر علوم در حکمی ، دکتر محمد قاسمی را به سمت سرپرست دانشگاه ولایت ایرانشهر منصوب کرد .
در این حکم انتصاب خطاب به دکتر قاسمی آمده است : با عنایت به مراتب تعهد ، تخصص و تجارب ارزشمند جناب عالی ، به موجب این حکم به سمت سرپرست دانشگاه ولایت منصوب می شوید .
انتظار می رود با بهره مندی از تجارب اعضای هیئت علمی دانشگاه و استفاده از تمامی ظرفیت ها و همچنین جامعه نیکوکاران حامی آموزش عالی وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین ، سیاست ها و برنامه های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و مأموریت های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام رسانید .
امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت المال و اعمال سیاست های مؤثر صرفه جویی در هزینه ها ، پرهیز از تجمل گرایی ، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی ، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه نهایت کوشش و اهتمام خویش را به کار برید .
وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه ای از خدمات دکتر حامد نجفی آشتیانی ، سرپرست سابق دانشگاه ولایت در زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
برنا
1398/08/06
16:14
> دکتر منصور غلامی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در حکمی ، دکتر محمد قاسمی را به سمت سرپرست دانشگاه ولایت ایرانشهر منصوب کرد .
> با حکم وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری؛ «سرپرست دانشگاه ولایت» منصوب شد دکتر منصور غلامی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در حکمی ، دکتر محمد قاسمی را به سمت سرپرست دانشگاه ولایت ایرانشهر منصوب کرد .
به گزارش خبرگزاری برنا ، در این حکم انتصاب خطاب به دکتر قاسمی آمده است : با عنایت به مراتب تعهد ، تخصص و تجارب ارزشمند جناب عالی ، به موجب این حکم به سمت سرپرست دانشگاه ولایت منصوب می شوید .
انتظار می رود با بهره مندی از تجارب اعضای هیئت علمی دانشگاه و استفاده از تمامی ظرفیت ها و همچنین جامعه نیکوکاران حامی آموزش عالی وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین ، سیاست ها و برنامه های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و مأموریت های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام رسانید .
امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت المال و اعمال سیاست های مؤثر صرفه جویی در هزینه ها ، پرهیز از تجمل گرایی ، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی ، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه نهایت کوشش و اهتمام خویش را به کار برید .
وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه ای از خدمات دکتر حامد نجفی آشتیانی ، سرپرست سابق دانشگاه ولایت در زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد .
بیشتر بخوانید : «سرپرست دانشگاه سیستان و بلوچستان» منصوب شد انتخاب مناسب دولت با واکنش مثبت مجلس ، سبب اعتلای آموزش عالی می شود Print Email Short Link کد خبر : 917221 تاریخ خبر : 1398/08/06 16 : 14 : 13 آموزش عالی دولت علوم تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی هیئت علمی دانشگاه.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
ایسنا
1398/08/06
16:04
> دکتر منصور غلامی وزیر علوم طی حکمی دکتر محمد قاسمی را به سمت «سرپرستی دانشگاه ولایت» منصوب کرد .
> به گزارش ایسنا ، در متن حکم سرپرست دانشگاه ولایت آمده است : "با عنایت به مراتب تعهد ، تخصص و تجارب ارزشمند جناب عالی ، به موجب این حکم به سمت سرپرست دانشگاه ولایت منصوب می شوید .
انتظار می رود با بهره مندی از تجارب اعضای هیئت علمی دانشگاه و استفاده از تمامی ظرفیت ها و همچنین جامعه نیکوکاران حامی آموزش عالی وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین ، سیاست ها و برنامه های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و مأموریت های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام رسانید .
امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت المال و اعمال سیاست های مؤثر صرفه جویی در هزینه ها ، پرهیز از تجمل گرایی ، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی ، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه نهایت کوشش و اهتمام خویش را به کار برید .
" وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه ای از خدمات دکتر حامد نجفی آشتیانی ، سرپرست سابق دانشگاه ولایت در زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد .
انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
فارس نیوز
1398/08/06
15:58
> وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در حکمی ، محمد قاسمی را به سمت سرپرست دانشگاه ولایت ایرانشهر منصوب کرد .
> به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس ، منصور غلامی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در حکمی ، محمد قاسمی را به سمت سرپرست دانشگاه ولایت ایرانشهر منصوب کرد .
در این حکم انتصاب خطاب به قاسمی آمده است : « با عنایت به مراتب تعهد ، تخصص و تجارب ارزشمند جناب عالی ، به موجب این حکم به سمت سرپرست دانشگاه ولایت منصوب می شوید .
انتظار می رود با بهره مندی از تجارب اعضای هیئت علمی دانشگاه و استفاده از تمامی ظرفیت ها و همچنین جامعه نیکوکاران حامی آموزش عالی وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین ، سیاست ها و برنامه های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و مأموریت های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام رسانید .
امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت المال و اعمال سیاست های مؤثر صرفه جویی در هزینه ها ، پرهیز از تجمل گرایی ، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی ، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه نهایت کوشش و اهتمام خویش را به کار برید .
» وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه ای از خدمات حامد نجفی آشتیانی ، سرپرست سابق دانشگاه ولایت در زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد .
انتهای پیام/.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
مهر
1398/08/06
15:33
> وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی سرپرست دانشگاه ولایت ایرانشهر را منصوب کرد .
> به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم ، منصور غلامی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در حکمی ، محمد قاسمی را به سمت سرپرست دانشگاه ولایت ایرانشهر منصوب کرد .
در این حکم آمده است : «با عنایت به مراتب تعهد ، تخصص و تجارب ارزشمند جناب عالی ، به موجب این حکم به سمت سرپرست دانشگاه ولایت منصوب می شوید .
انتظار می رود با بهره مندی از تجارب اعضای هیئت علمی دانشگاه و استفاده از تمامی ظرفیت ها و همچنین جامعه نیکوکاران حامی آموزش عالی وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین ، سیاست ها و برنامه های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و مأموریت های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام رسانید .
امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت المال و اعمال سیاست های مؤثر صرفه جویی در هزینه ها ، پرهیز از تجمل گرایی ، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی ، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه نهایت کوشش و اهتمام خویش را به کار برید .
» وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه ای از خدمات حامد نجفی آشتیانی ، سرپرست سابق دانشگاه ولایت در زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
وزارت علوم
1398/08/06
15:05
> دکتر منصور غلامی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در حکمی ، دکتر محمد قاسمی را به سمت سرپرست دانشگاه ولایت ایرانشهر منصوب کرد .
> به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ، در این حکم انتصاب خطاب به دکتر قاسمی آمده است : با عنایت به مراتب تعهد ، تخصص و تجارب ارزشمند جناب عالی ، به موجب این حکم به سمت سرپرست دانشگاه ولایت منصوب می شوید .
انتظار می رود با بهره مندی از تجارب اعضای هیئت علمی دانشگاه و استفاده از تمامی ظرفیت ها و همچنین جامعه نیکوکاران حامی آموزش عالی وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین ، سیاست ها و برنامه های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و مأموریت های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام رسانید .
امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت المال و اعمال سیاست های مؤثر صرفه جویی در هزینه ها ، پرهیز از تجمل گرایی ، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی ، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه نهایت کوشش و اهتمام خویش را به کار برید .
وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه ای از خدمات دکتر حامد نجفی آشتیانی ، سرپرست سابق دانشگاه ولایت در زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد .
ل .
م 54/‏ ع .
ع 57.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
برنا
1398/08/06
14:21
> دکتر منصور غلامی ، وزیرعلوم ، تحقیقات و فناوری در سفر به استان همدان ، با حضور در دانشگاه پیام نور واحد اسدآباد ، سالن ورزشی چند منظوره این دانشگاه را افتتاح کرد .
> با حضور وزیر علوم؛ سالن ورزشی چند منظوره دانشگاه پیام نور واحد اسدآباد به بهره برداری رسید دکتر منصور غلامی ، وزیرعلوم ، تحقیقات و فناوری در سفر به استان همدان ، با حضور در دانشگاه پیام نور واحد اسدآباد ، سالن ورزشی چند منظوره این دانشگاه را افتتاح کرد .
به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا ، با حضور دکتر غلامی سالن ورزشی چند منظوره دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد با متراژ 2660 مترمربع و اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 100 میلیون تومان که یک میلیارد تومان آن از استانداری کمک شده است به بهره برداری رسید .
بازدید وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری از مرکز نوآوری ، ساختمان اداری آموزشی و خوابگاه آموزشکده فنی وحرفه ای شهرستان اسدآباد ، نشست با روسای دانشگاه های استان همدان ، اعضای هیئت رئیسه ، هیئت علمی و کارکنان دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی از دیگر برنامه های دکتر غلامی در سفر یک روزه به این شهرستان به شمار می رود .
گفتنی است وزیر علوم و هیئت همراه در ابتدای ورود به شهرستان اسدآباد با حضور در یادمان شهدای این شهرستان با نثار شاخه گل و قرائت فاتحه برمقام شامخ این بزرگواران ادای احترام کردند .
بیشتر بخوانید : سالن ورزشی چند منظوره دانشگاه پیام نور واحد اسدآباد به بهره برداری رسید افتتاح سالن ورزشی دانشگاه اسدآباد با حضور وزیر علوم Print Email Short Link کد خبر : 917137 تاریخ خبر : 1398/08/06 14 : 21 : 52 استان همدان تحقیقات و فناوری دانشگاه پیام نور علوم تحقیقات و فناوری هیئت رئیسه.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
برنا
1398/08/06
14:20
> دکتر منصور غلامی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری از افزایش دو برابری فضاهای ورزشی روباز دانشگاه های کشور خبر داد .
> وزیر علوم : افزایش 2 برابری فضاهای ورزشی روباز دانشگاه های کشور دکتر منصور غلامی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری از افزایش دو برابری فضاهای ورزشی روباز دانشگاه های کشور خبر داد .
به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا ، دکتر غلامی در حاشیه افتتاح مجموعه ورزشی چندمنظوره دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد ابراز امیدواری کرد این نوع پروژه های ورزشی در دانشگاه های جوان کشور توسعه بیشتری داشته باشد و با برنامه های معاونت دانشجویی مجموعه ورزشی ، رفاهی ، زمین های چمن و خوابگاه های دانشجویی بیشتری در کنار دانشگاه ها شکل گیرد .
وی با بیان اینکه ارتباط در دانشگاه ها امروز نیاز ضروری کشور به شمار می رود ، خاطرنشان کرد : با توجه به شرایط تحریم نیاز است از توانمندی دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی به خوبی استفاده کنیم چرا که دانشگاه های ما ظرفیت علمی بالایی دارند که این ظرفیت ها در تولید علم خود را به خوبی نشان داده است .
وزیر علوم با اشاره به جایگاه جمهوری اسلامی در دنیا از لحاظ تولید علم روز و مراجعه دیگر کشورها برای بهره گیری از این علوم تصریح کرد : وضعیت علمی کشور برای کمک و حل مسائل کشور در حد مطلوبی است و در منطقه در بین کشورهای جوامع اسلامی رتبه اول را دارد .
وی با بیان اینکه در بخش صنعت و مسائل اجتماعی و اقتصادی در سال های گذشته فعالیت های خوبی انجام شده است ، ادامه داد : از جمله این کارها می توان به بخش پارک های علم و فناوری سطح کشور و بخش علوم انسانی اشاره کنیم که در حال حاضر 43 پارک علم و فناوری و 197 مرکز رشد در حوزه وزارت علوم در سطح کشور فعالیت دارند .
دکتر غلامی تصریح کرد : امروز دانشجویان و استادانی که در کنار دانشجویان هستند ، امکان فعال سازی گروه های علمی و فناوری و شگل گیری شرکت های دانش بنیان را برای حرکت در انتقال دانش به سمت جامعه به وجود آورده اند و در همین بازه زمانی قراردادهای خوبی بین دانشگاه ها و سازمان ها و دستگاه های اجرایی برای کمک و حل مسائل و وظایف آن سازمان ها منعقد شده که از جمله این قراردادها می توان به جبران کمبودهای حاصل از محدودیت های تحریمی چه در حوزه های ساخت قطعات ، چه در حوزه تدوین و برنامه ریزی نرم افزارهای ضروری و دستگاه ها و قطعات بسیار ظریف در بخش های مختلف اشاره کرد .
وزیر علوم خاطرنشان کرد : در سه سال اخیر انعقاد این قراردادها شروع خوبی داشته و هنوز در ابتدای راه هستیم و آینده خوبی را برای آن پیش بینی می کنیم .
بیشتر بخوانید : «سرپرست شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان» منصوب شد دانشگاه صنعتی اراک در جمع 20 دانشگاه برتر کشور قرار گرفت Print Email Short Link کد خبر : 917136 تاریخ خبر : 1398/08/06 14 : 20 : 19 اجتماعی و اقتصادی جمهوری اسلامی رشد صنعت علوم تحقیقات و فناوری.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم تحقیقات و فناوری
ایثار
1398/08/06
13:39
> صبح شنبه4 آبان ماه 98 دکتر غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری و هیئت همراه در سفر به شهرستان اسد آباد در ابتدای وردشان با حضور در مزار شهدای اسدآباد به ساحت منور شهدا ادای احترام نمود .
> به گزارش بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اسد آباد ، صبح شنبه4 آبان ماه 98 دکتر غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری و هیئت همراه در سفر به شهرستان اسد آباد در ابتدای وردشان به همراه جمعی از مسئولان اجرایی استان بر مزار پاک شهدا حاضر شدند و با قرائت فاتحه و نثار گل یاد شهیدان را گرامی داشتند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم تحقیقات و فناوری
باشگاه خبرنگاران
1398/08/06
13:33
> وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : نمی گذاریم برخی کشور ها برای ثبت بوعلی سینا به نام خود موفق شوند .
> به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری ، در جلسه بررسی مشکلات بنیاد بوعلی که در استانداری همدان گفت : باید با برنامه ریزی از مصادره بوعلی سینا و ثبت آن به نام دیگر کشورها جلوگیری کنیم .
او با بیان اینکه برای حل مشکلات بنیاد بوعلی نباید فقط از استان انتظار حل آن را داشت و باید در سطح ملی نگاه ویژه ای به آن شود ، افزود : برخی کشور ها برنامه دارند تا با تشکیل بنیاد و تخصیص اعتبارات زیاد ، بوعلی سینا را به نام خود ثبت کنند .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه بوعلی سینا شخصیت بزرگی است و بسیاری از کشور ها به دنبال این هستند که آن را به نام خود ثبت کنند ، گفت : بنیاد بوعلی سینا بر اساس اساسنامه تعریف شده برنامه های خود را پیش می برد .
غلامی افزود : باید برای برگزاری همایش بین المللی بزرگداشت بوعلی سینا برنامه داشته باشیم تا دولت ما را بیشتر حمایت کند .
او تاکید کرد : در راستای ارج نهادن به مقام شامخ بوعلی سینا ، دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز نام خود را به دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا تغییر داد .
غلامی گفت : اسم دو دانشگاه همدان به نام این شخصیت برجسته علمی جهان کمک زیادی به زنده نگه داشتن مقام این دانشمند می کند .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری تاکید کرد : باید اعتبارات مناسبی برای حفظ و حمایت از بنیاد بوعلی سینا ، تخصیص یابد .
انتهای پیام/ا بنیاد بوعلی باید همایش بین المللی برگزار کند.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
ایرنا
1398/08/06
12:53
> همدان ایرنا وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : برخی از کشورها برنامه دارند تا با تشکیل بنیاد و تخصیص اعتبارات زیاد ، بوعلی سینا را به نام خود ثبت کنند که ما باید با برنامه ریزی از مصادره این دانشمند بزرگ ایرانی جلوگیری کنیم .
> منصور غلامی روز دوشنبه در نشست بررسی مشکلات و ارائه راهکار برای تقویت بنیاد بوعلی سینا با اشاره به اینکه بنیاد بوعلی سینا 20 سال پیش با تشکیل کمیته ای در یونسکو تشکیل شد ، اظهار داشت : بوعلی سینا شخصیت بزرگی است و بسیاری از کشورها به دنبال این هستند تا آن را به نام خود ثبت کنند .
وی با بیان اینکه وزارت علوم امسال اعتباری برای جایزه جهانی بوعلی سینا تعیین کرده است افزود : برخی از کشورها پا پیش گذاشته بودند تا هزینه جایزه جهانی بوعلی سینا را هر ساله پرداخت کنند .
غلامی تاکید کرد : بنیاد علمی و فرهنگی بوعلی سینا بر اساس اساسنامه تعریف شده برنامه های خود را پیش می برد .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ادامه داد : در راستای ارج نهادن به مقام شامخ بوعلی سینا ، دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز نام خود را به دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا تغییر داد .
وی افزود : اسم 2 دانشگاه همدان به نام این شخصیت برجسته علمی جهان کمک زیادی به زنده نگه داشتن مقام این دانشمند می کند .
غلامی با اشاره به اینکه مسئولان بخارا و افشنه تلاش دارند تا برای بزرگداشت بوعلی سینا بنیادی تشکیل دهند ، ادامه داد : باید اعتبارات مناسبی برای حفظ و حمایت از بنیاد بوعلی سینا ، تخصیص یابد .
وی گفت : ما باید برای برگزاری همایش بین المللی بزرگداشت بوعلی سینا برنامه داشته باشیم تا دولت ما را بیشتر حمایت کند .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری افزود : کلان برنامه ها باید مشخص باشد که به عنوان مثال این بنیاد پس از پنج سال چه دستاوردی می تواند داشته باشد .
وی تاکید کرد : این بنیاد مصوبه قانونی و ملی دارد و باید بر اساس مصوبات آن برنامه ها اجرا شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
مهر
1398/08/06
12:30
> همدان وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه برخی کشورها برای ثبت بوعلی سینا به نام خود تلاش می کنند ، گفت : باید با برنامه ریزی از مصادره بوعلی سینا جلوگیری کنیم .
> به گزارش خبرنگار مهر ، منصور غلامی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه بررسی مشکلات بنیاد بوعلی که در استانداری همدان برگزار شد با بیان اینکه بوعلی سینا برای کل ایران است ، گفت : برای حل مشکلات بنیاد بوعلی نباید فقط از استان انتظار حل آن را داشت و باید در سطح ملی نگاه ویژه ای به آن شود .
وی با بیان اینکه برخی کشورها برنامه دارند تا با تشکیل بنیاد و تخصیص اعتبارات زیاد ، بوعلی سینا را به نام خود ثبت کنند ، گفت : باید با برنامه ریزی از مصادره بوعلی سینا جلوگیری کنیم .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه بوعلی سینا شخصیت بزرگی است و بسیاری از کشورها به دنبال این هستند که آن را به نام خود ثبت کنند ، گفت : بنیاد بوعلی سینا بر اساس اساسنامه تعریف شده برنامه های خود را پیش می برد .
غلامی تاکید کرد : در راستای ارج نهادن به مقام شامخ بوعلی سینا ، دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز نام خود را به دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا تغییر داد .
وی عنوان کرد : اسم دو دانشگاه همدان به نام این شخصیت برجسته علمی جهان کمک زیادی به زنده نگه داشتن مقام این دانشمند می کند .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری تاکید کرد : باید اعتبارات مناسبی برای حفظ و حمایت از بنیاد بوعلی سینا ، تخصیص یابد .
غلامی افزود : باید برای برگزاری همایش بین المللی بزرگداشت بوعلی سینا برنامه داشته باشیم تا دولت ما را بیشتر حمایت کند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
غلامرضا غفاری
شبستان
1398/08/08
09:24
> برنامه های یازدهمین جشنواره بین المللی «فارابی» در نشستی به میزبانی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری تشریح می شود .
> خبرگزاری شبستان ، گروه اندیشه : نشست خبری یازدهمین جشنواره بین المللی «فارابی» با حضور «غلامرضا غفاری» ، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دبیر جشنواره و «حسین میرزایی» ، رئیسدبیرخانه این جشنواره برگزار می شود .
این نشست شنبه ، 11 آبان از ساعت 12 : 30 تا 14 : 30 با حضور اصحاب رسانه برگزار می شود .
گفتنی است جشنواره بین المللی فارابی ، توسط وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، به صورت سالانه برگزار می گردد .
این جشنواره با عنایت به اهداف مشخص شده برای آن در دو حوزه نظری و کاربردی ، از حیث سازمانی به گونه ای تعریف شده تا از حداکثر حمایت مراکز پژوهشی آموزشی فعال در گستره علوم انسانی برخوردار باشد .
برای این منظور تجارب ارزنده جشنواره های بین المللی کشور و دیدگاه ها و پیشنهادهای ارایه شده از سوی فرهنگستان ها و مؤسسات پژوهشی و علمی کشور مورد توجه قرار گرفت و در طراحی جشنواره به کار گرفته شد که در مجموع ، تلاشی فراگیر و اقدامی جمعــی را برای شناسایی و تقدیر از برگزیدگان علوم انسانی و اسلامی ، شکل می دهـد .
جشنواره بنا به تعریف در دو سطح «جوان (زیر 35 سال)» و «بزرگسال» به دریافت ، بررسی و انتخاب آثار برگزیده می پردازد و از حیث قلمرو جغرافیایی دو حوزه داخل و خارج (بین الملل) را پوشش می دهد .
در حوزه داخل کشور ، تمامی آثار تولید شده توسط ایرانیان ، فارغ از محل کنونی سکونت و اشتغال ، مدنظر است و در حوزه خارج از کشور ، تولید آثار پژوهشی توسط کسانی که دارای تابعیت ایرانی نیستند ، دنبال می شود .
همچنین موضوع جشنواره ، تقدیر از تحقیقات حوزه علوم انسانی و اسلامی است .
آثاری در جشنواره پذیرش ، بررسی ، ارزیابی و معرفی می شوند که واجد ویژگی «اثر پژوهشی» باشند و قالب ارائه آنها می تواند متفاوت باشد .
پایان پیام/248.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
ابراهیم خدایی+رئیس سازمان سنجش آموزش کشور
جماران
1398/08/06
14:17
> رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت : شورای سنجش و پذیرش دانشجو ، تاثیر سوابق تحصیلی برای داوطلبان کنکور 99 را مثبت تعیین کرد .
> به گزارش جی پلاس ، ابراهیم خدایی افزود : شورای سنجش و پذیرش دانشجو با حضور اعضا در اول آبان ماه برگزار شد و مقرر شد تاثیر سوابق تحصیلی برای کنکور 99 به صورت مثبت اعمال شود .
وی افزود : اطلاعیه تکمیلی سازمان سنجش آموزش کشور درباره اعمال مثبت تاثیر سوابق تحصیلی به همراه منابع امتحان برای کنکور سال 99 در سایت سازمان سنجش اعلام می شود .
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد : با توجه به مصوبه جلسه 29 تیرماه 98 شورای سنجش و پذیرش آزمون سراسری داوطلبان آزمون سراسری سال 1399 می توانند بدون توجه به نظام آموزشی که در آن تحصیل کردند به یکی از دو مجموعه سوال (سوالات نظام آموزشی 3 3 6 یا سوالات مربوط به نظام آموزشی قدیم ، سالی واحدی و ترمی واحدی) که تمایل دارند پاسخ دهند .
لذا داوطلبان لازم است در زمان ثبت نام این آزمون علاقمندی خود به پاسخگویی هر مجموعه سوال در تقاضانامه ثبت نامی مشخص و اعلام کنند .
کنکور سراسری سال 99 در روزهای 12 و 13 تیرماه سال 99 برگزار می شود و ثبت نام از داوطلبان در روزهای 16 تا 24 بهمن ماه 98 انجام می گیرد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
ابراهیم خدایی+رئیس سازمان سنجش آموزش کشور
خبرآنلاین
1398/08/06
13:40
> مهر نوشت : رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت : شورای سنجش و پذیرش دانشجو ، تاثیر سوابق تحصیلی برای داوطلبان کنکور 99 را مثبت تعیین کرد .
> ابراهیم خدایی افزود : شورای سنجش و پذیرش دانشجو با حضور اعضا در اول آبان ماه برگزار شد و مقرر شد تاثیر سوابق تحصیلی برای کنکور 99 به صورت مثبت اعمال شود .
وی افزود : اطلاعیه تکمیلی سازمان سنجش آموزش کشور درباره اعمال مثبت تاثیر سوابق تحصیلی به همراه منابع امتحان برای کنکور سال 99 در سایت سازمان سنجش اعلام می شود .
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد : با توجه به مصوبه جلسه 29 تیرماه 98 شورای سنجش و پذیرش آزمون سراسری داوطلبان آزمون سراسری سال 1399 می توانند بدون توجه به نظام آموزشی که در آن تحصیل کردند به یکی از دو مجموعه سوال (سوالات نظام آموزشی 3 3 6 یا سوالات مربوط به نظام آموزشی قدیم ، سالی واحدی و ترمی واحدی) که تمایل دارند پاسخ دهند .
لذا داوطلبان لازم است در زمان ثبت نام این آزمون علاقمندی خود به پاسخگویی هر مجموعه سوال در تقاضانامه ثبت نامی مشخص و اعلام کنند .
کنکور سراسری سال 99 در روزهای 12 و 13 تیرماه سال 99 برگزار می شود و ثبت نام از داوطلبان در روزهای 16 تا 24 بهمن ماه 98 انجام می گیرد .
47231 کد خبر 1315048.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
ابراهیم خدایی+رئیس سازمان سنجش آموزش کشور
ایران اکونومیست
1398/08/06
13:36
> ایران اکونومیست رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت : شورای سنجش و پذیرش دانشجو ، تاثیر سوابق تحصیلی برای داوطلبان کنکور 99 را مثبت تعیین کرد .
> دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود : شورای سنجش و پذیرش دانشجو با حضور اعضا در اول آبان ماه برگزار شد و مقرر شد تاثیر سوابق تحصیلی برای کنکور 99 به صورت مثبت اعلام شود .
وی افزود : اطلاعیه تکمیلی سازمان سنجش آموزش کشور درباره اعمال مثبت تاثیر سوابق تحصیلی به همراه منابع امتحان برای کنکور سال 99 در سایت سازمان سنجش اعلام می شود .
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد : با توجه به مصوبه جلسه 29 تیرماه 98 شورای سنجش و پذیرش آزمون سراسری داوطلبان آزمون سراسری سال 1399 می توانند بدون توجه به نظام آموزشی که در آن تحصیل کردند به یکی از دو مجموعه سوال (سوالات نظام آموزشی 3 3 6 یا سوالات مربوط به نظام آموزشی قدیم ، سالی واحدی و ترمی واحدی) که تمایل دارند پاسخ دهند .
لذا داوطلبان لازم است در زمان ثبت نام این آزمون علاقمندی خود به پاسخگویی هر مجموعه سوال در تقاضانامه ثبت نامی مشخص و اعلام کنند .
به گزارش مهر ، کنکور سراسری سال 99 در روزهای 12 و 13 تیرماه سال 99 برگزار می شود و ثبت نام از داوطلبان در روزهای 16 تا 24 بهمن ماه 98 انجام می گیرد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
ابراهیم خدایی+رئیس سازمان سنجش آموزش کشور
مهر
1398/08/06
13:30
> رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت : شورای سنجش و پذیرش دانشجو ، تاثیر سوابق تحصیلی برای داوطلبان کنکور 99 را مثبت تعیین کرد .
> دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود : شورای سنجش و پذیرش دانشجو با حضور اعضا در اول آبان ماه برگزار شد و مقرر شد تاثیر سوابق تحصیلی برای کنکور 99 به صورت مثبت اعلام شود .
وی افزود : اطلاعیه تکمیلی سازمان سنجش آموزش کشور درباره اعمال مثبت تاثیر سوابق تحصیلی به همراه منابع امتحان برای کنکور سال 99 در سایت سازمان سنجش اعلام می شود .
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد : با توجه به مصوبه جلسه 29 تیرماه 98 شورای سنجش و پذیرش آزمون سراسری داوطلبان آزمون سراسری سال 1399 می توانند بدون توجه به نظام آموزشی که در آن تحصیل کردند به یکی از دو مجموعه سوال (سوالات نظام آموزشی 3 3 6 یا سوالات مربوط به نظام آموزشی قدیم ، سالی واحدی و ترمی واحدی) که تمایل دارند پاسخ دهند .
لذا داوطلبان لازم است در زمان ثبت نام این آزمون علاقمندی خود به پاسخگویی هر مجموعه سوال در تقاضانامه ثبت نامی مشخص و اعلام کنند .
به گزارش مهر ، کنکور سراسری سال 99 در روزهای 12 و 13 تیرماه سال 99 برگزار می شود و ثبت نام از داوطلبان در روزهای 16 تا 24 بهمن ماه 98 انجام می گیرد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
سازمان امور دانشجویان
دانشجو
1398/08/08
08:29
> رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت : دانشگاه هایی که انتخابات شورای صنفی را در اردیبهشت برگزار نکردند باید تا پایان آبان ماه این انتخابات را برگزار کنند .
> صدیقی ، رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو ، در خصوص برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشگاه ها گفت : زمان رسمی برگزاری این انتخابات اردیبهشت ماه است و هر دانشگاهی به هر دلیلی نتوانسته این انتخابات را برگزار کند و یا به رسمیت نرسیده است در آبان ماه برگزار خواهند کرد .
وی افزود : دانشگاه ها مجاز هستند که در طول آبان ماه این انتخابات را برگزار کنند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
1398/08/06 - 1398/08/08
اخبار مدیران وزارت علوم تحقیقات و فناوری
محمدرضا رضوان طلب
باشگاه خبرنگاران
1398/08/06
17:01
> رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم ، گفت : هیچ مفهومی تحت عنوان اساتید حق التدریس وجود ندارد .
> محمدرضا رضوان طلب رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، در طی اعتراض برخی از نمایندگان مجلس به حقوق پایین اساتید حق التدریسی و جذب آنان به عنوان هیأت علمی گفت : در آیین نامه جذب اعضای هیأت علمی سایر مقررات مربوط به سازماندهی کادر علمی و عضویت های آنان ، هیچ مفهومی تحت عنوان اساتید حق التدریس وجود ندارد ، اما مرکز جذب ساماندهی همکارانی را که با عنوان مدعو به صورت حق التدریس به کادر آموزشی کمک می کنند در قالب ایجاد یک سامانه نظام مدرسی در دستور کار وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای سال 98 قرار داده تا در صورت تامین هزینه آن به نیروی هیأت علمی تبدیل شوند .
او ادامه داد : بدون شک نمی توان ضرورت وجود اعضای حق التدریس را در کنار اعضای هیأت علمی انکار نمود .
ترکیب متفاوت واحد ها در هر ترم ، نوسان تعداد دانشجویان و شرایط مالی دانشگاه این ضرورت را ایجاب می نماید که وجود نظام آموزش عالی بدون وجود همکاران حق التدریسی متصور نیست .
رضوان طلب افزود : مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم زمینه ساز جذب اساتید حق التدریس در دانشگاه های غیر دولتی است و سهمیه سالیانه آن ها به عدد خاصی محدود نمی شود و به صورت یک جریان عادی همواره در حال جریان است .
رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی اظهار کرد : ساز و کار عضویت هیأت علمی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تعریف شده که فقط از طریق فراخوان و رقابت این کار ممکن بوده و راه آن به سوی همه افراد واجد شرایط باز است .
به طوری که همه می توانند در رقابت ها شرکت و برای کسب رتبه برتر بکوشند .
او ادامه داد : جذب اعضای هیأت علمی که اینک بیش از یکصد هزار نفر از واجدین مدارک دکتری برای دسترسی به کرسی ها آن در حال رقابت هستند بر اساس شایسته گزینی و انتخاب برترین صورت می گیرد .
رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی در پایان افزود : سوابق تدریس یکی از آیتم های کسب امتیاز برای کسب موفقیت و احراز رتبه برتر برای رقابت است .
انتهای پیام/ جذب اعضای هیأت علمی براساس شایسته گزینی است.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
1398/08/06 - 1398/08/08
روسای دانشگاه ها
دولت + وزارت علوم
فارس نیوز
1398/08/08
11:59
> رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای در حکمی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری این دانشگاه را منصوب کرد .
> به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس ، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای در حکمی سید حیدر میرفخرالدینی را به عنوان سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای منصوب کرد .
در متن انتصاب میرفخرالدینی آمده است : «نظر به تعهد ، شایستگی و تجارب ارزنده­ی جنابعالی در حوزه آموزش عالی ، به موجب این ابلاغ به سمت «سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای» منصوب می شوید .
امید است با استعانت از ایزد متعال و به مدد دانش و درایتی که بحمداله از آن برخوردارید و با تاسی از منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ضمن اهتمام در برای ارتقاء ، توسعه ، شکوفایی و تحقق هر چه بیشتر و برجسته تر اهداف و آرمان های والای وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و در راستای منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید با رعایت اصول قانون مداری ، اعتدال گرایی ، صداقت کاری و توجه به امر صرفه جویی در بیت المال با بهره مندی از توانایی و همدلی نیروهای آن دفتر در انجام امور محوله موفق و سربلند باشید .
» گفتنی است با عنایت به بازنشستگی رضا زنگنه مطلق معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای ، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای طی پیام جداگانه ای از زحمات و خدمات ارزنده ایشان در مدت زمان تصدی این معاونت تقدیر و تشکر کرد .
میرفخرالدینی عضو هیات علمی دانشگاه یزد با مرتبه دانشیاری است در کارنامه اجرایی وی ، رییس دانشگاه آزاد یزد ، معاون دانشجویی دانشگاه یزد و رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد را می توان نام برد .
میرفخرالدینی در سال 91 به عنوان پژوهشگر برتر استان یزد شناخته شد ، وی مولف 12 کتاب تخصصی است و بیش از 100 مقاله آی اس آی و علمی پژوهشی را تالیف کرده و مجری 14 طرح پژوهشی نیز هست .
انتهای پیام/.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
1398/08/06 - 1398/08/08
روسای دانشگاه ها
دولت + وزارت علوم
ایسکانیوز
1398/08/08
10:49
> رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ، طی حکمی سید حیدر میرفخرالدینی را به عنوان سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه منصوب کرد .
> به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای ، ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ، طی حکمی سید حیدر میرفخرالدینی را به عنوان سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای منصوب کرد .
در متن انتصاب وی آمده است : نظر به تعهد ، شایستگی و تجارب ارزنده ی جنابعالی در حوزه آموزش عالی ، به موجب این ابلاغ به سمت «سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای» منصوب می شوید .
امید است با استعانت از ایزد متعال و به مدد دانش و درایتی که بحمداله از آن برخوردارید و با تاسی از منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ضمن اهتمام در جهت ارتقاء ، توسعه ، شکوفایی و تحقق هر چه بیشتر و برجسته تر اهداف و آرمان های والای وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و در راستای منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید با رعایت اصول قانون مداری ، اعتدال گرایی ، صداقت کاری و توجه به امر صرفه جویی در بیت المال با بهره مندی از توانایی و همدلی نیروهای آن دفتر در انجام امور محوله موفق و سربلند باشید .
با توجه به بازنشستگی رضا زنگنه مطلق معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای ، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای طی پیام جداگانه ای از زحمات و خدمات ارزنده وی در مدت زمان تصدی این معاونت تقدیر و تشکر به عمل آورد .
میرفخرالدینی عضو هیئت علمی دانشگاه یزد با مرتبه دانشیاری است در کارنامه اجرایی وی ، ریاست دانشگاه آزاد یزد ، معاون دانشجویی دانشگاه یزد و رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد مشاهده می شود .
انتهای پیام/ 31 / 31.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
1398/08/06 - 1398/08/08
روسای دانشگاه ها
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای
ایسنا
1398/08/08
09:25
> رییس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با صدور حکمی دانشیار دانشگاه یزد را به عنوان معاون پژوهشی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور منصوب و معرفی کرد .
> به گزارش ایسنا ، «سیدحیدر میرفخرالدینی» دانشیار دانشکده اقتصاد ، مدیریت و حسابداری دانشگاه یزد ششم آبان ماه با حکم رییس دانشگاه فنی و حرفه ای ، سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای کشور شد .
میرفخرالدینی دانشیار دانشکده اقتصاد ، دانش آموخته کارشناسی مدیریت صنعتی از دانشگاه یزد ، کارشناسی ارشد و دکترای مدیریت صنعتی گرایش تحقیق در عملیات از دانشگاه تربیت مدرس است .
از مسئولیت های اجرایی میرفخرالدینی می توان به ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای یزد ، ریاست بخش مدیریت صنعتی دانشگاه یزد ، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی ، معاونت دانشجویی دانشگاه یزد و رییس پژوهشکده تعاون دانشگاه یزد اشاره کرد .
در کارنامه فعالیت های علمی و پژوهشی وی نیز افتخاراتی نظیر کسب عنوان پژوهشگر برتر استان در سال 1391 ، تالیف 12 عنوان کتاب تخصصی ، چاپ و ارایه بیش از 100 عنوان مقاله در مجلات ISI ، علمی پژوهشی و کنفرانس های علمی ملی و بین المللی و اجرای 14 طرح پژوهشی به چشم می خورد .
انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
1398/08/06 - 1398/08/08
روسای دانشگاه ها
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای
ایسکانیوز
1398/08/06
12:19
> رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت : 41 برنامه درسی بازنگری شد و دانشجویان مهرماه امسال با سرفصل های جدید وارد کلاس شدند .
> ابراهیم صالحی عمران در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز ، درباره ارائه روش های نوین آموزشی در دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار کرد : دانشگاه فنی و حرفه ای ، دانشگاهی مأموریت گراست؛ مأموریت اصلی این دانشگاه ، ارائه و ارتقای آموزش های کمی و کیفی فنی و حرفه ای و مهارتی به داوطلبان و خروجی های فنی و حرفه ای و کاردانش است .
وی ادامه داد : در دانشگاه فنی و حرفه ای سعی داریم آموزش ها و مهارت هایی را به دانشجویان ارائه دهیم که توان اشتغال پذیری فارغ التحصیلان را برای ورود به بازار کار بالا ببرد .
وظیفه عمده ما ، ارتقای وضعیت اشتغال دانشجویان و ورود بهتر به بازار کار است .
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خاطرنشان کرد : عناصر بسیار مهمی وجود دارد که می تواند منشأ ارتقای کیفیت و نوآوری باشد .
یکی از بحث ها ، تغییر سرفصل ها و بازنگری دروس بود که 41 برنامه درسی بازنگری شد و دانشجویان مهرماه امسال با سرفصل های جدید وارد کلاس شدند .
صالحی عمران تأکید کرد : همراه با بازنگری ، توانمندسازی اعضای هیئت علمی و مربیان نیز در عرصه نوآوری آموزشی بسیار مهم است .
دوره های کوتاه مدت متعددی در تابستان سال جاری برای اعضای هیئت علمی و کادر آموزشی در زمینه های دروس تخصصی و عمومی ، ارتقای مهارت های تدریس و ارزشیابی برگزار کردیم .
وی افزود : آنچه می تواند در ارتباط با دروس و سرفصل های جدید به مربیان ما کمک کند را مدنظر قرار دادیم .
پیش بینی کردیم بسیاری از استادان دانشگاه فنی و حرفه ای در دوره های بین المللی شرکت کرده و برنامه ریزی کردیم تعدادی از استادان ما برای ارتقای مهارت در مهرماه به آلمان سفر کنند .
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با اشاره به برنامه ریزی مفصل برای ارتقای کیفی استادان این دانشگاه گفت : حدود 20 نفر از استادان دانشگاه فنی و حرفه ای را به دوره های بین المللی آموزش اعزام کردیم .
ارتقای کارگاه ها و تجهیزات را نیز بسیار مهم می دانیم .
معتقدیم فراهم سازی محیط عملی کار برای دانشجویان اهمیت زیادی دارد؛ چون دانشجو باید با فن و مهارت آشنا شود .
صالحی عمران تأکید کرد : باید محیط کار عملی را درون و بیرون دانشگاه مهیا کرد .
به تجهیز ، ارتقا و بهسازی کارگاه ها علاقه زیادی نشان داده ایم و سعی کرده ایم هم از درآمد اختصاصی و هم از بودجه عمومی دولت ، وضعیت کارگاه ها را بهبود ببخشیم .
وی خاطرنشان کرد : با انتشار فراخوانی خطاب به شرکت های کوچک ، متوسط و بزرگ صنعتی کشور و بخش خصوصی ، اعلام آمادگی کردیم در سال «رونق تولید» ، کارگاه ها را در اختیار آنها قرار دهیم که تجهیز کنند؛ تا هم محلی برای آموزش بدنه نیروی فنی در صنعت باشد و هم دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای با محصولات ایرانی آشنا شوند و بتوانیم به تولید ملی کمک کنیم .
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای در پایان گفت : یکی از فعالیت های مهمی که ممکن است در نوآوری آموزشی وجود د