وزارت علوم -
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت 12:30

1
1
فهرست اخبار
1398/08/12 - 1398/08/13
اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
10656481 روزنامه آفرينش
روساي واحدهاي دانشگاهي
روساي آموزش عالي
10656478 روزنامه آفرينش
اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
1398/08/12 - 1398/08/13
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
وزیر + وزارت علوم
وطن امروز
1398/08/13
> معاون آموزشی وزیر علوم اعلام کرد : دانشگاه ها و پژوهشگاه هایی که در «طرح ارتقا به تراز بین المللی» عملکرد خوبی نداشته باشند ، احتمال دارد از طرح مذکور حذف شوند.
> معاون آموزشی وزیر علوم اعلام کرد : دانشگاه ها و پژوهشگاه هایی که در «طرح ارتقا به تراز بین المللی» عملکرد خوبی نداشته باشند ، احتمال دارد از طرح مذکور حذف شوند .
علی خاکی صدیق در گفت وگو با مهر ، گفت : امسال یک ارزیابی مجدد از عملکرد دانشگاه ها و پژوهشگاه هایی که در طرح ارتقا به تراز بین المللی شرکت دارند ، انجام شد .
وی ادامه داد : با توجه به اینکه 2 سال از اجرای این طرح می گذرد ، احتمال دارد تغییراتی در جدول آن ایجاد شود .
معاون آموزشی وزیر علوم یادآور شد : چون برخی دانشگاه ها در این زمینه بهتر کار کرده اند و برخی دیگر عملکرد خوبی نداشته اند ، امکان خارج شدن دانشگاه هایی که عملکرد خوبی نداشته اند از این طرح وجود دارد .
بنا به این گزارش ، ارتقای 10 دانشگاه و واحد پژوهشی برتر کشور به تراز بین المللی از اردیبهشت 1396 در دستور کار وزارت علوم و دانشگاه ها و پژوهشگاه های برتر ایران قرار گرفته است .
این پروژه به منظور طراحی برنامه راه برای ارتقای جایگاه دانشگاه های ایران در عرصه بین المللی اجرا می شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
1398/08/12 - 1398/08/13
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
غلامرضا غفاری
اعتماد
1398/08/13
> نشست خبری یازدهمین دوره جشنواره بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی ، ظهر روز شنبه یازدهم آبان ماه با حضور غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، حسین میرزایی رییس پژوهشکده مطالعات اجتماعی و فرهنگی وزارت علوم و عبدالامیر نبوی دبیر علمی جشنواره برگزار شد.
> نشست خبری یازدهمین دوره جشنواره بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی ، ظهر روز شنبه یازدهم آبان ماه با حضور غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، حسین میرزایی رییس پژوهشکده مطالعات اجتماعی و فرهنگی وزارت علوم و عبدالامیر نبوی دبیر علمی جشنواره برگزار شد .
در ابتدای این نشست ، غفاری با بیان اینکه جشنواره بین المللی فارابی در حوزه انسانی و اسلامی متمرکز شده و در این زمینه به مرجعیت رسیده است ، گفت : اگر تاریخ این علوم را در حوزه نظری و سیاستی و کاربردی در نظر بگیریم ، درمی یابیم با تغییرات جامعه حجم این علوم نیز افزایش پیدا کرده است .
غفاری با تاکید بر اینکه جشنواره فارابی دارای وجهه بین المللی است ، گفت : اکنون توانسته ایم ، سهم علوم انسانی و اجتماعی را نه تنها در مقیاس ملی بلکه به صورت بین المللی افزایش دهیم .
این جشنواره به ترویج گفتمان سازی علوم انسانی و اجتماعی کمک خواهد کرد و می تواند در ترغیب جوانان کشور به تحصیل در حوزه علوم انسانی موثر باشد .
پس از غفاری ، حسین میرزایی رییس پژوهشکده مطالعات اجتماعی و فرهنگی وزارت علوم اظهار کرد : با توجه به تراکم برگزاری اختتامیه رویدادهای علمی مانند جشنواره های خوارزمی و فارابی در زمان های مشابه از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، سیاستگذاری های جدیدی اتخاذ شده است .
او ادامه داد : بر اساس تصمیم گیری های جدید وزارت علوم قرار است 4 فصل علمی وزارت علوم تعریف شود؛ به گونه ای که جشنواره فارابی در فصل بهار ، جشنواره شیخ بهایی در تابستان ، هفته پژوهش در فصل پاییز و جشنواره خوارزمی در فصل زمستان برگزار می شود .
میرزایی با تاکید بر اینکه بر این اساس یازدهمین دوره جشنواره فارابی در فصل بهار سال 99 برگزار می شود ، تاکید کرد : حوزه علوم انسانی یکی از حوزه های مورد توجه در همه کشورهاست و در ایران نیز متناسب با تحولات صنعتی و علمی اقدام به برگزاری جشنواره فارابی در حوزه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی شده است .
رییس پژوهشکده مطالعات اجتماعی و فرهنگی با اشاره به جزئیات یازدهمین جشنواره فارابی عنوان کرد : این دوره از جشنواره آثار دریافتی در 4 قالب طرح های پژوهشی خاتمه یافته ، کتاب پژوهشی تالیفی ، رساله های دکترای تخصصی و پایان نامه های کارشناسی ارشد تعریف شده است .
او اضافه کرد : به غیر از بخش کتاب که ممکن است فایل دیجیتالی آن در اختیار مولف نباشد ، کلیه آثار ارسالی به این جشنواره به صورت دیجیتالی خواهد بود .
به گفته او با وجود این سیاستگذاری در سال گذشته 15 درصد از آثار ارسالی در بخش کتاب های پژوهشی به صورت الکترونیکی دریافت شد .
رییس دبیرخانه یازدهمین جشنواره فارابی با تاکید بر اینکه در این دوره از جشنواره 5769 اثر در سامانه این جشنواره به ثبت رسید ، اظهار کرد : از این تعداد 2594 اثر که حدود 45 درصد آثار را شامل می شود در بخش کتاب بوده است .
علاوه بر آن 536 طرح پژوهشی خاتمه یافته (9 درصد) ، در بخش رساله دکتری 1221 عنوان (21 درصد) و در بخش پایان نامه کارشناسی ارشد 1418 اثر (25 درصد) به این جشنواره ارسال شد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
1398/08/12 - 1398/08/13
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
غلامرضا غفاری
اعتماد
1398/08/13

میرزایی با تاکید بر اینکه در این دوره از جشنواره تعداد آثار ارسال شده 11 درصد رشد داشته است ، گفت : در میان گروه های 15 گانه داخلی این جشنواره و یک گروه بین المللی بیشترین آثار دریافتی مربوط به گروه علوم تربیتی ، روانشناسی و علوم ورزشی با 671 اثر بوده است .
در رتبه دوم گروه علوم اقتصادی ، مدیریت و مالی با 610 اثر قرار گرفت و در رده سوم گروه زبان ، ادبیات و زبانشناسی قرار دارد که 581 اثر را شامل می شود .
رییس پژوهشکده مطالعات اجتماعی و فرهنگی افزود : تا دو دوره پیش ، ثبت آثار در جشنواره تنها به صورت خوداظهاری بوده و از آنجایی که این روش نمی تواند جامعیت را در حوزه داوری آثار برتر به ارمغان بیاورد از دانشگاه ها و به طور مشخص از مدیران گروه های علمی خواسته شد تا رساله ها و پایان نامه های برجسته در حوزه های مرتبط با این جشنواره را به ما اعلام کنند .
او با بیان اینکه معرفی آثار از سوی دانشگاه یک مرحله از داوری محسوب می شود ، گفت : 71 درصد از آثار ارسالی به جشنواره در این دوره به صورت خوداظهاری و 29 درصد با مشارکت حقوقی دانشگاه ها بوده است .
همچنین 70 درصد آثار مربوط به مردان و 30 درصد آن مربوط به زنان است .
میرزایی با تاکید بر اینکه این جشنواره در دو بخش بزرگسال و جوان برگزار می شود ، یادآور شد : 65 درصد آثار دریافت شده مربوط به بزرگسالان و 35 درصد آن مربوط به محققان جوان بوده و در این دوره مشارکت پژوهشگران جوان با رشد 4 درصدی مواجه بوده است .
به گفته میرزایی پژوهشگران زیر 35 سال در جشنواره فارابی در گروه جوان طبقه بندی می شوند .
او همچنین تاکید کرد : براساس ضوابط جشنواره فارابی آثاری که حد نصاب امتیازات لازم را در بخش داوری چندگانه کسب کرده باشند به عنوان طرح های برتر معرفی خواهند شد و داوری جایزه به این صورت نیست که الزاما یک اثر به عنوان برنده انتخاب شود .
رییس پژوهشکده مطالعات اجتماعی و فرهنگی همچنین با اشاره به تعداد طرح های برتر معرفی شده در این جشنواره توضیح داد : هدف گذاری ما این است که در گروه های 15گانه این جشنواره در بخش بزرگسال و جوان 30 نفر به عنوان پژوهشگران برتر معرفی شوند ولی در برخی از موارد که آثار برجسته و فاخر بیشتر باشد ، تعداد برگزیدگان از 30 نفر فراتر خواهد رفت .
همچنین عبدالامیر نبوی ، دبیر علمی جشنواره نیز با اعلام این موضوع که با تصمیم شورای سیاستگذاری از این دوره یک کمیته علمی با نام کمیته مطالعات میان رشته ای به جشنواره اضافه شده است ، گفت : بهره گیری بیشتر از کمک های انجمن های تخصصی علمی ، حضور جدی بانوان عضو هیات علمی در کمیته های جشنواره در مقام رییس کمیته و داور ، همکاری نزدیک دانشگاه ها ، حضور جدی دانشگاه های شهرستان ها در تمامی مراحل جشنواره و همراهی با موسسات معتبر تخصصی بین المللی در حوزه های ایران شناسی و اسلام شناسی از ویژگی های این دوره جشنواره است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
1398/08/12 - 1398/08/13
اخبار مدیران وزارت علوم تحقیقات و فناوری
وزیر + وزارت علوم
روزنامه آفرینش
1398/08/12
> اعلام آمادگی دانشگاه شهیدبهشتی برای همکاری با نیروی دریایی سرپرست دانشگاه شهید بهشتی برای همکاری با نیروی دریایی اعلام آمادگی کرد .
> اعلام آمادگی دانشگاه شهیدبهشتی برای همکاری با نیروی دریایی سرپرست دانشگاه شهید بهشتی برای همکاری با نیروی دریایی اعلام آمادگی کرد .
به گزارش مهر ، سعدالدین نصیری قیداری در مراسمی که با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش در پردیس فنی مهندسی شهید عباسپور برگزار شد ، اظهار داشت : دانشگاه شهید بهشتی یکی از دانشگاه های بزرگ کشور است و علاقه جوانان برای تحصیل آموزش و پژوهش این ادعا را ثابت می کند که این دانشگاه دارای توانمندی و پتانسیل های خوبی است .
سرپرست دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب که خطاب به ملت ایران ارائه شده از بیانیه ها و نقشه های راه ارزشمند است به شرطی که به اهداف بلند آن عمیقا توجه کنیم ، خاطرنشان کرد : این بیانیه دارای 7 محور و توصیه است که بعد از اولین محور که به امنیت توجه دارد ، بر محور دانش ، آموزش و پژوهش تاکید شده است .
همچنین اولین تاکید رهبری در بخش توصیه ها ، تاکید بر دانش است .
نصیری ضمن تاکید بر اینکه باید در بودجه ها به بحث علم و دانش باید توجه شود ، تصریح کرد : راهی جز توسعه علم و فناوری برای توسعه کشور وجود ندارد .
در نظام جمهوری اسلامی هیچ چیز بالاتر از علم نیست و در آموزه های دینی بر علم تاکید شده اما در زمینه قصور بسیاری وجود دارد .
سرپرست دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد : ما در دانشگاه آزمایشگاه ها و پژوهشکده هایی داریم که بعضا در سطح کشور بی نظیر هستند که می توانند با نیروی دریایی کارهای مشترکی داشته باشند .
وی در ادامه تاکید کرد : باید جوانان را باور و سعی در بستر سازی برای شکوفایی استعدادها داشته باشیم تا جوانان به فکر رفتن به خارج از کشور نباشند .
رئیس صندوق رفاه : شرط راه اندازی اتحادیه خوابگاه داران غیردولتی رئیس صندوق رفاه دانشجویان از شروط راه اندازی اتحادیه برای خوابگاه داران غیردولتی خبر داد و گفت : در هر استان «شورای نظارت بر خوابگاه های خودگردان» فعال است و برعملکرد این خوابگاه ها نظارت دارد .
ناصر مطیعی در گفتگو با مهر درباره اینکه در سال تحصیلی جاری چه تعداد از ظرفیت دانشجویان خوابگاهی توسط خوابگاه های خودگردان پوشش داده شد گفت : آمار اینکه در سال تحصیلی جاری چه تعداد از ظرفیت دانشجویان خوابگاهی توسط خوابگاه های خودگردان پوشش داده شده ، هنوز نهایی نشده است .
وی ادامه داد : در هر استان یک شورا تحت عنوان «شورای نظارت بر خوابگاه های خودگردان» فعال بوده و بر عملکرد خوابگاه های خودگردان نظارت دارد .
مطیعی افزود : درصورتی که دانشجو و یا خوابگاه دار مشکلی داشته باشند می توانند برای رفع مشکل به این شوراهای نظارت در استان ها مراجعه کنند .
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درباره فعالیت اتحادیه خوابگاه داران غیردولتی گفت : خوابگاه های غیردولتی دارای اتحادیه نیستند ، برای داشتن اتحادیه باید تعاونی های خوابگاه های غیردولتی جمع شده و از بین خود نمایندگانی را انتخاب کنند و در چارچوب ضوابط کشور و طی مراحل قانونی مجوز مربوطه را دریافت کنند .
وی ادامه داد : درصورت صدور مجوز از آن زمان اتحادیه می تواند در چهارچوب اساسنامه وزارت کشور به عنوان نماینده خوابگاه داران غیردولتی فعالیت کند .
احتمال حذف برخی دانشگاه‎ها از طرح ارتقاء به تراز بین المللی معاون آموزشی وزیر علوم اعلام کرد : دانشگاه و پژوهشگاه هایی که در «طرح ارتقاء به تراز بین المللی» عملکرد خوبی نداشته باشند ، احتمال دارد از طرح مذکور حذف شوند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
1398/08/12 - 1398/08/13
اخبار مدیران وزارت علوم تحقیقات و فناوری
وزیر + وزارت علوم
روزنامه آفرینش
1398/08/12

علی خاکی صدیق در گفتگو با مهر گفت : امسال یک ارزیابی مجدد از عملکرد دانشگاه ها و پژوهشگاه هایی که در طرح ارتقاء به تراز بین المللی شرکت دارند ، صورت گرفت .
وی ادامه داد : با توجه به این که دو سال از اجرای این طرح می گذرد ، احتمال دارد تغییراتی در جدول آن ایجاد شود .
معاون آموزشی وزیر علوم یادآور شد : چون برخی دانشگاه ها در این زمینه بهتر کار کرده اند و برخی دیگر عملکرد خوبی نداشته اند ، امکان خارج شدن دانشگاه هایی که عملکرد خوبی نداشته اند از این طرح وجود دارد .
ارتقای 10 دانشگاه و واحد پژوهشی برتر کشور به تراز بین المللی از اردیبهشت 1396 در دستور کار وزارت علوم و دانشگاه ها و پژوهشگاه های برتر ایران قرار گرفته است .
این پروژه به منظور طراحی برنامه راه برای ارتقای جایگاه دانشگاه های ایران در عرصه بین المللی طراحی و اجرا می شود .
نمونه این طرح در کشورهای دیگر نیز در حال اجرا است .
در طرح ارتقاء به ترازبین المللی ، 16 دانشگاه و 9 پژوهشگاه برتر در کشور موظف اند اطلاعات و آمار آموزشی و پژوهشی خود را به منظور بررسی و راستی آزمایی برای کمیته نظارت این پروژه در وزارت علوم ارسال کنند .
شاخص های آموزشی این طرح شامل اطلاعاتی چون تعداد اعضای هیئت علمی داخلی و خارجی ، دانشجویان داخلی و خارجی ، دوره های مشترک بین المللی و جوایز بین المللی است .
شاخص های پژوهشی این طرح اطلاعاتی مانند تعداد مقالات با کیفیت و تعداد ارجاعات آنها ، تعداد پژوهشگران پر استناد ، تعداد اختراعات ، تعداد شرکت های دانش بنیان ، درآمد از صنعت و پژوهش ، مقالات ، قراردادها و پروژه های مشترک خارجی و فرصت های مطالعاتی مورد بررسی را در بر می گیرد .
شاخص های پشتیبانی این طرح نیز اطلاعات زیرساختی دانشگاه مانند تعداد کارمندان ، امکانات رفاهی و IT ، اسکان دانشجویان و اساتید بین المللی و موقوفات مردمی را شامل می شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
1398/08/12 - 1398/08/13
روسای واحدهای دانشگاهی
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر
روزنامه ایران
1398/08/13
> روزنامه کیهان مواضع مدیر مسئول خود را شاقول درستی و نادرستی در همه حوزه ها می داند.
> روزنامه کیهان مواضع مدیر مسئول خود را شاقول درستی و نادرستی در همه حوزه ها می داند .
در یادداشت دیروز این روزنامه ادعا شده که مدافعان لوایح «اف ای تی اف» به نقدهای مخالفان پاسخی نداده اند و ذیل همین بحث حکم داده شده که هر کس مواضع آقای شریعتمداری و این روزنامه را قبول نداشته باشد کارشناس نیست ! پاسخ ندادن به انتقادات البته به نظر می رسد ادعایی تکراری و نشانی از خالی بودن دست مدعیان است چه در طول یکی دو سال گذشته پاسخ های مبسوطی داده شده است اینکه برخی مخالفان نمی خواهند قانع شوند دیگر مشکل اف ای تی اف یا مدافعان و دولت نیست .
اما آقای حسین شریعتمداری در بخشی از یادداشت خود از علی ربیعی سخنگوی دولت پرسیده که «این کارشناسان فرهیخته امنیتی و سیاست خارجی و اقتصادی که از پیوستن به اف ای تی اف حمایت کرده اند ، چه کسانی هستند و چرا هرگز برای اعلام نظر خود آفتابی نمی شوند؟ سخن حق و مستند که به پرده نشینی نیاز ندارد .
» با این منطق آقای شریعتمداری دولت و مجلس به عنوان منتخبان ملت که لوایح یاد شده را تصویب کرده اند اساساً فاقد کارشناس هستند ! گذشته از این کارشناسان دیگری که در رسانه های مختلف از پیوستن ایران به کنوانسیون های مربوطه دفاع کرده اند هم از نظر مدیر مسئول کیهان کارشناس نیستند .
ما البته مدعی نیستیم که همه کارشناسان موافق پیوستن ایران به اف ای تی اف هستند اما از این ادعا که هیچ کارشناسی مدافع این موضع نیست سر درنمی آوریم .
یک سرچ ساده هم لیستی از اساتید دانشگاه در حوزه های مختلف مدافع اف ای تی اف را نشان می دهد .
از جمله آنها؛ کامران ندری استاد دانشگاه و عضو هیأت علمی پژوهشکده پولی و بانکی ، مهدی تقوی استاد باسابقه اقتصاد ، سعید مشیری عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی ، عباس هشی عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی ، طهماسب مظاهری رئیس کل اسبق بانک مرکزی ، میثم رادپور دکترای بانکداری ، فرشاد مؤمنی استاد اقتصاد ، سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، یوسف مولایی استاد حقوق بین الملل ، کارن روحانی استاد حقوق بین الملل و وکیل دادگستری مقررات بین المللی ، محمدرضا ضیایی بیگدلی حقوقدان بین الملل ، مجید انصاری و محمد صدر اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و .
با همه اینها از آنجا که حرف ما در صدا و سیما خریدار ندارد به آقای شریعتمداری پیشنهاد می دهیم از دوستان خود در رسانه ملی بخواهند ترتیب انجام میزگردها و مناظره هایی را در همین باره بدهند تا مدافعان اف ای تی اف هم بدون پرده پوشی و آشکارا به انتقادات مخالفان پاسخ دهند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
1398/08/12 - 1398/08/13
روسای آموزش عالی
پیام نور
روزنامه آفرینش
1398/08/12
> رئیس مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور از امکان شرکت دانشجویان ترم آخر کارشناسی در آزمون وکلای قوه قضائیه برای اولین بار خبرداد .
> رئیس مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور از امکان شرکت دانشجویان ترم آخر کارشناسی در آزمون وکلای قوه قضائیه برای اولین بار خبرداد .
دکتر بهنوش سلیم بهرامی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد : دانشجویان ترم آخر مقطع کارشناسی رشته های حقوق ، فقه و مبانی حقوق اسلامی و همچنین دارندگان مدارک معادل حوزوی برای اولین بار می توانند در آزمون وکلای قوه قضائیه شرکت کنند .
رئیس مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه تمامی تمهیدات لازم برای شرکت این عزیزان در آزمون وکلا اندیشیده شده ، افزود : داوطلبان تا روز چهارشنبه 15 آبان ماه فرصت دارند با مراجعه به وب سایت مرکز وکلای قوه قضائیه به نشانیwww .
Judiciarybar .
ir ضمن آگاهی از جزئیات و شرایط شرکت در این آزمون جهت ثبت نام از طریق زیرپورتال دانشگاه پیام نور به نشانی sanjesh .
pnu .
ac .
ir ثبت نام کنند .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، وی افزود : آزمون وکالت 1398 روز جمعه 29 آذرماه در حوزه های آزمونی دانشگاه پیام نور سراسر کشور برگزار خواهد شد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
1398/08/12 - 1398/08/13
روسای آموزش عالی
پیام نور
مردم سالاری
1398/08/12
> رئیس مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور از امکان شرکت دانشجویان ترم آخر کارشناسی در آزمون وکلای قوه قضائیه برای اولین بار خبرداد .
> رئیس مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور از امکان شرکت دانشجویان ترم آخر کارشناسی در آزمون وکلای قوه قضائیه برای اولین بار خبرداد .
به گزارش ایسنا ، دکتر بهنوش سلیم بهرامی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد : دانشجویان ترم آخر مقطع کارشناسی رشته های حقوق ، فقه و مبانی حقوق اسلامی و همچنین دارندگان مدارک معادل حوزوی برای اولین بار می توانند در آزمون وکلای قوه قضائیه شرکت کنند .
رئیس مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه تمامی تمهیدات لازم برای شرکت این عزیزان در آزمون وکلا اندیشیده شده ، افزود : داوطلبان تا روز چهارشنبه ١5 آبان ماه فرصت دارند با مراجعه به وب سایت مرکز وکلا قوه قضائیه به نشانی www .
Judiciarybar .
ir ضمن آگاهی از جزئیات و شرایط شرکت در این آزمون جهت ثبت نام از طریق زیرپورتال دانشگاه پیام نور به نشانی sanjesh .
pnu .
ac .
ir ثبت نام کنند .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، وی افزود : آزمون وکالت ١٣٩٨ روز جمعه ٢٩ آذرماه در حوزه های آزمونی دانشگاه پیام نور سراسر کشور برگزار خواهد شد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
1398/08/12 - 1398/08/13
روسای آموزش عالی
اعضای هیات علمی
روزنامه آفرینش
1398/08/12
> مدیر کل فرهنگی ، هنری اردوها و فضاهای پرورشی : برپایی 50 هزار نمایشگاه کتاب در 50 هزار مدرسه مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی توسعه کتاب و کتاب خوانی را از اولویت های نظام تعلیم و تربیت بر اساس سند تحول بنیادین دانست .
> مدیر کل فرهنگی ، هنری اردوها و فضاهای پرورشی : برپایی 50 هزار نمایشگاه کتاب در 50 هزار مدرسه مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی توسعه کتاب و کتاب خوانی را از اولویت های نظام تعلیم و تربیت بر اساس سند تحول بنیادین دانست .
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی ، علی رمضانی بر ضرورت توسعه فرهنگ کتابخوانی در مدارس تاکید کرد و گفت : «برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین دانش آموزان و با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امسال نیز 50 هزار نمایشگاه در50 هزار مدرسه بر پا می شود .
» مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی گفت : «ابتدا به وسیله چاپ اطلاعیه در روزنامه های کثیر الانتشار ، وبگاه موسسه فرهنگی منادی تربیت و نیز ارسال پیامک ، از ناشرین محترم سراسر کشور تقاضای می شود در این طرح ملی فرهنگی با آموزش و پرورش همکاری کنند .
» رمضانی ادامه داد : «مقدمات برپایی این نمایشگاه ها از مرداد آغاز شده است و تاکنون 100 ناشر در مراحل اولیه این طرح شرکت کرده اند و پس از ارزیابی کارگروه کتاب ، آثار ناشران تایید شده است .
» مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی توسعه کتاب و کتاب خوانی را از اولویت های نظام تعلیم و تربیت بر اساس سند تحول بنیادین دانست .
او ادامه داد : «دبیرخانه مؤسسه ی فرهنگی منادی تربیت در فاصله ی زمانی تعیین شده ، مبادرت به پذیرش و ثبت مشخصات کتب رسیده می‎ کند و سپس هر یک از کتاب‎ها را بر حسب طبقه‎بندی تعیین شده ، ‎ در گروه‎های موضوعی گوناگون تقسیم می‎ کند این طبقه بندی ، زمینه‎ساز اجرای عملیات بررسی و ارزیابی کتاب‎ها توسط کارشناسان و داوران متخصص در هر یک از موضوعات است .
»رمضانی اشاره کرد : «کتاب های مناسب و تأیید شده در شورای بررسی به صورت نمایشگاهی متمرکز برای کارشناسان و صاحب نظران استان ها بر اساس گروه کارشناسی 3 الی 7 نفره کتاب به نمایش گذاشته می شود .
نمایشگاه این دوره در اردوگاه میرزا کوچک خان شهر رامسر برگزار شد و پس از جمع آوری کل کتاب ها ، آن ها در بسته بندی های ، کارتن های مخصوص مقطع ابتدایی ، کارتن های مخصوص مقطع متوسطه اول و کارتن های مخصوص مقطع متوسطه دوم تقسیم بندی و به استان ها ارسال می شود .
و هم زمان با نخستین روز هفته کتاب جمهوری اسلامی 50000 هزار نمایشگاه کتاب در 50000 مدرسه در سراسر کشور شروع به کار می کنند .
» او تعداد ناشران را 100 انتشاراتی عنوان کرد و افزود : «از این تعداد ناشر 500 هزار کتاب در 700 عنوان خریداری شده است که در حال بسته بندی و ارسال به استان ها است .
» صعود تیم کوهنوردی دانشجویان ، کارکنان و اعضای هیات علمی پردیس بین المللی ارس به ارتفاعات عینالی صعود تیم کوهنوردی دانشجویان ، کارکنان و اعضای هیات علمی پردیس بین المللی ارس به ارتفاعات عینالی استان آذربایجان شرقی به مناسبت روز جهانی شهرها در جلفا برگزار شد .
به گزارش آفرینش به نقل از روابط عمومی پردیس بین المللی ارس ، زهرا امام جمعه رییس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران در این باره اظهار داشت : برنامه صعود تیم کوهنوردی پردیس در سال 98 با صعود دسته جمعی دانشجویان ، کارکنان و اعضای هیات علمی به مقصد "ارتفاعات عینالی " با ارتفاع 1823 متری صورت گرفت .
کوه عون بن علی مشهوربه عینالی ، کوه و آرامگاهی برفراز رشته کوه سرخاب درشمال شهرتبریزاست .
عینالی از سال 1380 به بعد از کوهی خشک وخشن به کوهی با طبیعت سبزتبدیل شده و آرام آرام به تفرجگاهی زیبا و مکانی برای گردش وتفریح تبریزی ها تبدیل شد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
1398/08/12 - 1398/08/13
روسای آموزش عالی
اعضای هیات علمی
روزنامه آفرینش
1398/08/12

این کوه به مجموعه ای ازقلل ، تپه ها ، دره ها و… گفته می شود که با بلندی های سرخ فام به عینالی شهره دارد ومرتفع ترین نقطه آن1960مترازسطح دریا است .
در این برنامه ، تیم کوهنوردی پردیس ارس دانشگاه تهران مسیرهای زیبا و صعب العبور را طی کردند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
1398/08/12 - 1398/08/13
روسای آموزش عالی
نشریه دانشجویی
روزنامه آفرینش
1398/08/12
> معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران از حمایت باشگاه دانش آموزی این دانشگاه از دانش آموزان مناطق محروم خبر داد .
> معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران از حمایت باشگاه دانش آموزی این دانشگاه از دانش آموزان مناطق محروم خبر داد .
به گزارش ایلنا ، نشست خبری مجیدسرسنگی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با هدف تشریح برنامه های حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد .
برگزاری دومین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران مجیدسرسنگی در ابتدای این نشست درباره دومین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران گفت : دانشگاه تهران جشنواره های مختلفی از جمله جشنواره آموزش ، پژوهش و بین الملل دارد ولی ما تاکنون جشنواره فرهنگ نداشتیم .
ما در سال 96 برای اولین بار جشنواره فرهنگ را برگزار کردیم .
سال 97 به لحاظ مسایل مالی نتوانستیم این جشنواره را برگزار کنیم ولی امسال از 18 تا 22 آبان این جشنواره با شعار ترویج فرهنگ دانشگاهی ، اخلاق حرفه ای و مسئولیت پذیری دانشگاهی برگزار خواهد شد .
وی در ادامه با اشاره به بخش های این جشنواره گفت : بخش انجمن علمی ، کانون های فرهنگی ، اجتماعی ، هنری ، دینی ، نشریات دانشجویی از جمله بخش های این جشنواره است .
همچنین بخش دانشگاهیان برتر را داریم که توسط آن دانشگاهیان برتر در حوزه فرهنگی و اجتماعی اعم از دانشجویان ، هیات علمی و کارکنان کارهای خودشان را برای ما ارسال خواهند کرد و در نهایت آثار برتر انتخاب خواهد شد .
همچنین بخش مدیران و کارشناسان برتر را داریم که برگزیده آنها برای مراکزی که در آینده به مدیر یا کارشناس نیاز دارند معرفی خواهند شد .
22 آبان؛ اختتامیه جشنواره معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران اشاره کرد : اختتامیه این جشنواره روز چهارشنبه 22 آبان ماه ساعت 3 تا 5 برگزار خواهد شد ما همچنین دومین دوره سخنرانی های ترویجی را خواهیم داشت که از 21 تا 24 آبان ماه برگزار می شود .
در این میان گرامیداشت روزجهانی علم در خدمت صلح و توسعه را خواهیم داشت .
علاوه بر این برنامه نمایشگاه علم در قالب هنر ، نمایشگاه ترویج علم و فناوری با ایده های کارآفرینی ، شب شعر و پخش فیلم را نیز در نظر خواهیم داشت .
سرسنگی اضافه کرد : در راستای این جشنواره برگزاری نشست هم اندیشی و انتقال تجربه با حضور روزنامه نگاران مطرح کشور را داریم که در کنار آن کارگاه های آموزشی در حوزه نشریات برگزار خواهد شد .
همچنین سومین همایش ملی دانشگاه اخلاق مدار را پیش رو خواهیم داشت که در 26 آذرماه سال 98 برگزار می شود .
اعطای مجوز علمی به نشریات دانشجویی سرسنگی ادامه داد : یکی از اتفاقات خوب امسال ، اعطای مجوز علمی به نشریات دانشجویی است که برای اولین بار اتفاق می افتد .
زین پس نشریاتی که تشخیص داده شود از نظر محتوا سطح بالایی دارند از امتیاز علمی برخوردار خواهند شد .
وی ادامه داد : در این چند ماه اخیر ما آیین نامه استادِ مشاور انجمن های علمی و آیین نامه استاد مشاور فرهنگی را تدوین کردیم .
فعالیت استاد مشاور فرهنگی به این صورت است که علاوه بر راهنمایی دانشجویان در زمینه های مختلف تحصیلی در بحث فرهنگی نیز به دانشجویان مشاوره خواهند داد .
پیشتر یک آیین نامه به نام استاد مشاور تحصیلی داشتیم که الان به آیین نامه استاد مشاور فرهنگی تبدیل شده است به این صورت که در هر دو حوزه دانشجویی کمک می کند .
افتتاح باشگاه دانش آموزی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران از افتتاح باشگاه دانش آموزی خبر داد و گفت : اکنون باشگاه دانش آموزی افتتاح شده و فعالیت خود را آغاز کرده است این باشگاه دانش آموزان مستعد را جمع آوری کرده و آنها را برای ورود به دانشگاه آماده می کند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
1398/08/12 - 1398/08/13
روسای آموزش عالی
نشریه دانشجویی
روزنامه آفرینش
1398/08/12

ما همچنین یک امتیاز ویژه برای دانش آموزان مناطق محروم در نظر گرفته ایم که با آن ها ابلاغ خواهد شد .
سرسنگی ادامه داد : ما یک تفاهم نامه با سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای برگزاری دوره مهارت آموزی و ایجاد مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان دانشگاه تهران امضا کردیم .
هدف از این تفاهم نامه آموزش مهار ت های شغلی به دانشجویان است تا پس از فارغ التحصیلی بتوانند به راحتی کار پیدا کنند .
وی درباره طرح افزایش توانمندی سازی و شایستگی های حرفه ای اعضای هیئت علمی گفت : طرح افزایش توانمندسازی و شایستگی های حرفه ای اعضای هیئت علمی و مدیران دانشگاه انجام شده است .
طبیعتاً هر کس در دانشگاه تهران که وظیفه آموزش را بر عهده دارد و باید در این زمینه کاری خود توانایی و مهارت داشته باشد .
علاوه بر اینها یک جدول تحت عنوان برنامه جامع اقدامات فرهنگی و اجتماعی طراحی شده که پس از تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی به همه دانشگاه ابلاغ شده است .
این برنامه جامع کمک می کند اقدامات لازم در زمینه فرهنگی و اجتماعی در طول ترم در دانشگاه ها لحاظ شود .
ایجاد شعبه صنایع فرهنگی و فناوری های نرم در پارک علم و فناوری سرسنگی اضافه کرد : ایجاد شعبه صنایع فرهنگی و فناوری های نرم در پارک علم و فناوری از دیگر اقدامات ما بوده است .
ما رشته های علوم انسانی و هنر را در بحث کسب و کارهای نرم وارد کردیم و دانشجویان در این زمینه تربیت می شوند .
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در پایان گفت : در حال حاضر ما 181 انجمن علمی ، 89 کانون فرهنگی ، 382 نشریه دانشجویی و 54 دفتر تشکل اسلامی در دانشکده های مختلف دانشگاه تهران داریم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
1398/08/12 - 1398/08/13
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
روزنامه ایران
1398/08/13
> آیت میرزاییجامعه شناس علم و عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی1 امروزه با رواج انواع هنجارگریزی ها در علم مواجه هستیم.
> آیت میرزاییجامعه شناس علم و عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی1 امروزه با رواج انواع هنجارگریزی ها در علم مواجه هستیم .
«تقلب در علم» و نه «تقلب علمی» به مسأله «اخلاق علم در ایران» بازمی گردد .
به نظر می رسد که ما با یک چالش بزرگ در زمینه اخلاق علم مواجه هستیم تا آنجا که می توان بزرگترین چالش علم در ایران را مسأله «اخلاق علم» قلمداد کرد؛ در این فضا ، تقلب در علم ، سرقت ادبی ، فروش مدرک ، ارتقای متقلبانه ، چاپ و نشر مکرر ، رزومه سازی ، پایان نامه سازی ، مقاله سازی ، استادسازی و .
همه ذیل مسأله اخلاق علم در ایران قرار می گیرد .
2 در کتابم با عنوان «اخلاق علم در علوم اجتماعی ایران» که با همکاری خانم معصومه قاراخانی تدوین شده ، مسأله مند شدن اخلاق علم را از نیمه دوم دهه هشتاد تشخیص دادیم .
پیش از آن ، «تقلب در علم» صورت می گرفت اما بیشتر وجهی انفرادی داشت تا سیستماتیک؛ اما امروزه مسأله اخلاق علم در ایران به صورت یک مسأله اجتماعی مطرح می شود که کل ساختار علم در ایران را دربرگرفته است .
واقعیت این است که تا زمانی که مسأله اخلاق علم که به روحیه و اخلاق کنونی ایرانیان بازمی گردد حل نشود ، مسأله اخلاق علم در ایران همچنان حل نشده باقی خواهد ماند .
این مسأله ، لزوماً برآمده از درون دانشگاه نیست بلکه ممکن است سر ریز نهادهای دیگری باشد که به دانشگاه هم نفوذ کرده است .
برای مثال ، کودکانی که در فرآیند جامعه پذیری علمی رشد کرده و وارد دانشگاه می شوند ، عملاً جامعه پذیری اولیه شان به آنان برای طی کردن طریق راستی علمی کمک چندانی نمی کند .
شرایط اجتماعی ، آنان را به سمتی سوق می دهد که عملاً در چارچوبی مغایر با اخلاق علم پیش روند .
3 دانشگاه ها از بررسی و کنترل خودکاوانه مسأله اخلاق علم ناتوان هستند ، چون در مسیری پیش می روند که به طور سیستماتیک و نظام مند مغایر با اخلاق علم است .
جایابی در دانشگاه ها با توجه به تخصص افراد صورت نمی گیرد ، برخی افراد با رانت خاصی در دانشگاه استخدام می شوند و اساساً پوزیشن دانشگاهی تبدیل به یک «موقعیت تبلیغاتی» شده است .
از این رهگذر ، برخی از علم برای رسیدن به قدرت ، شهرت یا منابع اقتصادی بیشتر سوء استفاده می کنند .
اگر چه افراد ، به اختیار دست به چنین اقداماتی می زنند که مغایر با اخلاق علم است ولی چون ، این شیوه به شکل یک رویه عادی در نهادهای علمی ایران درآمده است ، عملاً گریزی از آن نیست .
به همین دلیل ، ریشه تقلب در علم را می توان در تبانی بین کنشگرانِ مستعدِ هنجارگریزی و ساز و کار تسهیل کننده تقلب در نمادهای سیاستگذار ردیابی کرد .
کنشگران ، در سیستم عاقلانه تقلب کرده و عاقلانه مقاله و کتاب می سازند .
4 در کتاب «اخلاق علم در علوم اجتماعی ایران» تقلب در علم ، پیامد سیاست زده شدن علم عنوان شده است .
واقعیت این است که علم در ایران بشدت سیاسی است و توقعات ایدئولوژی سیاسی از علم نیز فزاینده است .
بنابراین ، آن بخش بوروکراتیک هم به کمک ساز و کار متقلبانه و هنجارگریزانه می آید .
به همین دلیل ما با یک فرآیند فساد در علم در ایران مواجه هستیم .
این ساختارها از بین نمی روند به خاطر اینکه برخی کنشگران پایایی این فسادها را تضمین می کنند و بسیاری از این کنشگران متقلب از رویه هایی که در آنها امکان تقلب وجود دارد ، سوء استفاده کرده و از این رویه ها استقبال می کنند .
5 امروزه رویه های تقلب در سطحی گسترده تر و به صورتی ساختاری و نهادی یاری رسان تقلب در ایران است؛
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
1398/08/12 - 1398/08/13
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
روزنامه ایران
1398/08/13
مثلاً وقتی عضو هیأت علمی به تعداد کافی نداریم اما مجوز دوره دکتری می گیریم ، خود مصداق تقلب است .
اینها همگی نوعی هنجارگریزی است .
این امر نشان می دهد که کنشگر از این ساخت فسادانگیز حمایت کرده و آن را بازتولید می کند .
بنابراین ، به هیچ عنوان امکان برون رفت از این چرخه تا زمانی که کنشگر آن را حفظ می کند ، وجود ندارد .
ما یک اصل ساده در جامعه شناسی داریم که اگر در جامعه مسأله ای «فردی» است ، باید فردی با آن برخورد کرد ولی وقتی مسأله «اجتماعی» است باید راهکارها ، اجتماعی باشد .
بنابراین ، تحول در ساختار وزارت علوم برپایه دو چیز است؛ نخست ، تحول قواعد وزارت علوم و دوم جهانی سازی و استانداردسازی آن .
البته این کار سختی است چون باید جراحی گسترده ای صورت داد .
البته بدین معنا نیست که وزارت علوم ، عامدانه این قواعد را برای تقلب وضع کرده است ، بلکه وزارت علوم پیش بینی کرده تا قواعدی را برای تسهیل کار علمی و ارتقای سطح آن وضع کند .
اما در گذر زمان کنشگران این قواعد را برای رسیدن به منافع شان اختیار کردند و حال ، وزارت علوم باید پایش قواعد ، سیاست و نظام توزیع منابعش را در دستور کار خود قرار دهد .
وقتی وزارت علوم این کار را درپیش بگیرد ، تعداد قواعدی که به تقلب در علم دامن می زند ، کاهش پیدا می کند .
6 تقلب در علم ، می تواند کل زیرساخت یک جامعه را هدف بگیرد؛ نظام سیاسی ، اقتصادی ، اخلاقی و توسعه را متوقف کند .
بنابراین ، برای اینکه این چرخه از بین برود باید از کنشگران اخلاق مند دعوت به همکاری کنیم و سپس این کنشگران را با ضمانت های اجرایی حمایت کنیم .
تنها مکانیسمی که می تواند به ایجاد چنین چرخه اخلاق مندی کمک کند ، فقط تکیه بر«اجتماعات علمی»است .
اخیراً پژوهشی را به طور مشترک با دکتر معصومه قراخانی و مرحوم دکتر قانعی راد ، تحت عنوان «انجمن های علمی و اخلاق علم در ایران» انجام دادیم و پرسش ما این بود که چقدر انجمن های علمی می توانند اخلاق علمی را پایش و کنترل کنند؟ متوجه شدیم از آنجا که خود این انجمن های علمی هم مدارک و مجوز خود را از وزارت علوم می گیرند ، خود نیز درگیر این چرخه نادرست هستند .
آنها هم در این چرخه معیوب قرار گرفته و گرفتار بی حاصلی شده اند .
واقعیت این است که تحول در نظام علم در ایران منوط به تحول در جامعه ایرانی و تحول در نوع نگاه ایرانی به علم است که خود پروسه گسترده تر و طولانی تری دارد و باید برای تحقق بخشیدن به آن برنامه های بسیاری را در دستور کار قرار داد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
1398/08/12 - 1398/08/13
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
فرصت امروز
1398/08/13
> رویداد «چکاوک» باهدف آشنایی و آموزش دانشجویان و دانش‌آموختگان علوم انسانی با ادبیات کارآفرینی و ایجاد ارتباط متقابل بین فعالین اقتصادی و ایده پردازان در زمینه علوم انسانی ، برای چهارمین سال متوالی در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌گردد .
این رویداد از طریق برگزاری کارگاه‌های عمومی و تخصصی برگزار می‌شود ، تا ضمن آشنایی با فضای کسب‌وکار و کارآفرینی ، در قالب تیم‌های مختلف استارت‌آپی با یکدیگر رقابت نمایند .
> حدود ده سال است که واژه استارت‌آپ وارد فضای کارآفرینی ایران شده است ، در این سال‌ها شاهد بروز ، شکل‌گیری و رشد بسیاری از آنها بوده‌ایم که در حوزه‌های مختلف توانستند جایگاه خود را در بازار تثبیت کرده ، مسیر بسیاری از کسب و کارهای سنتی را تغییر داده و یا راهی نو در برآورده کردن نیازهای بازار پیدا کنند و در زندگی روزمره افراد جا باز کنند .
ازاین‌رو ، با هدف آشنایی ، فرهنگ‌سازی و جذب دانشجویان و دانش‌آموختگان علاقه‌مند به تشکیل تیم‌های کارآفرین و ایجاد کسب‌وکارهای تخصصی در حوزه های مختلف ، از تاریخ 21 مهرماه 98 به مدت یک ماه با مشارکت دادن دانشجویان دیگر دانشگاه‌های منتخب شهر تهران در کنار دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه علامه طباطبائی ، فرآیند ثبت‌نام از علاقه‌مندان به حضور در چهارمین دوره رویداد چکاوک آغاز شده است .
لازم به ذکر است چهارمین دوره رویداد چکاوک به دلیل تمایل به ارتباط بیشتر با کارآفرینان و همراهی بیشتر در مسیر توسعه کسب و کار آن‌ها در دو مرحله صورت خواهد پدیرفت .
مرحله اول که به مدت سه هفته از تاریخ 22 آبان تا 8 آذرماه 98 در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود طبق روال عادی دوره‌های پیشین با انتخاب بهترین ارائه به پایان خواهد رسید .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی ، در مرحله دوم و در ادامه رویداد که در قالب دوره پیش شتابدهی شتابدهنده نوین‌تک خواهد بود تیم‌ها به مدت 10 هفته 10 کارگاه ، جلسات منتور شیپ و بررسی خواهند داشت و در پایان رویداد در صورت داشتن یا نزدیک شدن به محصول مطابق با معیارهای شتابدهنده به دوره شتابدهی نوین‌تک دعوت خواهند شد .
1
فهرست