نمایش خبر
کسب و کار
> کسب و کار نیوز وزیر علوم در جلسه فراکسیون مستقلین از اتصال دانشگاه های کوچک به دانشگاه های بزرگ از نظر مدیریتی خبر داد .
> به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا ، مهرداد لاهوتی ، با اشاره به جلسه صبح امروز یکشنبه فراکسیون مستقلین با وزیر علوم گفت : در این جلسه موضوعات مختلفی مطرح شد از جمله نمایندگان گلایه هایی را نسبت به پایین بودن کیفیت آموزش در دانشگاه ها و همچنین جایگزین شدن مدرک گرایی به جای کیفیت مطرح کردند .
وی افزود : صدور مجوزهای معروف به مجوز زیر پله ای و همچنین تفاوت و بی عدالتی در مورد فرزندان اعضای هیئت علمی با سایر دانشجویان از دیگر موضوعاتی بود که وزیر علوم نیز به نوعی آن را تایید کرد .
لاهوتی با اشاره به اظهارات غلامی در این جلسه گفت : آقای وزیر عنوان کرد پارک های فناوری و مراکز رشد می توانند در تولید علم نقش موثری داشته باشد .
ایشان همچنین در مورد فرزندان هیئت علمی نیز گفتند این مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که باید اصلاح شود .
لاهوتی با اشاره به اظهارات اعضای فراکسیون مستقلین در خصوص عدم تناسب رشته های دانشگاهی با نیاز جامعه اضافه کرد : این موضوع عنوان شد که گرایش ها بیشتر به سمت پزشکی و تجربی است .
به گفته لاهوتی وزیر علوم در این جلسه عنوان کرد قرار است دانشگاه های کوچک از نظر مدیریتی به دانشگاه های بزرگ متصل شوند تا از امکانات و کیفیت علمی آن برخوردار شوند .