نمایش خبر
روزنامه آفرینش
> معاون مالی دانشگاه پیام نور : اعطای وام های مختلف به دانشجویان برای پرداخت شهریه معاون اداری ، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور گفت : این دانشگاه تسهیلات مختلفی را برای کمک به پرداخت شهریه دانشجویان در نظر گرفته که از طریق وام به آنها اعطا می شود .
> معاون مالی دانشگاه پیام نور : اعطای وام های مختلف به دانشجویان برای پرداخت شهریه معاون اداری ، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور گفت : این دانشگاه تسهیلات مختلفی را برای کمک به پرداخت شهریه دانشجویان در نظر گرفته که از طریق وام به آنها اعطا می شود .
«حسن علیزاده» در گفت و گو با ایرنا ، درباره تسهیلات مالی دانشگاه پیام نور به دانشجویان اظهارداشت : براساس قرارداد با یکی از بانک ها یک وام قابل پرداخت در 6 ماه به دانشجویان اعطا می شود .
وی افزود : وام قرض الحسنه هم با کارمزد 6 ماهه با سود یک و چهاردهم درصد و یک ساله با سود دو و هشت دهم درصد نیز برای دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی در نظر گرفته شده که دانشجویان می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند .
علیزاده از امضای قرارداد با یکی دیگر از بانک ها خبر داد و گفت : تسهیلات این بانک برای دانشجویان هنوز عملیاتی نشده است اما در آینده ای نه چندان دور دانشجویان میتوانند از امکانات این بانک نیز بهره مند شوند .
وی یادآورشد : از سوی دیگر بانک مهر در برخی از مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور غرفه ایجاد کرده و دانشجویان در هر زمانی میتوانند برای ثبت نام به این غرفه ها مراجعه کنند .
معاون اداری ، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد : دانشجویان در هر ترم فقط یکبار برای تشکیل پرونده به بانک ها مراجعه می کنند ، نیازی نیست که هر ترم به بانک بروند ، آنها در هر ترم تنها درخواست خود را ارایه می دهند و پس از آن امکان بهره مندی از تسهیلات برای آنها مهیا می شود .
علیزاده افزود : دانشگاه پیام نور برای دانشجویان دوره کارشناسی تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته است ، دانشگاه تا 10 ترم برای هر ترم یک میلیون تومان تسهیلات درنظر گرفته تا شهریه این دانشجویان کمتر از یک تومان باشد .
وی با یادآوری اینکه دانشجویان با پرداخت شهریه ثابت می توانند در دانشگاه ثبت نام کنند ، تاکید کرد : با توجه به این موضوع دانشجویان شهریه متغیر را به صورت ماهیانه باید تا پیش از امتحان به دانشگاه بپردازند .
معاون اداری ، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور همچنین گفت : از سوی دیگر دانشجویان با پرداخت شهریه ثابت می توانند از خدمات صندوق رفاه وزارت علوم بهره مند شده و شهریه متغیر را پس از فارغ التحصیلی بپردازند .
علیزاده افزود : دانشجویان برای یک بار در سامانه صندوق رفاه وزارت علوم اطلاعات خود را تکمیل می کنند و پرداخت وام این صندوق نیز پس از فارغ التحصیلی باز می گردد .
وی به تسهیلات بنیاد علوی در دانشگاه پیام نور اشاره کرد و گفت : این بنیاد تسهیلات ویژه ای برای دانشجویان بی بضاعت در نظر گرفته تا دغدغه های مالی دانشجویان را کاهش دهد .
معاون اداری ، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور تصریح کرد : دانشگاه پیام نور با تاسیس بنیاد حامیان در نظر دارد بورسیه تحصیلی به مناطق محروم و بی بضاعت دغدغه های دانشجویان را با کمک خیرین کاهش دهد اما این بنیاد هنوز به ثبت نهایی نرسیده است .
توسط دانشگاه فردوسی مشهد؛ راه اندازی نخستین سامانه رزرواسیون رفاهی دانشگاهی کشور در راستای رضایتمندی مخاطبان ، اولین سامانه رزرواسیون رفاهی دانشگاهی کشور توسط دانشگاه فردوسی مشهد راه اندازی شد .
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ، اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی دانشگاه ها ، مراکز و موسسات آموزش عالی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری متقاضی استفاده از خدمات مجموعه آموزشی فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد در شمال کشور (بهشهر) می توانند با مراجعه به این سامانه به نشانی http : //service .
um .
ac .
ir/ ضمن آشنایی بیشتر با مجموعه و آگاهی از خدمات ، نسبت به ثبت نام و اخذ واچر به صورت اینترنتی اقدام نمایند .
ضمناً دانشگاه ها ، سایر مراکز و موسسات آموزش عالی که متقاضی استفاده از خدمات این مجموعه در قالب قرارداد مدت دار (گارانتی) می باشند ، می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام هماهنگی های لازم و یا در صورت بروز مشکل احتمالی در سامانه ، با کارشناس مربوطه ستاد رفاهی دانشگاه فردوسی مشهد (خانم نظافتی) با شماره تلفن38802239 051 همه روزه از ساعت 7 تا 14 : 30 به جز پنج شنبه ها و تعطیلات رسمی ، تماس حاصل نمایند .